اهمیت توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی کشور برای هفته های آینده

به گزارش مجله بابلسر، مدیرکل آزمایشگاه های مرجع سلامت وزارت بهداشت از ایجاد شبکه تشخیص مولکولی بهداشت در سراسر کشور اطلاع داد و بر ضرورت توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی کشور برای هفته ها و ماه های آینده به منظور شناسایی بیشتر مبتلایان کرونا و قطع زنجیره انتقال بیماری تاکید نمود.

اهمیت توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی کشور برای هفته های آینده

به گزارش خبرنگاران، دکتر سیامک سمیعی در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ضمن قدردانی از دانشگاه های علوم پزشکی برای کوشش شبانه روزی در مدیریت کرونا، گفت: ما در سطح وزارتخانه در حال برنامه ریزی ایجاد شبکه تشخیص مولکولی بهداشت در سراسر کشور هستیم. این برنامه دارای سطح بندی است که اولین مرحله آن انجام شده به این ترتیب که در بسیاری از دانشگاه ها بازدیدهایی انجام شده و نقاط ضعف سیستم های آزمایشگاهی منتخب ما توسط سازمان بهداشت جهانی ارزیابی شد و بیشتر آزمایشگاه ها پیروز به برطرف عدم انطباق شدند و تعدادی از آنها نیز در حال طی کردن این مرحله هستند. مرحله دوم تضمین کیفیت است که از هفته آینده شروع می گردد.

وی اضافه نمود: بعداز آن، آزمایشگاه هایی که این مرحله را نیز طی نمایند، تجهیزاتی را از سوی معاونت بهداشت دریافت می نمایند که بخشی از این تجهیزات را سازمان های بین المللی مانند سازمان جهانی بهداشت تهیه نموده و در اختیار آزمایشگاه ها قرار می دهند. این تجهیزات یاری می نماید ظرفیت آزمایشگاهی بهداشت کشور افزایش پیدا نموده و در زمینه برنامه های کووید 19 هماهنگ تر عمل نمایند.

سمیعی ادامه داد: توسعه ظرفیت های آزمایشگاهی برای هفته ها و ماه های آینده اهمیت بسیاری دارد. با افزایش توان آزمایشگاه ها، تست های بیشتری انجام شده و کار با سرعت بیشتری پیش می رود. باید از تست های تشخیصی کووید 19 بیش از گذشته برای ایزوله کردن و محدود کردن تماس بیمار با افراد سالم استفاده کنیم تا زنجیره انتقال قطع گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 868

به "اهمیت توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی کشور برای هفته های آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت توسعه ظرفیتهای آزمایشگاهی کشور برای هفته های آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید