راه اندازی اولین پلتفرم هوشمند تبلیغات در تلویزیون های اینترنتی در ایران

به گزارش مجله بابلسر، آژانس تبلیغات دیجیتال دیما به تازگی از پلتفرم جدیدی به نام دیما استریم رونمایی نموده که به یاری آن برندها می توانند در برنامه های تلویزیونی اینترنتی تبلیغات ویدیویی نمایش دهند. این پلتفرمِ کاملاً هوشمند امکانات مختلفی از جمله انتخاب کانال، انتخاب برنامه، هدفگیری مخاطبان و ... دارد که آن را به ابزاری فوق العاده برای افزایش برندآگاهی در میان مخاطبان برندها تبدیل می نماید.

راه اندازی اولین پلتفرم هوشمند تبلیغات در تلویزیون های اینترنتی در ایران

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ دیجیتال از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

پلتفرم دیما استریم ابزاری برای برقراری ارتباط برندها و آژانس های تبلیغاتی با شبکه های تلویزیون اینترنتی است. با افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت در کشور، بسیاری از افراد ساعات قابل توجهی از روز خود را به تماشای فیلم و ویدیو در پلتفرم های تلویزیون اینترنتی می گذرانند که این ساعات پس از شیوع کرونا به شدت افزایش داشته است. با استفاده از پلتفرم دیمااستریم، برندها و آژانس های تبلیغاتی می توانند به سادگی و با هر میزان بودجه ای به این مخاطبان تیزرهای ویدیویی خود را نمایش دهند.

تلویزیون اینترنتی چیست و چرا تبلیغات در تلویزیون های اینترنتی؟

تلویزیون اینترنتی به شبکه ها یا پلتفرم های پخش ویدیو گفته می گردد که بر بستر اینترنت فعالیت می نمایند. آمارها نشان می دهد که در سال های اخیر بسیاری از مخاطبان شبکه های تلویزیون سنتی به تلویزیون های اینترنتی رو آورده اند. کاربران دنیای دیجیتال تمایل دارند که در مصرف محتوا حق انتخاب زمانی، مکانی و موضوعی داشته باشند و شبکه های تلویزیون اینترنتی به خوبی این امکانات را برایشان فراهم می نمایند.

مهاجرت مصرف نمایندگان به تلویزیون های اینترنتی فرصتی بی همتا برای تبلیغ نمایندگان جهت دستیابی به مخاطبان هدفشان است. تبلیغات در تلویزیون های اینترنتی به وسیله پلتفرم دیما استریم به برندها و آژانس های تبلیغاتی این امکان را می دهد که شبکه ها یا برنامه های مرتبط با هدف خود را انتخاب نمایند و سفارش نمایش تبلیغ ویدیویی را در آن ها بدهند. این پلتفرم سلف سرویس و هوشمند است و گزارش های تحلیلی دقیقی از کمپین های اجراشده در اختیار تبلیغ دهندگان قرار می دهد.

به علاوه، این روزها مدیران و صاحبان بسیاری از صنایع و برندها با توجه به شرایط مالی تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا مجبور به کم کردن هزینه های تبلیغات خود شده اند. بنابراین شرکت ها نوع تبلیغات خود را از تبلیغات محیطی مانند تبلیغات روی بیلبوردها و تلویزیون های شهری و همچنین رسانه های کاغذی، روزنامه و مجلات، به تبلیغات در شبکه های اجتماعی و پلتفرم های پخش آنلاین ویدیو تغییر جهت می دهند. از مهم ترین مزایای تبلیغات در پلتفرم دیما استریم امکان مدیریت هزینه تبلیغات ویدیویی برای برندهاست که باعث می گردد با هر بودجه ای بتوانند به مخاطبان هدف خود تیزرهای ویدیویی نمایش دهند.

رشد روزافزون مخاطبان تلویزیون های اینترنتی

براساس آمار معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، هم اکنون حدود 1.8میلیون نفر مشترک فعال (با پرداخت حق عضویت) و حدود 3میلیون نفر بیننده (بدون پرداخت حق عضویت)، از سامانه های دیداری و شنیداری اینترنتی استفاده می نمایند و البته از آن مهم تر طعم حق انتخاب را در عرصه محتوا تجربه می نمایند.

مطابق با اعلام وزارت ارتباطات، ضریب نفوذ دسترسی به اینترنت در کل کشور اعم از روستاها و شهرها به 90٪ رسیده است. وزارت ارتباطات میخواهد برای رشد تلویزیون های اینترنتی و استفاده بیشتر مردم از آن ها برنامه هایی اجرا کند و امیدوار است که تا انتهای سال 99 تا 5 میلیون خانوار بتوانند به مشترکین جدید پهن باند افزوده شوند و این خدمت را تجربه نمایند.

آمارهای دنیای نیز حاکی از اقبال روزافزون به تبلیغات در پلتفرم های اینترنتی پخش ویدیو است. نمودار زیر پیش بینی مؤسسه مارکتینگ چارتز را از فرایند تغییرات بودجه های تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات ویدیویی دیجیتال نمایش می دهد. همان طور که در نمودار تعیین است، هزینه های تبلیغات تلویزیونی در سراسر دنیا رو به کاهش است و جای خود را به تبلیغات ویدیویی آنلاین می دهد.

مزایای تبلیغات ویدیویی در پلتفرم دیما استریم

  • هزینه پایین تر در مقایسه با تبلیغات تلویزیونی

تبلیغات در شبکه دیما استریم از نظر عملکرد و میزان تأثیرگذاری مشابه تبلیغات تلویزیونی است، اما احتیاجی به هزینه های سنگین تبلیغات تلویزیونی ندارد و بودجه آن کاملاً انعطاف پذیرتر است. با استفاده از دیما استریم، برندها و آژانس های تبلیغاتی می توانند تبلیغ ویدیویی خود را در پلتفرم های تلویزیون اینترنتی در ابتدا، میانه یا سرانجام فیلم ها و سریال ها و برنامه های اینترنتی مورد نظر خود به مخاطبان خود نمایش دهند.

  • امکان هدف گیری مخاطبان

مزیت دیگر شبکه تبلیغاتی دیما استریم امکان هدف گیری مخاطبان در آن است. با استفاده از این پلتفرم، برندها و آژانس های تبلیغاتی می توانند برنامه هایی را که با موضوع تبلیغشان هم راستا هستند یا مخاطبانی مشابه دارند، انتخاب نموده و به این ترتیب کاربران را هدف گیری نمایند. با توجه به نوع شبکه و برنامه می توان مخاطبان را بر اساس سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی و … هدف گیری کرد.

  • نرخ تکمیل بازدید بالا

از آن جا که مخاطبان تلویزیون های اینترنتی در انتخاب برنامه ها و فیلم ها و سریال ها حق انتخاب دارند، نسبت به تبلیغات نیز واکنش بهتری نشان می دهند و آمادگی پذیرش بالاتری دارند. آمارها نشان می دهد که مخاطبان تلویزیون های اینترنتی در مقایسه با انواع دیگر تبلیغات ویدیویی نه تنها توجه بیشتری به تبلیغات دارند، بلکه تمایل دارند که آن ها را برای مدت طولانی تری تماشا نمایند.

  • صرفه جویی در زمان

با استفاده از پلتفرم دیما استریم برندها و آژانس های تبلیغاتی دیگر احتیاج به مذاکره با تک تک پلتفرم های پخش فیلم و ویدیو نخواهند داشت. کافی است در این پلتفرم ثبت نام و سپس شبکه ها و برنامه های مورد نظر خود را انتخاب نمایند. تبلیغ آن ها به صورت اتوماتیک به مخاطبان مورد نظرشان نمایش داده خواهد شد. به این ترتیب صرفه جویی قابل توجهی را در زمان و هزینه تجربه خواهند کرد.

سخن آخر

شاید شما هم این جمله معروف در میان تبلیغاتچی ها را شنیده باشید که می گویند: من می دانم که نیمی از هزینه هایی که صرف تبلیغات می کنم به هدر می رود، اما مشکل این جاست که نمی دانم کدام نیمه!. این معضل همیشگی تبلیغات چی ها در فضای تبلیغات آفلاین و سنتی بوده است. خوشبختانه در دنیای تبلیغات دیجیتال این مشکل رفع شده است و تبلیغ دهندگان در پلتفرم هایی نظیر دیما استریم می توانند به خوبی آمار بازدیدهای کمپین های خود را داشته باشند و به این ترتیب تبلیغاتی هدفمند و مؤثر اجرا نمایند.

اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره این پلتفرم و ساز و کار آن دارید، می توانید با کارشناسان آژانس تبلیغات دیجیتال دیما در ارتباط باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 791

به "راه اندازی اولین پلتفرم هوشمند تبلیغات در تلویزیون های اینترنتی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی اولین پلتفرم هوشمند تبلیغات در تلویزیون های اینترنتی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید