حتمال عقب نشینی عدنان الزرفی از تشکیل کابینه قوت گرفت

به گزارش مجله بابلسر، یک نماینده مجلس نزدیک به عدنان الزرفی گفت که اگر گروه های سیاسی شیعه علیه وی به اجماع برسند، او از تشکیل کابینه کنار خواهد کشید.

حتمال عقب نشینی عدنان الزرفی از تشکیل کابینه قوت گرفت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک نماینده عضو فراکسیون النصر در مجلس عراق (به رهبری عدنان الزرفی) گفت که در صورت اجماع احزاب شیعه بر روی تغییر وی، او نیز از تشکیل دولت کنار خواهد کشید.

فلاح الخفاجی به خبرگزاری الاخباریه گفت که ائتلاف النصر و شخص عدنان الزرفی از رهبران فراکسیون ها خواسته اند تا در مورد تغییر گزینه نخست وزیری و وجود اجماع علیه وی شخصا امضاء بدهند.

الخفاجی مدعی شد که هنوز گروه های سیاسی شیعه بر روی گزینه دیگری غیر از الزرفی به اجماع نرسیده اند.

در این راستا حمید معله از رهبران جریان حکمت ملی عراق نیز به شبکه الفرات گفت که کوشش زیادی برای اقناع الزرفی جهت کنار کشیدن از تشکیل کابینه در جریان است؛ اما او هنوز برای رفتن به مجلس جهت کسب رأی اعتماد اصرار دارد؛ با این حال اگر گروه های شیعه بر روی یک گزینه به اجماع برسند؛ آن وقت می توان از الزرفی خواست که کنار بکشد و او نیز خواهد پذیرفت.

حمید معله اضافه کرد: از بعضی منابع موثق شنیده ام که الزرفی گفته است نمی خواهد نام او در تاریخ به عنوان کسی که با اراده اکثریت گروه های شیعه مخالفت نموده، ذکر گردد و کاندید شدنش به خاطر نجات فرایند سیاسی در کشور بوده نه اختلاف افکنی.

وی تأکید کرد که اگر توافق جامع احزاب شیعه بر روی گزینه مشخصی وجود داشته باشد، الزرفی نیز مانع نخواهد شد.

امروز حسن فدعم نماینده جریان حکمت ملی عراق اطلاع داد که احزاب شیعه درباره گزینه نخست وزیری توافق نموده و بزودی نام او برای رئیس جمهور ارسال می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 556

به "حتمال عقب نشینی عدنان الزرفی از تشکیل کابینه قوت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حتمال عقب نشینی عدنان الزرفی از تشکیل کابینه قوت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید