گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم منتشر شد

به گزارش مجله بابلسر، به گزارش خبرنگاران، گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم بدون اشاره به نقش این کشور در خلق، حمایت و تجهیز گروه های تروریستی در سراسر جهان به ویژه در غرب آسیا منتشر شد.

گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم منتشر شد

به گزارش رسانه وابسته به وزارت خارجه آمریکا، وزارت خارجه آمریکا امروز گزارش سالانه خود در خصوص تروریسم در سایر کشورها را در نشست خبری مایک پمپئو وزیر خارجه آن کشور منتشر کرد.

وزیر خارجه آمریکا در این خصوص با طرح ادعائی مضحک مدعی شد: خودداری حکومت ایران از دادن اجازه دسترسی به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی و خودداری از همکاری با تحقیقات پیرامون اماکن بالقوه اعلام نشده، پرسش های جدی را درباره اقدامات تهران و آن چه که آنها در تلاش برای پنهان کردن آن هستند، به وجود می آورد!

مایک پمپئو در این باره ادعا کرد: خودداری ایران از همکاری با آژانس مسئله ای کاملا جدا از برجام است. در صورت ادامه عدم همکاری ایران با آژانس، جامعه جهانی باید آماده اجرای اقدامات بیشتر باشد.

وی درباره تحریم های امروز این کشور علیه تهران نیز گفت: ایالات متحده امروز 5 ناخدای کشتی های ایرانی که به ونزوئلا نفت بردند را تحریم می کند. دارایی های این ناخداها مسدود خواهد شد و آنها اجازه فعالیت در آبهای ایالات متحده را نخواهند داشت.

در همین رابطه، اتان سیلز هماهنگ کننده امور ضدتروریسم وزارت خارجه آمریکا نیز در اقدامی از سر استیصال گفت: ایران کماکان بزرگترین حامی تروریسم در جهان است و با حمایت از حزب الله در لبنان و کتائب حزب الله در عراق، به فعالیت های تروریستی ادامه می دهد. شمار بیشتری از کشورهای جهان به ما پیوسته و حزب الله را تحریم کرده اند.

این در حالیست که تعریف آمریکا از مقوله تروریسم بر اساس منافع این کشور و تقسیم این پدیده شوم به تروریسم خوب و تروریسم بد همواره متغیر بوده و واشنگتن امروز نیز بار دیگر به تکرار ادعاهای ثابت نشده خود علیه ایران پرداخته است؛ حال آنکه تهران در مبارزه ای بی امان و بر اساس درخواست دولت های سوریه و عراق در راه مبارزه با گروهک داعش تا نابودی آن در منطقه پیشتاز بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 725

به "گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید