نحوه ست کردن جوراب با کفش و نکاتی درباره انتخاب جوراب مردانه

به گزارش مجله بابلسر، ست کردن جوراب با کفش در واقع انتخاب اندازه ساق جوراب متناسب با نوع کفشی است که می پوشید. شما می توانید با توجه به کفشی که می پوشید از جوراب های کالج، جوراب های ساق کوتاه، جوراب های نیم ساق و یا جوراب های ساق بلند استفاده کنید.

نحوه ست کردن جوراب با کفش و نکاتی درباره انتخاب جوراب مردانه

بسیاری از آقایان در انتخاب درست جوراب متناسب با تیپ و استایل خود دچار مشکل هستند. آن ها فکر می کنند که برای ست کردن جوراب با کفش باید به رنگ آن توجه کنند، که البته اشتباه است و بر طبق یک قاعده کلی رنگ جوراب باید با شلوار و کمی تیره تر از آن انتخاب شود.

و اما نقش کفش در انتخاب جوراب، به انتخاب مدل جوراب مربوط می شود. در مقاله راهنمای کامل ست کردن جوراب مردانه به طور کامل روش های درست ست کردن جوراب را توضیح داده ایم و در این مقاله درباره مدل های مختلف جوراب و انتخاب جوراب متناسب با کفش توضیح خواهیم داد. با خبرنگاران همراه باشید.

در ابتدا برای ست کردن جوراب با کفش باید مدل های مختلف جوراب را بشناسید. جوراب های مردانه در مدل های کفی (پاپوش مردانه)، جوراب های ساق کوتاه، جوراب های ساق متوسط و جوراب های ساق بلند تولید می شود.

جوراب های کفی

این جوراب ها که بدون ساق هستند به نحو هوشمندانه طراحی شده اند تا هنگام کفش پوشیدن اصلا معلوم نباشد که شما جوراب پوشیده اید. پس با استفاده از این جوراب ها می توانید هم از فواید جوراب پوشیدن استفاده کنید و هم زیبایی و استایل اسپرت خود را داشته باشید. به این مدل از جوراب ها، جوراب های کالج هم گفته می شود.

برخی معتقدند بهتر است از این جوراب ها در مواقعی که پاچه شلوارتان کوتاه است استفاده کنید، اما این عقیده فراگیری نیست. در واقع شما می توانید با بسیاری از استایل ها این جوراب را استفاده کنید. این جوراب ها اغلب با تیپ های اسپرت قابل استفاده است مخصوصا با شلوار های جین.

بیشتر بخوانید: چطور با استایل روزمره مردانه، خاص و مرتب دیده شویم؟این جوراب ها بهترین انتخاب برای ست کردن جوراب با کفش کالج مردانه است. توجه کنید اگر این جوراب ها را با کفش هایی بپوشید که ساق کفش از جوراب بلندتر باشد باعث ساییدگی و آسیب دیدگی پشت پای شما می شود پس از پوشیدن این جوراب ها با بوت و کفش های ساق دار خودداری کنید. همین طور از پوشیدن این جوراب ها در مواقعی که می خواهید صندل بپوشید اجتناب کنید.

جوراب ساق کوتاه مردانه (ست کردن جوراب با کفش ورزشی)

تفاوت این مدل از جوراب ها با جوراب های کفی در این است که جوراب های کفی تا زیر مچ پا را می پوشاند، ولی جوراب های ساق کوتاه تا روی مچ و حتی مقداری بالاتر از مچ پا را می پوشاند و آن را از سایش محافظت می کند.

این جوراب ها جز جوراب های قابل استفاده در استایل های روزمره و یا مجلسی نیستند و فقط در فعالیت های ورزشی و با کفش های ورزشی استفاده می شوند.

در واقع این جوراب ها، همان نقش جوراب های سفید نخی ورزشی را دارند. (جوراب های ورزشی در اندازه ساق های متفاوت تولید می شوند.) همان طور که در مقاله نکات کلیدی در انتخاب جوراب مردانه اشاره شده است هرگز از جوراب های ورزشی با استایل های روزمره و مجلسی استفاده نکنید.

جوراب مردانه ساق متوسط (جوراب نیم ساق)

این جوراب ها که پرکاربردترین جوراب های مردانه هستند، بهترین انتخاب برای پوشش های روزانه هستند، ساق این جوراب ها بالاتر از مچ پا و بلندتر از جوراب های ساق کوتاه است.

این جوراب ها را می توانید با کفش های اسنیکرز، کفش های راحتی، کفش های رسمی و حتی بوت ها بپوشید. این جوراب ها در رنگ ها و طرح های مختلفی تولید می شوند و شما می توانید آن ها را متناسب با سلیقه خود انتخاب کنید.

بهتر است چندین جفت از این جوراب ها، با طرح ها و رنگ های متفاوت داشته باشید تا هنگام ست کردن جوراب با کفش وقت زیادی را صرف نکنید.

جوراب مردانه ساق بلند (جوراب تمام ساق)

ساق این جوراب ها تا زیر زانو می رسد و بلندترین مدل جوراب مردانه است. این جوراب ها در ابتدا برای پیش گیری از جمع شدن جوراب در قسمت مچ پا و نگه داری بهتر جوراب به پا تولید می شدند، ولی به مرور زمان با بهبود مواد و کش های جوراب، مدل های مختلفی از جوراب عرضه شد.

این جوراب ها کاربرد کمی در بین سایر جوراب ها دارند و بیشتر برای لباس های رسمی و کت و شلوار استفاده می شوند. حتما به یاد داشته باشید که هرگز این جوراب ها را با شلوارک نپوشید.

اگر مثل آقای اوباما پاهای بلندی دارید و دوست ندارید که در هنگام نشتن و برخواستن پای شما پیدا شود، برای ست کردن جوراب با کفش حتما از جوراب های ساق بلند استفاده کنید.

ست کردن جوراب با کفش یک اشتباه متداول است. جوراب همیشه با شلوار ست می شود و اندازه ساق جوراب باید با توجه به کفش انتخاب شود. جوراب های نیم ساق قابلیت استفاده با انواع کفش را دارند و این ویژگی باعث شده تا این جوراب ها قابلیت استفاده در انواع تیپ های مردانه را داشته باشد.

منبع: ties

گروه مد و پوشاک خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1194

به "نحوه ست کردن جوراب با کفش و نکاتی درباره انتخاب جوراب مردانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه ست کردن جوراب با کفش و نکاتی درباره انتخاب جوراب مردانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید