بودجه فدراسیون همگانی آب رفت! ، کاهش 5 درصدی فعالیت ورزشی ایرانی ها

به گزارش مجله بابلسر، رییس فدراسیون ورزش های همگانی از کاهش 5 درصدی میزان فعالیت ورزش ایرانیان طی سال های 96 تا 99 خبر داد.

بودجه فدراسیون همگانی آب رفت! ، کاهش 5 درصدی فعالیت ورزشی ایرانی ها

افشین ملایی در گفت و گو با خبرنگاران، در رابطه با شرایط فعالیت بدنی مردم طی چند سال گذشته و به ویژه پس از شیوع ویروس کرونا، اظهارکرد: بر اساس رویکرود مبتنی بر آمار سال 1396 و مقایسه آن با سال 1399، درصد مشارکت مردم در فعالیت های ورزشی در سه سال گذشته کاهش یافته که یکی از دلایل آن را می توان کرونا دانست.

وی ادامه داد: در سال 1396 حدود 51 درصد از مردم به فعالیت های ورزشی می پرداختند که در سال 1399، حدود 46 درصد تقلیل یافت.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به اینکه گران شدن ورزش، کمبود وقت، عدم امکان مشارکت در فعالیت های ورزشی و کرونا از جمله دلایل اصلی کاهش فعالیت ورزشی مردم در کشور است، گفت: پیش بینی می شد که با انجام واکسیناسیون رویدادهای میدانی ورزش افزایش یابد.

ملایی با بیان اینکه در دوران کرونا فعالیت ورزشی در منازل و فعالیت ورزشی از طریق فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت، بیان نمود: با شیوع مجدد ویروس به نظر می رسد نتوان آنگونه که باید و شاید به رویدادهای میدانی ورزشی پرداخت و باید همان رویه فعالیت ورزشی در منزل و استفاده از ظرفیت های فضای مجازی را دنبال کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت ورزشی در منزل باید به عنوان یک اصل مدنظر قرار گیرد، گفت: ورزش در منزل در تمامی برهه های زمانی باید به صورت جدی از سوی مردم صورت پذیرد.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی در رابطه با آخرین شرایط بودجه فدراسیون ورزش های همگانی نیز، اظهار کرد: بودجه فدراسیون در سال 1400 حدود 15 تا 20 میلیارد تومان بود اما تا کنون 3.5 میلیارد تومان بودجه دریافت کرده ایم که فعالیت های فدراسیون را بسیار سخت کرده است.

ملایی در توضیح بیشتر، گفت: در دوره قبلی معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان قرار بود 10 میلیارد تومان به فدراسیون ورزش های همگانی تعلق گیرد که بعد از رفتن معاون قبلی این اعتبار روی کاغذ به 6 میلیارد تومان کاهش یافت و بنده نیز تاکید کردم که توافق اجرا شده 10 میلیارد تومان بود.

وی اضافه نمود: مجلس نیز در همان برهه زمانی مبلغی را بین 5 تا 10 میلیارد تومان مصوب کرد که به فدراسیون ورزش های همگانی پرداخت کند که این عدد نیز تا به امروز تخصیص پیدا نکرده است.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی با تاکید بر اینکه کاهش بودجه این فدراسیون به هیچ وجه عقلانی نیست، گفت: فدراسیون ورزش های همگانی با سلامت همگانی در ارتباط است و باید به صورت جدی مقوله اعتبارات این فدراسیون افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1832

به "بودجه فدراسیون همگانی آب رفت! ، کاهش 5 درصدی فعالیت ورزشی ایرانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه فدراسیون همگانی آب رفت! ، کاهش 5 درصدی فعالیت ورزشی ایرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید