معماری و عمران

مرجعیت حامی اول و پدر حشد شعبی است

ایسنا نوشت:مشاور امنیت ملی و رئیس سازمان حشد شعبی عراق در سخنانی گفت که مرجعیت دینی حامی اول حشد شعبی است.

24 مرداد 1399

بازسازی و حفاظت از کهن ترین اثر معماری و بنای خشتی یزد ادامه دارد، 5.5 میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی نارین قلعه تخصیص یافت

خبرنگاران: بازسازی و حفاظت جبهه شرقی بنای ارزشمند نارین قلعه میبد که از آبان ماه سال 98 شروع شده بود همچنان ادامه دارد. 5.5 میلیارد ریال اعتبار نیز به بازسازی این اثر تخصیص یافته است.

12 مرداد 1399

جنک، کهن ترین آب انبار یزد، تصاویر

به درستی روشن نیست چرا این نام را بر آب انبار جنک نهاده اند. جِنُک در گویش یزدی ترکیبی است از واژه جن، معادل موجودات نامرئی و ک تصغیر. شاید به باور اهالی آن روزگار یزد، در این آب انبار جن وجود داشته است.

2 مرداد 1399

شرایط تحصیل در نوا اسکوشیا

تحصیل در نوا اسکوشیابا اقامت در این استان می توانید، فرهنگ و تاریخ یکی از زیباترین مناطق کانادا را در حین تحصیل در یک دانشگاه یا کالج با کیفیت بالا تجربه کنید.

2 مرداد 1399

خبرنگاران آلمان: اروپا نیازمند مراقبت های بهداشتی ناتو است

تهران - خبرنگاران - وزیر بهداشت آلمان یکشنبه گفت: اروپا برای مقابله با بحران های مشابه کووید 19 به مراقبت های بهداشتی ناتو احتیاج دارد.

21 تیر 1399

فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی در دهلی، تصاویر

فرودگاه بین المللی ایندیرا گاندی، در منطقه دهلی واقع شده و 16 کیلومتر تا مرکز شهر دهلی نو فاصله دارد.

14 تیر 1399

طراحی داخلی - بخش دو

طراحی داخلی شامل طیفی از خدماتی است که توسط یک متخصص حرفه ای طراحی انجام می شود، و بستگی به آموزش و تجربه متخصص طراحی داخلی و آنالیز شرایط توسط وی دارد و به منظور حفاظت و ارتقاء کیفیت زندگی، سلامت، ایمنی و رفاه عمومی جامعه انجام می شود. در مقاله طراحی...

2 تیر 1399

خبرنگاران مرمت یک بنای تاریخی در دزفول انتها یافت

دزفول - خبرنگاران - مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول گفت:مرمت بنای تاریخی پله بچیلون از آثار ثبت ملی دزفول سرانجام یافت.

29 اردیبهشت 1399

سفرهای آسیایی با تور کشتی کروز

سفرهای آسیایی با کشتی کروز می تواند فصل تازه ای را در زندگی شما که عاشق سفر کردن هستید ، شروع کند ، ما همیشه درباره کشتی های کروز مختلف مانند کشتی کروز یونان و اروپا شنیده ایم و صحبت کردیم ولی سفر به سرزمین های آسیایی با کشتی های کروز هم جذابیت های خاص...

16 اردیبهشت 1399

فراوری دستگاه فیلتراسیون هوا با استفاده از کربن فعال در دانشکده های فنی وحرفه ای کشور

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای از فراوری دستگاه فیلتراسیون هوا با استفاده از کربن فعال در دانشکده های فنی وحرفه ای کشور اطلاع داد.

15 اردیبهشت 1399

معماری مساجد و معماری مدرن در شیراز

طراحی مدرن مسجد محمد رسول الله در شیراز به گونه ای است که آن را به عنوان نمونه بارزی از ترکیب سنت دیرین ساخت مساجد با معماری مدرن و طراحی پیشرفته در معماری معرفی می نماید.

3 اردیبهشت 1399

تعویق 3 ماهه اقساط وام نوسازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران طی اطلاعیه ای از تعویق 3 ماهه تسهیلات نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران اطلاع داد.

1 اردیبهشت 1399

نسل جدید عایق ها در داخل کشور تولید شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، حسن برگزین مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به تولید نوع جدیدی از عایق های نانویی در کشور گفت: با استفاده از بلنکت های هواژل با کمترین ضخامت عایق می توان خطوط سرد و گرم را عایق کاری کرد. که مزایای بسیاری...

20 فروردین 1399

بازار کار باشد، تحصیلات تکمیلی به شکل اتوماتیک پایین می آید، دولت از افراد دارای نبوغ حمایت کند

رییس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم در آستانه روز مهندس به چالش های رشته های فنی- مهندسی در کشور پرداخت و ضمن تأیید بالا بودن آمار بیکاری مهندسان در کشور، گفت: این اشتباه است که از جوان 25 ساله انتظار داشته باشیم شرکت باز کند و یک کسب و کار راه بیندازد....

19 فروردین 1399

معاون وزیر راه: صلاحیت 45000 متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در شهر های جدید تایید شد

خبرنگاران: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا به امروز صلاحیت 45 هزار نفر در بخش ثبت نامی متقاضیان مسکن در شهر های جدید احراز شده است که این افراد در حال تکمیل پرونده خود هستند.

14 اسفند 1398

تعداد کشته های انفجار مسجد شهر کویته به 15 نفر رسید

بر اثر انفجاری در یک مسجد واقع در شهر کویته پاکستان 15 نمازگزار جان خود را از دست داده و تعداد نیز زخمی شدند.

11 اسفند 1398

خرید خانه در جمهوری؛ محله ای در قلب تهران

جمهوری از محله های مرکزی تهران است که قیمت ملک در این محله، در مقایسه با محله های دیگر تهران، در سطح مناسب تری واقع شده است.

8 اسفند 1398

آمادگی ژاپن برای گفت وگو با چین برای بازسازی روابط

خبرنگاران: نخست وزیر ژاپن برای گفت وگو با رهبران چین جهت بازسازی روابط دوجانبه ابراز آمادگی کرد اما گفت: جایی برای مذاکره درباره جزایر مورد مناقشه طرفین وجود ندارد.

5 اسفند 1398

پاسخ به 35 سؤال متداول در طرح احداث مسکن فرهنگیان

طرح مسکن فرهنگیان در راستای انعقاد تفاهم نامه ای بین دو وزارتخانه راه و شهرسازی و آموزش وپرورش و با هدف مساعدت به فرهنگیان فاقد مسکن در دستور کار قرارگرفته است.

30 بهمن 1398

کتابخانه ای در ساحل از گروه Vector

گروه معماری Vector کتابخانه ای در ساحل بوهای در چین طراحی نموده است، ساختمانی بتونی رو به اقیانوس.

25 بهمن 1398
تعداد: (23)