برنامه ریزی بر اساس اصول علمی در شرایط بحرانی الزامی است

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران/کردستان معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با آنالیز شرایط کرونا در کردستان، ارزیابی عینی از شرایط را مهم بیان نمود و گفت: در شرایط بحرانی باید برنامه ریزی ها بر اساس اصول علمی واستفاده بهینه از امکانات و تجهیزات باشد.

برنامه ریزی بر اساس اصول علمی در شرایط بحرانی الزامی است

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت امروز چهارشنبه (27خردادماه) در جلسه ای که با حضور همراه با قائم مقام دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا، مشاور معاون استان های صدا و سیما و عضو ستاد کرونا، یکی از متخصصان عفونی معاونت بهداشتی کشور، رئیس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی کردستان با هدف آنالیز آخرین شرایط بیماری کرونا و ارزیابی امکانات و تجهیزات درمانی در استان، در محل سالن جلسات ستاد مرکزی دانشگاه برگزار گردید، حفظ آرامش و خونسردی کادر بهداشت و درمان را در مورد مقابله و شکست بیماری کرونا ضروری بیان کرد و گفت: ارزیابی عینی از شرایط کنونی الزامی است.

وی با تاکید بر استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات در این شرایط، اضافه نمود: در شرایط بحرانی برنامه ریزی باید بر اساس اصول علمی باشد.

معاون کل وزارت بهداشت، همچنین مردم را به رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و خودداری از برگزاری مراسم عروسی و عزا در این شرایط بحرانی را ضروری برشمرد و ذکر کرد: برای عادی شدن شرایط و کاهش فرایند بیماری کرونا، نیازمند عزم ملی و همبستگی مردم هستیم.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، به افزایش تعداد بیماران در روزهای اخیر، کوشش بی وقفه پرسنل آزمایشگاهی، کادر بهداشت و درمان استان در در فرایند بیماریابی، مقابله و کنترل این بیماری، افزایش دو و نیم برابری تعداد تخت های بیمارستانی مختص بیماران کرونایی، راه اندازی چندین دستگاه ونتیلاتور(یاری تنفسی)، شرایط بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های استان و تجهیز و تکمیل بعضی مراکز درمانی در این شرایط بحرانی اشاره نمود.

وی با بیان اینکه شرایط کردستان در مورد بیماری کرونا بحرانی است، خطاب به معاون وزارت بهداشت و هیئت همراه وی اضافه نمود: امید است سفر شما انتقال دهنده پیغام هشدار جدی به مردم باشد.

رضاعی با بیان اینکه اوضاع استان از لحاظ اپیدمی کرونا، بحرانی است، بیان کرد: علاوه بر کوشش پرسنل بهداشت و درمان، تجهیزات و امکانات نیازمند تصمیمات جدی و تفویض اختیار از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ذکر کرد: امیدواریم ستاد ملی مقابله با کرونا در اسرع وقت اختیار ویژه به استاندار کردستان برای بازگشت محدودیت ها را بدهد.

صدیق جدیدالاسلامی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این جلسه با بیان اینکه حضور مدیران و مسئولان ارشد وزارت بهداشت در این شرایط بحرانی مایه دلگرمی و آرامش پرسنل درمانی استان است، به آخرین آمار جدید مبتلایان کووید 19، کل بستری ها و مرگ و میر ناشی از این بیماری از ابتدا تا کنون در استان اشاره نمود.

در ادامه ابراهیم قادری، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن ارائه گزارشی از شرایط بیماری کرونا، آمار افزایشی تعداد مبتلایان و فرایند اپیدمی این بیماری در استان، عملکرد دانشگاه از اولین روزهای شیوع این بیماری تا امروز را بیان کرد.

در سرانجام جلسه با تاکید بر افزایش تعداد تخت های ویژه بیماران مبتلا به کرونا، دستگاه اکسیژن ساز و تانکر اکسیژن رسان در بیمارستان های کردستان و بیان مسائل و نیازمندی ها برای آمادگی بیشتر بیمارستان ها در شرایط بحران تدابیری از سوی حاضرین اتخاذ شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 708

به "برنامه ریزی بر اساس اصول علمی در شرایط بحرانی الزامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی بر اساس اصول علمی در شرایط بحرانی الزامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید