قول صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان

به گزارش مجله بابلسر، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: کوشش صندوق بازنشستگی کشوری، افزایش 30 درصدی قدرت خرید بازنشستگان تحت پوشش این صندوق در امسال و پیگیری مستمر مطالبات آنان است.

قول صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، اکبر افتخاری اظهار کرد: شرایط زندگی بازنشستگان بسیار سخت است و برخلاف آنچه این روزها در بعضی شبکه های اجتماعی با تحریف مطرح شده، من خودم از خانواده ای بازنشسته هستم و این شرایط را درک می کنم.

وی با بیان اینکه کمیته ویژه ای با حضور تعدادی از رؤسای کانون ها و همچنین متخصصان حوزه حقوق و دستمزد تشکیل شده است، گفت: جلسات این کمیته با مسئولیت مدیرکل فنی صندوق هر دو هفته یک بار برگزار می گردد تا با رسیدن به الگویی مناسب، متناسب سازی حقوق بازنشستگان را در قوانین بودجه پایدار کنیم تا مشخص حقوق بازنشستگان طبق روال و الگوی مشخصی انجام گردد و وابسته به شرایط نباشد.

افتخاری توضیح داد: در ابتدای حضورم در صندوق بازنشستگی کشوری، بحث افزایش اعتبار همسان سازی مطرح بود که با ارائه آمار و مدل های مختلف و با یاری کانون های بازنشستگی و همراهی سازمان برنامه و بودجه، اعتبار همسان سازی برای سال 99 از 3500 به 6500 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی اضافه نمود: گام بعدی، توزیع این اعتبار بود و در این جهت توجه ویژه ای به حقوق های حداقلی در جامعه بازنشستگان داشتیم؛ یعنی آن دسته از بازنشستگان که حقوق شان زیر حداقل حقوق سال گذشته بود، کمی افزایش یافت.

افتخاری با بیان اینکه فراگیری هرچه بیشتر مشمولان همسان سازی و افزایش بیشتر برای حقوق های پایین تر با شیب پلکانی، دو رویکرد اصلی در اجرای همسان سازی بوده است، گفت: 10 درصد بازنشستگان کشوری، بدین علت که ضوابط اجرایی دست ما را بسته بود، مشمول اجرای همسان سازی نشدند، اما به صورت مستمر پی گیر همسان سازی حقوق این عزیزان هستیم.

افتخاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی درمان و اضافه نمودن پوشش های جدید به آن و در پاسخ به این پرسش که چرا پوشش هزینه های ویزیت یا دارو زیاد نیست، گفت: به طور قطع هزینه ویزیت و دارو زیاد است، اما این هزینه ها در طول یک سال در مقایسه با عمل های جراحی عمومی یا تخصصی رقم زیادی نخواهد بود. به هرحال اشخاص می توانند یکی دو میلیون تومان هزینه ویزیت و دارو طی سال را به نحوی فراهم نمایند، اما پرداخت هزینه جراحی که ممکن است از 20 تا 70 میلیون تومان باشد، بسیار سخت و گاه غیرممکن است و از این نظر کوشیدیم تا برای این بخش پوشش های بیشتری را در نظر بگیریم.

وی اضافه نمود: آمارهای مربوط به بیمه تکمیلی بازنشستگان نشان می دهد که بیش از 40 درصد از عزیزان در سال گذشته از خدمات جراحی عمومی استفاده نموده اند و احتیاج آنان به بخش های تخصصی بیشتر از حق ویزیت یا هزینه داروست.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری توضیح داد: گام بعدی صندوق، اصلاح و تغییر فرآیندهای بیمه تکمیلی درمان است تا بازنشستگان از این خدمات بهترین استفاده را ببرند.

افتخاری درباره اعلام افزایش 15 درصدی حق عائله مندی و اولاد نیز گفت: آنچه اعلام شد افزایش سنواتی بود، اما مسأله مهم تر، حق قانونی بازنشستگان برای افزایش 50 درصدی حق عائله مندی و اولاد، در سطح شاغلان بود که پیگیری شده و به زودی محقق خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تاکید نمود: با ساماندهی شرکت های مالی و رویکردی که در مدت چهار ماه اخیر پیش گرفته شده است، کوشش می کنیم منافع حاصل از بنگاه ها برای بازنشستگان عزیز افزایش پیدا کند و در این راستا، هدف گذاری ما، افزایش سهم سودآوری شرکت ها در اعتبارات صندوق است.

افتخاری با بیان اینکه در حوزه مالی دغدغه صندوق بازنشستگی حفظ سرمایه و دارایی با بازدهی بلندمدت و مناسب است، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از بنگاه های صندوق بازنشستگی به دلیل قدیمی بودن، استفاده نکردن از فناور های جدید، سوء مدیریت و ... یا زیان ده هستند یا سودآوری ندارند و به جای اینکه برای صندوق و بازنشستگان سودی حاصل نمایند، سربار آن شده اند.

وی اضافه نمود: در این حوزه با جدیت به دنبال اصلاح ساختار و ساماندهی شرکت ها بوده ایم و در چهار ماه گذشته، شرکت های کاغذی را که صرفا هیأت مدیره داشتند و همگی هم حقوق می گرفتند، منحل یا با شرکت های دیگر ادغام کردیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: برای افزایش شفافیت سود بنگاه های صندوق باید به سمت بورسی شدن برویم و از سوی دیگر برای بهینه کردن سرمایه گذاری ها باید به فکر حضور در حوزه های عظیم مالی با بازدهی بالا باشیم تا گردش سرمایه ما شفاف و برای بازنشستگان قابل رصد باشد. در این جهت 20 درصد شرکت های وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری تا انتها سال وارد بورس خواهند شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 688

به "قول صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول صندوق بازنشستگی کشوری به بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید