مقالات گردشگری

بهترین اشعار نظامی گنجوی؛ از شعر عاشقانه تا عارفانه و تعلیمی

نظامی گنجوی از شاعران بزرگ ادبیات غنایی ، پیشگام در داستان سرایی و سرودن شعر عاشقانه است. فرهنگ اشعار بزمی مدیون اوست؛ نظامی داستان های عاشقانه پیشینیان را به زبان شعر درآورد و با حجب و حیای مثال زدنی، هرجا که رد ابتذال را در عشق دید، آن را پاک و منزه...

29 مهر 1399

خبرنگاران وزیر خارجه سوئیس: تهران و برن احترام متقابل را در یکصد سال ارتقا داده اند

تهران-خبرنگاران- وزیر امور خارجه سوئیس با بیان اینکه ایران و سوئیس احترام متقابل را در یکصد سال گذشته ارتقا داده اند، گفت: در 40 سال، ما خدمات کنسولی را حفظ و پیام ها را به سرعت و به طور قابل اعتماد منتقل کرده ایم. مایلم سپاس صمیمانه خود را به خاطر اعتمادتان...

29 مهر 1399

گزارش تمرین پرسپولیس، غیبت پهلوان و ادامه مصدومیت نادری، آل کثیر هم تمرین کرد

تمرین امروز تیم فوتبال پرسپولیس با حضور سه بازیکن جدید این تیم و غیبت احسان پهلوان و محمد نادری برگزار گشت.

26 مهر 1399

بانوی اشکانی اصفهان به موزه می رود

هفتمین فصل کاوش های تپه اشرف اصفهان طی هفته های گذشته با کشف اشیا باستانی و اسکلت هایی از دوره اشکانیان به خصوص اسکلت بانو اشکانی به همراه سفال هایی از آن دوران خبرساز شد. در این تدفین صورت به طرف شرق روی کتف چپ گردانده شده بود و این امر نشانه ای برای باستان...

24 مهر 1399

شرط ایران برای امکان دسترسی آژانس، کمالوندی:مازاد آب سنگین را صادر می کنیم

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه سوالات آژانس بین المللی انرژی اتمی باید مبتنی بر مبانی، مدارک و دلایل جدی باشد، گفت: سوالات مبتنی بر ادعاهای معطوف به جاسوسی و مواردی از این دست به هیچ وجه مقبول نبوده و نخواهد بود و فراهم آوردن امکان دسترسی برای...

22 مهر 1399

برترین جاذبه های گردشگری پاتایا

یکی از شهرهایی که گردشگران به ویژه گردشگران ایرانی را به سمت خود می کشاند شهر پاتایا می باشد، پس شاید برایتان جالب باشد که از جاذبه های گردشگری پاتایا بیشتر بدانید. همراه ما باشید:

21 مهر 1399

تازیانه کرونا بر پیکر خراسان جنوبی ، مسافرانی که ویروس سوغات می آورند

فرایند شیوع کرونا در خراسان جنوبی باعث نگرانی شهفرایندان شده و خواستار پذیرش نشدن مسافر و اعمال محدودیت های سختگیرانه تر هستند.

31 شهریور 1399

راهنمای سفر ارزان به کاپادوکیه ترکیه

هزینه سفر به کاپادوکیهتفریح در کاپادوکیه واقعا هیجان انگیز است. اما این هیجان می تواند هزینه زیادی به همراه داشته باشد. با خواندن این مطلب متوجه خواهید شد که برای تفریح در این منطقه حتما نباید پول زیادی داشته باشید. می توانید کارهایی انجام دهید که رایگان...

25 شهریور 1399

رئیس جمهور فرانسه وارد بیروت شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، منابع لبنانی از ورود امائوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به فرودگاه بین المللی بیروت خبر دادند.

24 شهریور 1399

عراق، سفر الکاظمی به عربستان احتمالا بعد از عید قربان انجام می گردد

یک منبع نزدیک به دفتر نخست وزیری عراق زمان سفر مصطفی الکاظمی به عربستان پس از لغو سفر از پیش برنامه ریزی شده به این کشور به سبب بیماری ملک سلمان را اظهار داشت.

