نوری: خیلی ناراحتم که نتوانستم برای حضور کامل دانش آموزان در مدارس کاری کنم ، مدارس باید آخرین جایی باشد که تعطیل می شود

به گزارش مجله بابلسر، وزیر آموزش و پرورش گفت: به عنوان کسی که در جایگاه وزارت است خیلی ناراحتم که نتوانستم کاری برای حضور کامل دانش آموزان در مدارس انجام دهم.

نوری: خیلی ناراحتم که نتوانستم برای حضور کامل دانش آموزان در مدارس کاری کنم ، مدارس باید آخرین جایی باشد که تعطیل می شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، همزمان با روز بزرگداشت دهه مبارک فجر آئین افتتاح برنامه ها و فعالیت های انجمن اولیا و مربیان با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار گشت.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در این برنامه با گرامیداشت دهه مبارک فجر و ایام پر سعادت ماه مبارک رجب، با بیان اینکه پیش از انقلاب نقش اولیا یک نقش تشریفاتی بود، گفت: متأسفانه بعد از مدتی انجمن های اولیا و مربیان به همان شکل تشریفاتی بازگشت و کارکرد آن صرفاً جمع آوری پول و کمک هزینه تحصیلی شد.

نوری با بیان اینکه در طول سال های بعد از جنگ الگوی توانمندسازی خانواده ها در دستور کار انجمن اولیا و مربیان قرار گفت: سند تحول که ابلاغ شد، ارکان فرآیند تربیت را چهار رکن می داند که اولین آن خانواده است. خانواده حتی از حکومت بالاتر است.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی هر، ولی دانش آموز برای ما یک آورده ای دارد، گفت: فرض کنید پدر یک دانش آموز نجار است. او می تواند کار خودش را به دانش آموزان نشان بدهد. یا دانش آموزان بروند نجاری او را از نزدیک ببینند. ولی هر دانش آموز می تواند برای بالندگی شخصیت یک دانش آموز کمک کننده باشد. سند تحول بر همین موضوع تاکید دارد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه در سند تحول خانواده نقشی بی بدیل دارد، گفت: دانش آموزان و خانواده ها یک جمعیت حدود 60 میلیون نفری را تشکیل می دهند؛ لذا لازم است برای بهره گیری از استعداد های این جمعیت فکری کنیم. 8 مرکز جامع مشاوره راه اندازی کردیم، اما لازم است با محیط پیرامونی همچون اساتید دانشگاه، حوزه های علمیه، روانشناسان ارتباط داشته باشیم.

وی با اشاره به کتاب های منتشر شده از طریق انجمن اولیا و مربیان گفت: باید کاری کنیم که هر کتابی از سوی انجمن چاپ می شود به قلم خود اولیا باشد، وظیفه ما این است که مثل خیرین مدرسه ساز مثل یک خانواده از ظرفیت بزرگ اولیا استفاده کنیم.

نوری با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل ها در مدارس الزامی است، گفت: مدارس باید آخرین جایی باشد که تعطیل می شود، تعطیلی مدارس آثار زیانبار روانشناختی و جامعه شناختی دارد، به عنوان کسی که باید در جایگاه وزیر کاری برای دانش آموزان انجام دهم، خیلی ناراحتم که نتوانستم کاری برای حضور کامل دانش آموزان در مدارس انجام دهم.

نوری با بیان اینکه به جز یک کشور از دیگر کشور ها در واکسینه کردن دانش آموزان جلوتر هستیم، گفت: نمی دانم چرا برخی از مدارس تعطیل می کنند. سازمان بهداشت جهانی تاکید می کند برای بهداشت و رفاه عمومی جامعه باید مدارس باز باشند، علاوه بر مسائل آموزشی، تعطیلی مدارس به مسائل روانی و روحی دانش آموزان هم لطمه می زند.

وی با عنوان این مطلب که ما نمی خواهیم هیچ دانش آموزی بیمار شود، افزود: اعلام کردیم در مناطقی که مشکلاتی وجود دارد مدارس را تعطیل کنند، نه اینکه همه مدارس را تعطیل کنند.

نوری با بیان اینکه کار معلمان در زمان تعطیلی مدارس سه برابر شده بود، گفت: زحمت اولیا هم در ایام قرنطینه و تعطیلی مدارس بسیار زیاد شده بود. احتمال دارد که کرونا همچنان در کنار ما باشد، به لطف دولت مردمی و خدمتگزار این بحث واکسیناسیون هم امیدواریم مثل آزادسازی سواحل با جدیت و با کمک مردم انجام شود و مسئله ای بابت بازگشایی کامل مدارس نداشته باشیم.

در سرانجام این مراسم از چند کتاب و مقاله رونمایی شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1813

به "نوری: خیلی ناراحتم که نتوانستم برای حضور کامل دانش آموزان در مدارس کاری کنم ، مدارس باید آخرین جایی باشد که تعطیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوری: خیلی ناراحتم که نتوانستم برای حضور کامل دانش آموزان در مدارس کاری کنم ، مدارس باید آخرین جایی باشد که تعطیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید