صنایع دستی

تنگ گنجه ای، منظره طبیعی بی نظیر در کهگیلویه و بویراحمد

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد در جنوب غربی ایران قرار گرفته است. این شهر با توجه به آب و هوای سردسیری که دارد میزان بارش باران و برف در آن بسیار زیاد و منابع آبی زیادی را داراست، از همین رو این شهر به آبشارهای خروشانش معروف است.

18 مرداد 1399

لزوم تخصیص اعتبار برای تکمیل طرح های جهاددانشگاهی

خبرنگاران/فارس رئیس جهاددانشگاهی فارس با یادآوری اینکه این نهاد علمی، دانشگاهی، طرح های نوآورانه ای متناسب با ظرفیت ها و توانمندی های بومی استان دارد، خواهان توجه ویژه مسئولان و تخصیص اعتبارات مورد احتیاج برای اجرا و تکمیل این طرح ها شد و آن را گامی...

18 مرداد 1399

افتتاح یک واحد بین راهی در شهرستان سقز

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سقز از افتتاح یک واحد پذیرایی بین راهی در این شهرستان خبر داد.

5 مرداد 1399

نصب تابلو های جامع گردشگری در محور های مواصلاتی آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از معرفی 40 جاذبه تاریخی و گردشگری با نصب تابلو های جامع گردشگری در محور های مواصلاتی استان در فاز نخست اطلاع داد.

20 تیر 1399

تخفیف واحدهای اقامتی استان سمنان به کادر درمانی

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تأمین منابع سمنان گفت: واحدهای اقامتی استان به کادر درمانی تخفیف می دهند.

16 تیر 1399

پنجشنبه ها را برای رونق گردشگری تعطیل کنید

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: تعطیلی پنجشنبه ها بزرگترین یاری دولت به صنعت متضرر گردشگری پس از کرونا خواهد بود.

8 تیر 1399

چابهار؛ قطب جدید گردشگری ایران

چابهار زیبای ناشناخته ای که به تازگی در فرهنگ گردشگری ایران شناخته و پررونق شده است. این منطقه آزاد که در استان سیستان و بلوچستان واقع شده و مملو از جاذبه های بی نظیری است که در جهان نمونه و نادر هستند. با ورود گردشگران به چابهار زیرساخت های تفریحی و اقامتی...

6 خرداد 1399

مرمت و پژوهش اشیای 3 هزار ساله کشف شده در خلخال

سرپرست تیم کاوش نجات بخشی گورستان چالادئم شال خلخال گفت: جام و اشیای کشف شده 3 هزار ساله در منطقه شال خلخال در حال حاضر در مخزن اشیای موزه باستان شناسی اردبیل نگهداری شده و در مرحله مرمت و پژوهش است.

30 اردیبهشت 1399

خبرنگاران ضریب اشغال هتل های چهارمحال و بختیاری صفر است

شهرکرد- خبرنگاران- سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: نوروز سال جاری ضریب اشغال تخت در هتل ها و مراکز اقامتی این استان به صفر رسیده است.

24 اردیبهشت 1399

تمامی آیین های نوروزی در بوشهر لغو شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر از لغو تمامی آیین های نوروزی در این استان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در بوشهر خبر داد.

8 اردیبهشت 1399

توقف تخریب بنا در محدوده بافت تاریخی یزد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: با توجه به کمبود فضای پارکینگ در خیابان دهم فروردین، شهرداری یزد اقدام به تملک...

28 فروردین 1399

حوزه هلیل رود توسط هیئت مشترک ایران و آلمان شناسایی می گردد

محمود وفایی در تبادل نظر با خبرنگاران از راه اندازی دفتر پروژه مشترک باستانشناسی ایران و دانشگاه توبینگن آلمان اطلاع داد و اظهار کرد: این دفتر طی یک تفاهم نامه مشترک میان پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی ایران و دانشگاه توبینگن آلمان راه اندازی شده است...

21 فروردین 1399

12 مسجد تاریخی در استان کردستان مرمت شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: 12 مسجد تاریخی در استان کردستان از محل اعتبارات ملی و استانی مرمت و بهسازی شدند.

19 فروردین 1399

سومین جشنواره انگور ارومیه شروع به کار کرد

به گزارش خبرنگاران، عضو و رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر ارومیه سه شنبه شب در آیین شروع به کار این جشنواره با اشاره به اینکه کاشت و فراوری انگور در ارومیه و استان، ریشه در سنت های اصیل تاریخی این خطه دارد گفت: برگزاری جشنواره انگور...

15 فروردین 1399

دومین مرکز ابریشم بافی گلستان افتتاح می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از افتتاح دومین مرکز تخصصی ابریشم بافی استان در هفته آینده در روستای مینودشت اطلاع داد.

15 فروردین 1399

بازدید مدیرکل هماهنگی امور استان ها از غرفه ایلام در نمایشگاه تهران

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از غرفه استان ایلام در نمایشگاه تهران بازدید کرد.

7 فروردین 1399

تابلوهای اماکن تاریخی قم نصب می شوند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم از نصب تابلوهای اماکن تاریخی در این شهر اطلاع داد.

24 اسفند 1398

گردهمایی راهنمایان گردشگری 45 کشور دنیا در شیراز برگزار می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی فارس از برگزاری بزرگترین گردهمایی راهنمایان گردشگری جهان با حضور 300 راهنما از 45 کشور جهان در تاریخ 14 تا 15 بهمن ماه در شیراز اطلاع داد.

17 اسفند 1398

گردشگری ایران، نیازمند حمایت دولت برای مقابله با تبلیغات منفی جهانی

پس از سقوط هواپیمایی اوکراین در آسمان تهران، صنعت گردشگری ایران متأثر از اتفاقات سیاسی و شدت دریافت تبلیغات منفی علیه ایران، دچار آسیب شد. لغو تورهای گردشگران خارجی، اولین واکنش به این رویداد بود. تاجایی که به گفته رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت...

22 بهمن 1398

نصب پوشش حفاظتی در تپه قلا گیلان غرب

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گیلان غرب از نصب پوشش حفاظتی برای محل کاوش تپه قلا یا ارگ این شهرستان اطلاع داد.

9 بهمن 1398
تعداد: (25)