22 شهریور 1399

آمریکا علیه بعضی مقامات چین، محدودیت ویزا اعمال کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، آمریکا به این بهانه که چین در فرایند دسترسی اتباع خارجی به منطقه خودمختار تبت مانع تراشی می نماید، برای شماری از مقامات چینی محدودیت ویزا قائل شد.

15 شهریور 1399

اتفاقات استقلال برایم شبهه برانگیز است!

به گزارش خبرنگاران، هومن افتضلی درباره ادعای مدیرعامل باشگاه استقلال تهران مبنی بر اینکه حاضر به سفر به جم برای بازی با پارس جنوبی نیستند گفت: برنامه خودمان را طبق روال قبلی ادامه می دهیم. فردا هم در زمین مسابقه حاضر می شویم و کارمان را دنبال می کنیم.

13 شهریور 1399

فعال شدن 7 صندوق جسورانه بورسی در سازمان بورس، حمایت از طرح های استارتاپی پرریسک

مدیر ارتباط با مشتری صندوق نوآوری و شکوفایی از فعال شدن 7 صندوق جسورانه بورسی در فرابورس خبر داد و گفت: هدف از راه اندازی صندوق های جسورانه بورسی سرمایه گذاری بر روی مگاپروژه ها نیست، بلکه این صندوق ها به سراغ سرمایه گذاری بر روی طرح هایی با رقم های پایین...

12 شهریور 1399

تورهای گردشگری غیرمجاز در کردستان مجازات می شوند

کردستان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان گفت: به منظور حفظ حقوق شهروندی از فعالیت تورهای غیرمجاز گردشگری جلوگیری می گردد و به همین دلیل از مردم انتظار داریم از این تورها استفاده نکنند.

9 شهریور 1399

نقاشی پشت شیشه رشته دانشگاهی می گردد

مدیر موزه نقاشی پشت شیشه گفت: در نشست با مدیر گروه دپارتمان هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی مقرر شد رشته نقاشی پشت شیشه در مقطع کاردانی و کارشناسی در گروه هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی قرار گیرد.

8 شهریور 1399

هتل تیم های ایرانی در قطر، عکس

طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم های ایرانی در هتل ازدان پلاس قطر مستقر خواهند شد که دارای 3 هزار اتاق است.

7 شهریور 1399

برای کسب کرسی های بین المللی با چالش های سیاسی مواجهیم

به گزارش خبرنگاران، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت تیم های ملی کمیته ملی المپیک در برنامه ورزش و مردم درباره شرایط ملی پوشان المپیکی گفت: از دو سال پیش از رقابت های المپیک شرایط برای آماده سازی تیم های ملی را مهیا کردیم. 52 سهمیه کسب و ارزیابی ها محقق شد. مخصوصا...

1 شهریور 1399

بدترین سقوط مالی تایلند رقم خورد، سقوط 100 درصدی توریسم خارجی

خبرنگاران : تایلند با بدترین سقوط خود از بحران مالی 1998 آسیا تا کنون روبرو شد. تأثیرات منفی مالی ویروس کرونا باعث شد تا دولت تایلند پیش بینی فراوری ناخالص داخلی خود را کاهش دهد.

29 مرداد 1399

خبرنگاران احداث باغ موزه دفاع مقدس قزوین، ضرورتی انکارناپذیر

قزوین - خبرنگاران - باغ موزه دفاع مقدس، تصویرگر رشادت های ایثارگران و شهدا در هشت سال جنگ تحمیلی است و احداث آن در قزوین برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های جدید ضرورتی انکارناپذیر است.

27 مرداد 1399

برنامه ریزی بر اساس اصول علمی در شرایط بحرانی الزامی است

خبرنگاران/کردستان معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با آنالیز شرایط کرونا در کردستان، ارزیابی عینی از شرایط را مهم بیان نمود و گفت: در شرایط بحرانی باید برنامه ریزی ها بر اساس اصول علمی واستفاده بهینه از امکانات و تجهیزات باشد.

26 مرداد 1399
تعداد: (154)