وقتی پای غیر پزشک ها به جراحی های زیبایی باز می گردد

به گزارش مجله بابلسر، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: هرگونه انجام عمل زیبایی و مداخلات بینی از طریق افراد غیرپزشک، تخلف است.

وقتی پای غیر پزشک ها به جراحی های زیبایی باز می گردد

از فروشگاه خورشید دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش گروه رسانه های مجله بابلسر، امروزه انجام عمل جراحی زیبایی بینی در صدر جراحی های پلاستیک در کشورمان قرار گرفته است و مردم به خصوص جوانان علاقه زیادی به انجام جراحی زیادی بینی دارند .

متاسفانه بعضی از افراد غیر پزشک بدون مجوز و در مراکزی غیر مجاز و خارج از مطب و بیمارستان ها اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی بینی به صورت غیر قانونی می نمایند که بسیاری از این عمل ها به دلیل انجام آن از طریق افراد غیرمتخصص در اغلب اوقات منجر به بروز آسیب های مختلف و جبران ناپذیری می گردد. در نهایت این مسئله موجب شکایت بیماران و مراجعه نمایندگان از این افراد به سازمان نظام پزشکی و مراجع ذیبرط می گردد .

در همین رابطه کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذاودارو و مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت اظهار کرد: انجام عمل جراحی زیبایی بینی از طریق افراد غیر پزشک تخلف محرز محسوب می گردد و این کار به نوعی دخالت در امر درمان است .

او ادامه داد: وزارت بهداشت با قاطعیت با افرادی که به طور غیر قانونی اقدام به دخالت در امور درمانی مانند انجام عمل های جراحی زیبایی بینی می نمایند برخورد می نماید و افراد متخلف به دستگاه قضایی ارجاع داده می شوند .

او اضافه کرد: وزارت بهداشت به صورت جدی روی مراکزی که دارای مجوز هستد نظارت می نمایند و اگر مواردی از سوی مردم یا بازرسان نظارت بر درمان به وزارت بهداشت گزارش گردد، قطعا با آن برخورد می گردد .

سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآور شد: مردم نباید برای انجام جراحی های مختلف حتی انواع عمل های زیبایی، سلامت خود را به دست افراد فاقد صلاحیت و بدون مجوز بسپارند و در مکان های های غیر مجاز و فاقد شناسنامه اقدام به انجام این کار نمایند .

محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به این موضوع گفت: انجام کارهای جراحی زیبایی بینی از طریق افراد غیر پزشک اظهار کرد: اگر سازمان نظام پزشکی چنین افرادی را مشاهده کند آن را به سازمان تعزیرات کشوری، مراجع قضایی و دادگاه جرایم پزشکی معرفی می نماید و با فرد متخلف برخورد قاطع انجام می گیرد .

منبع:باشگاه مجله بابلسر

،

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 231

به "وقتی پای غیر پزشک ها به جراحی های زیبایی باز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی پای غیر پزشک ها به جراحی های زیبایی باز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید