هماهنگی برای اختصاص وام برای خرید فرش دستباف

به گزارش مجله بابلسر، رئیس مرکز ملی فرش ایران از هماهنگی برای اختصاص وام خرید فرش دستباف اطلاع داد و گفت: ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان و خریداران فرش دستباف در دستور کار واقع شده است.

هماهنگی برای اختصاص وام برای خرید فرش دستباف

به گزارش مجله بابلسر به نقل از مرکز ملی فرش ایران، فرح ناز رافع در ملاقات با اعضای اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران گفت: فرش دستباف ظرف چندسال گذشته مورد بی مهری قرار گرفته و تکیه اقتصاد کشور بر نفت، مانع فراهم آوردن بستر لازم برای توسعه فرصت های شغلی و صادرات شده است.

وی اضافه کرد: در حوزه ترویج هنر- صنعت فرش دستباف که تعداد زیادی شغل به آن وابسته است، کار درستی انجام نشده است.

رافع گفت: یکی از مسائل اصلی فرش دستباف ایران در بخش داخل، عدم زیرساخت مناسب برای ترغیب و ترویج بازار فروش و در بخش خارجی نداشتن مارکتینگ و بازاریابی دیجیتالی و عدم نظارت درست بر زنجیره تأمین فرش است؛ این در حالی است که میزان مطالبه گری بخش خصوصی و مشوق ها بسیار کم بوده است.

وی تسهیلات برای فراوریکنندگان، استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید فرش، استفاده از ظرفیت های نخبگان، ایجادتقاضا و خلق ارزش برای فرش دستباف و مدیریت دانش فنی با هدف تدوین تجربیات نخبگان فرش برای آیندگان را از برنامه های مرکز برشمرد.

  • آشنایی با خرید فرش دستباف

رافع گفت: تقویت برندینگ فرش دستباف ایران اهمیت زیادی دارد و این امر با شناسنامه دار کردن فرش، هویت بخشی، مشتری مداری و گارانتی فروش محقق می گردد.

از مهم ترین مطالبات اعضای اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران می توان به تخصیص بیمه تأمین اجتماعی به بافندگاه واقعی، توجه خاص به تبلیغات، فراوری فرش های باکیفیت، رفع ساختن مسائل بانکی، حضور در نمایشگاه ها به صورت گروهی، استفاده از نظرات پیشکسوتان فرش، جلوگیری از تعدد نمایشگاه های داخلی با کیفیت نازل، آنالیز سلیقه مشتری در نمایشگاه فرش دستباف تهران، اشاره نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 369

به "هماهنگی برای اختصاص وام برای خرید فرش دستباف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هماهنگی برای اختصاص وام برای خرید فرش دستباف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید