با انجام این اشتباهات تا انتها عمر فقیر خواهید ماند!

به گزارش مجله بابلسر، چیزی که پس انداز پول را برای شما امکان پذیر می نماید یادگیری این نکته است که چگونه و چه زمانی پول خود را حساب شده خرج کنید؛ در این مطلب به اشتباهاتی پرداخته ایم که با انجام آن ها تا خاتمه عمر فقیر خواهید ماند.

با انجام این اشتباهات تا انتها عمر فقیر خواهید ماند!

به گزارش همشهر آنلاین، چیزی که پس انداز پول را برای شما امکان پذیر می نماید یادگیری این نکته است که چگونه و چه زمانی پول خود را حساب شده خرج کنید، گرچه ممکن است در ابتدا تصور کنید علت منطقی ای برای خرج کردن آن پول دارید.

1- لیاقت خرج کردن برای خودم را دارم

گاهی با گفتن اینکه روزهای سختی داشتم و می توانم برای خودم خرج کنم خودمان را دلداری می دهیم. این خرج تنها زمانی قابل توجیه است که پول کافی داشته باشید و یکباره تمام پول های خود را از دست ندهید. به علاوه، گرفتن قرض یا وام برای چنین خرج هایی عاقلانه نیست.

درست است که باید کارهایی برای شادتر شدن خودمان انجام دهید، اما باید به این فکر کنیم که آیا این خرج اضافه واقعاً برایمان شادی بخش خواهد بود یا خیر. به علاوه، این کار می تواند مسائل بیشتری برایتان ایجاد کند، مثل افزایش هزینه های ماهانه و نگرانی برای بازپرداخت به موقع قرض یا وام خود.

2- یک بار بیشتر عروسی نمی کنم پس گرفتن وام یا قرض برای آن ایرادی ندارد

این جمله که عروسی یک بار بیشتر اتفاق نمی افتد مثل یک ورد جادویی می ماند و آدم ها حاضرند برای این کار قرض و وام بگیرند، بدون اینکه به منطقی نبودن آن فکر نمایند. ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که مراسم عروسی چیزی نیست که پول بیشتری عایدتان کند. آن قرض یا وام با شما خواهد ماند و شما باید زندگی مشترک خود را با قرضی غیرضرور آغاز کنید که به طور قطع چیزی نیست که یک تازه عروس و داماد دلشان بخواهد. به علاوه، مسائل مالی یکی از دلایل اصلی اختلافات اندازه زوجین هستند.

  • 3 عادت مالی که شما را پولدار می نماید

3- همه روز را کار می کنم، توان پرداختش را دارم

برای به دست آوردن پول خوب احتیاجی به 12 ساعت کار نیست؛ تنهای کاری که باید انجام داد بالا بردن مهارت های خود است. ممکن است صرفاً به خاطر آنکه تمام روز را کار می کنید، این احساس را پیدا کنید که زندگی تان مثل همستری شده که بی وقفه روی یک چرخ و فلک می دود. هیچ فرصتی برای فکر کردن درباره ارتقای زندگی تان و دیگر ملزومات و سرگرمی ها برایتان باقی نمی ماند. وقتی به خانه برمی گشت هیچ انرژی ای برایتان باقی نمانده و حس یک لیموی فشرده شده را دارید.

وقتی یاد بگیرید که بین شغل و سرگرمی کردن تان تعادل برقرار کنید و روش زندگی تان را اندکی تغییر دهید، می توانید وظایف شغلی تان را بدون صدمه زدن به کیفیت زندگی تان انجام دهید. شما وقت آزاد پیدا خواهید کرد که می توانید آن را صرف هم سرگرمی کردن و هم آموزش خود کنید و به این ترتیب در شغل خود هم پیشرفت کنید.

4- فقط یک بار زندگی می کنم برای همین پول هایم را برای بعداً نگه نمی دارم

این جمله را اغلب قبل از خرج کردن تمام عایدیمان می گوییم. در اینجا یک واقعیت هست: ما واقعاً نمی دانیم که فردا چه چیزی در انتظارمان است و وقتی می توانیم پول مان را امروز خرج کنیم و از آن لذت ببریم، پس انداز کردن بی معنی است. اما می توانید با کمتر خرج کردن و تمام نکردن بی محابای تمام عایدی خود و خالی نکردن حساب بانکی تان هم همین کار را انجام دهید.

درست است که اغلب اتفاقات پیش بینی ناپذیرند، اما بیشتر ما می خواهیم زندگی طولانی و شادی داشته باشیم و برای این منظور به پول احتیاج داریم. به همین علت خوب است که به فکر آینده دور هم باشیم و به جای خرج کردن حساب نشده همه پول های خود، یک حساب پس انداز برای خود داشته باشیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 2076

به "با انجام این اشتباهات تا انتها عمر فقیر خواهید ماند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با انجام این اشتباهات تا انتها عمر فقیر خواهید ماند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید