دستگیری فرمانده 13 ساله یک گروه تروریستی در استونی

به گزارش مجله بابلسر، از جمله برنامه هایی که فرمانده مد نظر داشته، یک حمله تروریستی در لندن و فعالیت هایی به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس حزب نازی در آلمان بوده است.

دستگیری فرمانده 13 ساله یک گروه تروریستی در استونی

یک نوجوان 13ساله به اتهام رهبری یک گروه تروریستی راست گرا در استونی دستگیر شد. این گروه که به وسیله اینترنت فعالیت می نموده است 70 عضو در 15 کشور دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری دویچه وله، وبسایت هفته نامه آلمانی اشپیگل به نقل از روزنامه استی اکسپرس (Eesti Ekspress) از دستگیری نوجوانی در استونی اطلاع داد که از قرار معلوم یک گروه راست گرای افراطی به نام لشکر جنگ آتشین را رهبری می نموده است.

این نوجوان با نام مستعار فرمانده علاوه بر رهبری گروه، به تنهایی در باره عضویت علاقه مندان به همکاری تصمیم می گرفته، نسخه های ساخت بمب در اینترنت منتشر می نموده و در فکر ایجاد یک اردوگاه آموزش عملیات تروریستی بوده است.

لشکر جنگ آتشین در اکتبر 2018 بنیان نهاده شده، به وسیله عکس و اعلامیه و ویدیو در شبکه های اجتماعی تبلیغ می نموده و بیش از هر جا در سرویس پیغام رسان تلگرام فعال بوده است.

این گروه در فوریه امسال خبر انحلال خود را در اینترنت اظهار داشت اما از قرار معلوم قصد داشته فعالیت خود را زیر نام تازه ای ادامه دهد.

از جمله برنامه هایی که فرمانده مد نظر داشته، یک حمله تروریستی در لندن و فعالیت هایی به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس حزب نازی در آلمان بوده است.

از آنجا که فرمانده زیر 14 سال سن دارد، امکان محاکمه او در استونی ممکن نیست. به همین دلیل مقامات قضایی این کشور باید به فکر ایجاد اقدامات قانونی دیگری برای برخورد با این نوجوان شرور باشند.

نفوذ لشکر جنگ آتشین در آلمان

از شواهد چنین برمی آید که نوجوان 13 ساله پیروز شده است، به وسیله اینترنت 70 عضو را در 15 کشور، از جمله آلمان، به گروه تروریستی خود جلب کند.

به گزارش اشپیگل، فعالیت شش عضو این گروه در آلمان نیز به صورت آنلاین بوده است.

رهبر شاخه آلمان این گروه با نام مستعار هایدریش (نام یکی از رهبران اس اس آلمان نازی) فعالیت می نموده و در ماه فوریه دستگیر شده است.

این مرد 22 ساله در اینترنت عکس هایی با اسلحه دست ساز و کتاب ممنوع نبرد من آدولف هیتلر منتشر نموده و در لفافه گفته بود که قصد حمله به یک عبادتگاه انسان های بد را دارد.

گفته می گردد که منظور او یک مسجد اسلامی بوده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 564

به "دستگیری فرمانده 13 ساله یک گروه تروریستی در استونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری فرمانده 13 ساله یک گروه تروریستی در استونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید