صنایع دستی

اجرای کاوش باستان شناسی در سرای زنجیرلو در بازار تاریخی اردبیل

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، محمدرضا شایقی صبح امروز 19 اردیبهشت در جریان بازدید از عملیات کاوش بازار تاریخی اردبیل اظهار کرد: با توجه به بازسازی بازار تاریخی اردبیل و بازسازی، احیا و بازسازی سرای زنجیرلو...

27 خرداد 1400

مراتب ثبت ملی 6 اثر فرهنگی تاریخی به استاندار مازندران ابلاغ شد

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مراتب ثبت ملی 6 اثر فرهنگی تاریخی به استاندار مازندران ابلاغ شد.

6 خرداد 1400

ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران ایران و ترکیه

ایرنا/ براساس آخرین اخبار واصله، ضرورت تدوین شیوه نامه های بهداشتی برای گردشگران ایران و ترکیه در وبینار ایران و ترکیه مطرح شد.

26 فروردین 1400

ابلاغ دستورالعمل هماهنگی اجرایی مدیریت و مسئولیت پذیری سفرهای نوروزی

تهران (پانا) - دستورالعمل هماهنگی اجرایی مدیریت و مسئولیت پذیری سفرهای نوروزی ابلاغ شد.

21 فروردین 1400

عصاره ای از تاروپود هستی در گلیم بافی بیدکردوییه کرمان

گلیم بافی و قالی بافی از اصیل ترین هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران، استان کرمان، منطقه بافت و روستای بیدکردوییه است. این هنر در میان دختران و زنان ایلات و روستانشینان مرسوم است. آنان آرزو و آمال را با اشکال ساده در نقش و نگار عامیانه و کاربردی را با عشق...

21 بهمن 1399

آسفالت جهت جنگل ابر مغایر با ثبت جهانی است

ایلنا/ براساس سخنان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، آسفالت جهت جنگل ابر مغایر با ثبت جهانی است.

20 بهمن 1399

پوکت کجاست؛ راهنمای سفر به پوکت تایلند

پوکت را می توان بهشت شرق آسیا دانست. جایی که با ترکیب دریا، جنگل و سواحل زیبا، به محلی برای حضور میلیونی گردشگران تبدیل شده است. پوکت یکی از مقاصد مهم گردشگران ایرانی به خصوص در ایام نوروز است. پس قبل از سفر بهتر است آن را خوب بشناسید.

20 بهمن 1399

آمادگی ایران برای بازسازی آرامگاه ابوریحان در افغانستان

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آمادگی ایران را برای یاری به بازسازی اصولی مقبره ابوریحان بیرونی در افغانستان بیان کرد.

19 بهمن 1399

یک مجموعه سنگ نگاره جدید در استان مرکزی کشف شد

ایسنا/ براساس سخنان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان محلات، یک مجموعه سنگ نگاره جدید در استان مرکزی کشف شد.

19 بهمن 1399

خبرنگاران رونق گردشگری به رشد اشتغال در اسفراین یاری می نماید

بجنورد - خبرنگاران - رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه گفت: جذب سرمایه گذار و رونق صنعت گردشگری می تواند به رشد و رونق فراوری و اشتغال شهرستان اسفراین منجر گردد.

19 بهمن 1399

محدوده پل تاریخی شهرستان می تواند به محور گردشگری اصفهان تبدیل شود

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، فریدون اله یاری امروز 11 دی ماه با اعلام این مطلب، افزود: پل تاریخی شهرستان به عنوان کهن ترین پل تاریخی بر روی زاینده رود (با قدمتی نزدیک به دو هزار سال) درمحور تاریخی جی و شهرستانه...

18 بهمن 1399

کرونا یک و نیم میلیون شاغل گردشگری ایران را بیکار کرد

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بیش از یک و نیم میلیون نفر در حوزه گردشگری کشور فعالیت داشتند که بخش اعظم این شمار هم اکنون به خاطر شیوع کرونا بیکار قطعی و یا خانه نشین شده اند.

11 بهمن 1399

خبرنگاران ثبت جهانی آیین زیارتی قره کلیسا سند احترام ایران به ادیان الهی است

ارومیه- خبرنگاران- معاون فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: ثبت آیین زیارتی قره کلیسای چالدران یا کلیسای تادئوس، سند احترام ایران اسلامی به ادیان الهی و آیین های مختلف است.

3 بهمن 1399

جام جهانی 2022 قطر فرصتی مغتنم برای جذب توریست است

ایسنا/ براساس سخنان معاون جهانگردی کشور، جام جهانی 2022 قطر فرصتی مغتنم برای جذب جهانگرد است.

13 دی 1399

انتها بازسازی بافت تاریخی مجن شاهرود

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، حمیدرضا حسنی روز یکشنبه 9 آذرماه 1399 اضافه نمود: بازسازی بافت تاریخی مجن با اجرای ازاره با سنگ لاشه به همراه بندکشی، یکسان سازی سطح دیوارها، اجرای اندود گچ، کاه گل، سیم گل و...

10 آذر 1399

آنالیز سند تنظیمی طرح ساماندهی گردشگری جنگل ها و سواحل کشور

زاهد شفیعی، مدیر کل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری در این نشست ضمن اشاره به این که مطالعات طرح ساماندهی گردشگری سواحل و جنگل ها با هدف حفظ صندلی گردشگری پایدار و حفاظت از جنگل ها و سواحل بر مبنای مفاد بند ب ماده 100 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور با...

25 آبان 1399

تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان مجازات می شوند

کردستان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: به منظور حفظ حقوق شهروندی از فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری جلوگیری می گردد و به همین دلیل از مردم انتظار داریم از این تورها استفاده نکنند.

9 شهریور 1399

نقاشی پشت شیشه رشته دانشگاهی می گردد

مدیر موزه نقاشی پشت شیشه گفت: در نشست با مدیر گروه دپارتمان هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی مقرر شد رشته نقاشی پشت شیشه در مقطع کاردانی و کارشناسی در گروه هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی قرار گیرد.

8 شهریور 1399

آغاز عملیات احیای برج و باروی دروازه جنوبی گنبد سلطانیه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از عملیات احیای برج و باروی دروازه جنوبی گنبد سلطانیه خبر داد.

25 مرداد 1399

تنگ گنجه ای، منظره طبیعی بی نظیر در کهگیلویه و بویراحمد

شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویر احمد در جنوب غربی ایران قرار گرفته است. این شهر با توجه به آب و هوای سردسیری که دارد میزان بارش باران و برف در آن بسیار زیاد و منابع آبی زیادی را داراست، از همین رو این شهر به آبشارهای خروشانش معروف است.

18 مرداد 1399
تعداد: (44)