وقتی سیاست بر سلامت می چربد، حضور در کلوپ های شبانه انگلیس بدون نیاز به واکسن

به گزارش مجله بابلسر، تا کنون علت بازگشایی مراکز عمومی، تزریق واکسن کرونا بوده است اما طبق جدیدترین تصمیم دولت انگلیس افراد می توانند بدون ارائه گواهی واکسن در کلوپ های شبانه حاضر شوند. این موضوع با نقدها کارشناسان همراه شده است.

وقتی سیاست بر سلامت می چربد، حضور در کلوپ های شبانه انگلیس بدون نیاز به واکسن

گروه علم و پیشرفت خبرنگاران؛ بعد از شروع واکسیناسیون گسترده، برخی کشورها بازگشت به فعالیت های عادی را در دستور کار قرار داده اند. اما محور اصلی در بازگشایی فضاهای عمومی، تزریق واکسن از طریق افراد به خصوص در مواردی است که جمعیت در یک فضای فشرده و سربسته حضور دارند. اما طبق نوترین تصمیم دولت انگلیس افراد می توانند بدون ارائه گواهی واکسن در کلوپ های شبانه حاضر شوند. این موضوع با نقدها کارشناسان همراه شده است.

وزیر مسئول واکسیناسیون کرونا در دولت انگلیس، در ابتدا گفته بود بازدیدکنندگان کلوب های شبانه و مکان های سربسته با جمعیت مشابه از اواخر ماه سپتامبر بایستی با ارائه گواهی رسمی واکسن کرونا، شرایط واکسیناسیون کوید-19 خود را نشان دهند. زهاوی در گفت وگو با اسکای نیوز گفته بود این اقدام می تواند راهی برای بازشدن دوباره صنعت کلوب شبانه به صورت ایمن و پایدار باشد. طرح ضرورت گواهی واکسن کرونا پیش از این در اوایل سال جاری از طریق بوریس جانسون نخست وزیر این کشور مطرح شده بود.

اما در روز یکشنبه درپی واکنش تند کنندگان محافظه کار مجلس، دولت تصمیم خود را تغییر داده و وزیر بهداشت این کشور گفت ضرورت گواهی واکسن کرونا لغو شده است. این در حالی است که او هفته پیش در دفاع از طرح گفته بود این گزینه بهترین راه برای ادامه فعالیت صنعت تفریحات شبانه است.

رویکرد آشفته دولت در خصوص گواهی کرونا

کنندگان محافظه کار مجلس و حزب لیبرال دموکرات نسبت به این طرح واکنشی منفی نشان دادند و رهبر حزب لیبرال دموکرات، گواهی واکسن را تفرقه افکن، غیر قابل اجرا و گران توصیف کرده بود. دولت انگلستان از سمت برخی کنندگان هم حزب خود در مجلس و همچنین صنعت رویدادها و کلوب های شبانه برای لغو این طرح با فشار زیادی روبه رو شد.

اما ساجد جاوید هر گونه عقب نشینی یا ترس دولت را انکار کرده و گفت الغای این طرح به علت اقدامات دیگر دولت انگلستان در مقابل ویروس کرونا بوده است. اقداماتی از جمله واکسیناسیون های گسترده، تست های مداوم، نظارت و درمان های نو. این در حالی است که آنجلا رینر رهبر حزب کارگر انگلستان گفته است رویکرد دولت در خصوص گواهی کرونا از ابتدا آشفته بوده و از سمت وزرا هیچ شفافیتی در خصوص هدف این گواهی ها و اینکه چگونه عمل می کنند وجود نداشته است.

موضوع سیاست در میان بوده است

استفان رایچر یکی از دانشمندانی که در زمینه علوم رفتاری به دولت مشاوره می دهد، در این خصوص به گاردین گفته است: امیدوارم وزیران بر اساس استدلال های علمی علیه طرح گذرنامه واکسن، این طرح را کنار گذاشته باشند. اما متاسفانه موضوع سیاست در میان بوده است. اگر از گذرنامه واکسن استفاده نمی کنید، باید چیز بهتری داشته باشید. این موضوع نگران کننده است که دولت هیچ کاری برای ایمن سازی این مکان ها انجام نداده است.

در روزهای اخیر مشاوران علمی دولت انگلستان(سیج) از وزرا خواسته اند تا اقدامات پیشگیرانه را سریع تر در پیش بگیرند، در غیر این صورت خطر 2،000 تا 7،000 بستری روزانه بیماری کرونا در ماه آینده همزمان با بازگشایی مدارس و اداره ها این کشور را تهدید می کند.

آخرین آمار دولتی انگلیس، 26,628 مورد نو ویروس کرونا و 128فوتی روزانه بر اثر ابتلا به کوید-19 را نشان می دهد. طبق مدل سازی اجرا شده از طریق دانشمندان، آمار بستری ها ممکن است ماه آینده به اوج خود برسد و در فصل زمستان در حالت اوج باقی بماند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1620

به "وقتی سیاست بر سلامت می چربد، حضور در کلوپ های شبانه انگلیس بدون نیاز به واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی سیاست بر سلامت می چربد، حضور در کلوپ های شبانه انگلیس بدون نیاز به واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید