معماری و عمران

خبرنگاران مرمت یک بنای تاریخی در دزفول انتها یافت

دزفول - خبرنگاران - مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری دزفول گفت:مرمت بنای تاریخی پله بچیلون از آثار ثبت ملی دزفول سرانجام یافت.

29 اردیبهشت 1399

سفرهای آسیایی با تور کشتی کروز

سفرهای آسیایی با کشتی کروز می تواند فصل تازه ای را در زندگی شما که عاشق سفر کردن هستید ، شروع کند ، ما همیشه درباره کشتی های کروز مختلف مانند کشتی کروز یونان و اروپا شنیده ایم و صحبت کردیم ولی سفر به سرزمین های آسیایی با کشتی های کروز هم جذابیت های خاص...

16 اردیبهشت 1399

فراوری دستگاه فیلتراسیون هوا با استفاده از کربن فعال در دانشکده های فنی وحرفه ای کشور

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای از فراوری دستگاه فیلتراسیون هوا با استفاده از کربن فعال در دانشکده های فنی وحرفه ای کشور اطلاع داد.

15 اردیبهشت 1399

معماری مساجد و معماری مدرن در شیراز

طراحی مدرن مسجد محمد رسول الله در شیراز به گونه ای است که آن را به عنوان نمونه بارزی از ترکیب سنت دیرین ساخت مساجد با معماری مدرن و طراحی پیشرفته در معماری معرفی می نماید.

3 اردیبهشت 1399

تعویق 3 ماهه اقساط وام نوسازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران طی اطلاعیه ای از تعویق 3 ماهه تسهیلات نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران اطلاع داد.

1 اردیبهشت 1399

نسل جدید عایق ها در داخل کشور تولید شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، حسن برگزین مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به تولید نوع جدیدی از عایق های نانویی در کشور گفت: با استفاده از بلنکت های هواژل با کمترین ضخامت عایق می توان خطوط سرد و گرم را عایق کاری کرد. که مزایای بسیاری...

20 فروردین 1399

بازار کار باشد، تحصیلات تکمیلی به شکل اتوماتیک پایین می آید، دولت از افراد دارای نبوغ حمایت کند

رییس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم در آستانه روز مهندس به چالش های رشته های فنی- مهندسی در کشور پرداخت و ضمن تأیید بالا بودن آمار بیکاری مهندسان در کشور، گفت: این اشتباه است که از جوان 25 ساله انتظار داشته باشیم شرکت باز کند و یک کسب و کار راه بیندازد....

19 فروردین 1399

معاون وزیر راه: صلاحیت 45000 متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در شهر های جدید تایید شد

خبرنگاران: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا به امروز صلاحیت 45 هزار نفر در بخش ثبت نامی متقاضیان مسکن در شهر های جدید احراز شده است که این افراد در حال تکمیل پرونده خود هستند.

14 اسفند 1398

تعداد کشته های انفجار مسجد شهر کویته به 15 نفر رسید

بر اثر انفجاری در یک مسجد واقع در شهر کویته پاکستان 15 نمازگزار جان خود را از دست داده و تعداد نیز زخمی شدند.

11 اسفند 1398

خرید خانه در جمهوری؛ محله ای در قلب تهران

جمهوری از محله های مرکزی تهران است که قیمت ملک در این محله، در مقایسه با محله های دیگر تهران، در سطح مناسب تری واقع شده است.

8 اسفند 1398

آمادگی ژاپن برای گفت وگو با چین برای بازسازی روابط

خبرنگاران: نخست وزیر ژاپن برای گفت وگو با رهبران چین جهت بازسازی روابط دوجانبه ابراز آمادگی کرد اما گفت: جایی برای مذاکره درباره جزایر مورد مناقشه طرفین وجود ندارد.

5 اسفند 1398

پاسخ به 35 سؤال متداول در طرح احداث مسکن فرهنگیان

طرح مسکن فرهنگیان در راستای انعقاد تفاهم نامه ای بین دو وزارتخانه راه و شهرسازی و آموزش وپرورش و با هدف مساعدت به فرهنگیان فاقد مسکن در دستور کار قرارگرفته است.

30 بهمن 1398

کتابخانه ای در ساحل از گروه Vector

گروه معماری Vector کتابخانه ای در ساحل بوهای در چین طراحی نموده است، ساختمانی بتونی رو به اقیانوس.

25 بهمن 1398

دریاچه کومو، سومین دریاچه بزرگ ایتالیا

دریاچه کومو | Lake Como در ایتالیاایتالیا محل تولد امپراتوری روم و رنوسانس است پس اصلا عجیب نیست که در این کشور شاهکارهای هنری و معماری زیادی به چشم می خورد. تعداد جاذبه های فرهنگی ایتالیا که در لیست میراث یونسکو قرار گرفته اند از همه کشورهای دیگر بیشتر است...

6 بهمن 1398

نکات مهم در نگهداری کفپوش بتنی براق

استفاده از کفپوش بتنی جلا داده شده در بسیاری از خانه ها به طرز چشمگیری افزایش یافته است. این کفپوش ها ظاهری متناسب با سبک مینیمالیسم و براق دارند و از مقاومت بالایی نیز برخوردار هستند. بتن های جلا داده شده قابل استفاده در محیط های داخلی هستند. ظاهر آنها...

2 بهمن 1398

اختصاص تسهیلات بانکی برای اساتید دانشگاه

یکی از بانک ها تسهیلات ویژه ای برای اساتید دانشگاه و اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور در نظر گرفته است.

15 دی 1398