استخراج منابع معدنی در قم به دلیل برخی از سخت گیری ها معطل مانده است

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران/قم نماینده مردم قم در مجلس گفت: استخراج از منابع معدنی در قم در بخش طلا،مس و آهن به دلیل برخی از سخت گیری ها معطل مانده است.

استخراج منابع معدنی در قم به دلیل برخی از سخت گیری ها معطل مانده است

احمد امیرآبادی فراهانی امروز 7دی ماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سالن جلسات امام جواد(ع)استانداری مطرح کرد:پیشبرد پروژه های اقتصاد مقاومتی در جهت اشتغال زایی و تولید و جذب سرمایه گذار در گرو تغییر برخی از رویکردها و تسهیل امور است.

نماینده مردم قم درمجلس اضافه نمود: به ویژه در بخش معادن و جذب سرمایه گذار با مسائلی روبرو هستیم و استخراج از منابع معدنی در قم در بخش طلا،مس و آهن به دلیل برخی از سخت گیری ها، معطل مانده است.

وی شرح داد: در قم بعضا سخت گیری ها و بروکراسی هایی دیده می شود که در هیچ یک از استان ها در بخش معادن وجود ندارد و همین امر مانع از ایجاد ارزش اضافه نموده در منابع معدنی شده است، از طرفی،سرمایه گذاران را فراری می دهد.

امیرآبادی فراهانی گفت:باید در منابع طبیعی به حقوق عامه و توسعه استان توجه کرد و به جای اینکه چوب لای چرخ سرمایه گذاران بگذاریم، بستر را برای حضور آنان در قم فراهم کنیم.

وی در ادامه گفت: کاهش ارزش پول و افزایش مسائل تولید،بسیاری از تولیدکنندگان را با مسائل اقتصادی روبرو کرده است و باید در دریافت اقتصادیات ارزش اضافه نموده به این مسائل توجه داشت.

نماینده مردم قم درمجلس مطرح کرد: با توجه به کاهش ارزش ریالی صادرات در سال جاری،باید سازوکارهای لازم در حمایت از صادرات فراهم شود تا بتوانیم به رشد قابل توجهی در این زمینه دست یابیم.

وی شرح داد:در حوزه طرح های اشتغال زایی کمیته امداد نیز باید توجه داشت جامعه هدف به شغلی پایدار دست یابد و حمایت های لازم تا موقع به ثمرنشستن طرح های اقتصادی تداوم داشته باشد.

نماینده مردم قم در مجلس همچنین گفت: برخی از شهرک های صنعتی با کمبود امکانات به ویژه برق روبرو هستند و باید در این زمینه زیرساختها و امکانات را در ایجاد و حفظ ظرفیت های تولیدی فراهم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 287

به "استخراج منابع معدنی در قم به دلیل برخی از سخت گیری ها معطل مانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخراج منابع معدنی در قم به دلیل برخی از سخت گیری ها معطل مانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید