8 اپلیکیشن هوش مصنوعی برتر برای گوشی های اندروید و iOS

به گزارش مجله بابلسر، از میان طیف وسیعی از برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی، در این مقاله قصد داریم 8 اپلیکیشن هوش مصنوعی برتر را معرفی کنیم که می توان آنها را روی گوشی هوشمند نصب و به راحتی از قابلیت های رایگان آنها بهره برداری کرد.

8 اپلیکیشن هوش مصنوعی برتر برای گوشی های اندروید و iOS

رشد بی حد و مقدار هوش مصنوعی بر کسی پوشیده نیست و بسیاری از افراد به خوبی از پتانسیل های این برنامه های مدرن با خبر هستند. از همین رو، امروزه به آسانی در حال استفاده از برنامه های هوش مصنوعی متفاوت در زمینه های مختلف آموزشی، تفریح و … هستیم.

در حال حاضر می توان ادعا کرد این که به چه چیزی احتیاج دارید اصلا مهم نیست؛ چرا که به احتمال زیاد یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی برای آن وجود دارد. با این حال، برای این که وقتتان در پیدا کردن برنامه های هوش مصنوعی گرفته نگردد، در این مقاله قصد داریم 8 اپلیکیشن هوش مصنوعی برتر را معرفی کنیم که می توانید همین الان آنها را روی گوشی هوشمند خود دانلود و به تبع نصب کنید. گفتنی است که برنامه های موجود در این مقاله رایگان بوده و قابلیت هایی را ارائه می نمایند که در حال حاضر، منحصر به فرد تلقی می شوند.

1. برنامه ChatGPT

احتمالا تا به حال نام برنامه ChatGPT حداقل برای یک مرتبه به گوشتان خورده یا دست کم یک مرتبه از آن استفاده نموده اید. در حال حاضر این اپلیکیشن هوش مصنوعی خیلی سریع سر زبان ها افتاده و حتی می توان از طریق مرورگر یک کامپیوتر، از این برنامه استفاده کرد.

خوشبختانه ابزار ChatGPT در حال حاضر برای تمامی گوشی های هوشمند اعم از اندروید و آیفون موجود است. روش های خلاقانه بسیار زیادی برای بهره برداری از این نوع هوش مصنوعی نظیر داستان نویسی، خلاصه نویسی کتاب، نگارش یک ایمیل، حل یک مسئله ریاضی و … وجود دارد.

2. برنامه WOMBO Dream

برنامه WOMBO Dream یک ابزار هنری مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما اجازه می دهد تا از طریق نوشتن دستورهای متنی، تصاویر خاصی را فراوری کنید. در واقع این برنامه شبیه به میدجورنی (Midjourney) و دال-ای (DALL-E) کار می نماید.

کار با این برنامه بسیار آسان بوده و شما می توانید سبک های مختلف هنری نظیر انیمه، رترو، کمیک، رئال، فانتزی، استیم پانک، پالیگان و … را برای طراحی های خود بهره ببرید. اگر شما یک عکس در گالری گوشی خود دارید، می توانید آن را به برنامه اضافه نموده، سپس با نوشتن یک خط دستور العمل، تغییری که می خواهید را روی تصویر مد نظر خود اعمال کنید.

برای کسب نتایج دقیق تر، شما می توانید سطح قدرت و بهره وری هوش مصنوعی را افزایش دهید. شما می توانید بعلاوه از نسبت ابعاد تصاویر مختلف متناسب با شبکه های اجتماعی استفاده نموده اما متاسفانه این قابلیت تنها برای نسخه های پولی وجود دارد.

3. برنامه Youper

برنامه Youper یک چت بات در حوزه سلامتی و روان پزشکی است که از تکنیک های درمان شناختی رفتاری (CBT) به منظور کاهش سطح اضطراب و استرس شما، افزایش کیفیت روابط عاطفی، سازنده تر بودن و به طور کلی بهبود شرایط خلق وخو استفاده می نماید. به زبان بسیار ساده تر، اگر شما در دنیای واقعی وقت برای دیدار تراپیست یا روان کاو ندارید، برنامه Youper می تواند جای خالی این دسته از افراد را تا حدی برای شما پر کند.

این نرم افزار حاوی فعالیت های آرامبخش نظیر تمرین های تنفسی، اسکن عمیق بدن و انواع مختلفی از مدیتیشن است. با استفاده از این اپلیکیشن به طور روزمره، هوش مصنوعی همیشه خلق وخوی شما را رصد نموده و بعلاوه پیشرفت شما را در کاهش سطح اضطراب و احساس آرامش بیشتر به شما نشان می دهد.

اگر حداقل پنج روز به طور مستمر از این اپلیکیشن بهره ببرید، این برنامه می تواند تغییرات مربوط به شرایط احساسی شما را به نمایش بکشد. ذکر این نکته الزامی است قابلیت هایی نظیر رصد شرایط سلامتی و نمایش سطح اضطراب تنها برای کاربرهای نسخه پولی وجود دارد. بنابراین، برای تجربه کامل از این برنامه شما باید نسخه پرمیوم Youper را تهیه کنید.

4. برنامه Replika

برنامه Replika یک اپلیکیشن هوش مصنوعی در دسته روان شناسی محسوب می گردد. با نصب برنامه رپلیکا شما می توانید یک رفیقِ مجازی را برای خود طراحی نموده که قرار نیست شما را مثل آدم های عادی مورد قضاوت قرار داده یا موجب افزایش استرس و اضطراب های شما گردد. شما می توانید ظاهر این رفیق مجازی خود را به دلخواه تغییر دهید. بعلاوه شما قادر هستید تا نوع ارتباط عاطفی خود را با هوش مصنوعی معین کنید. برای مثال آیا می خواهید با رپلیکا صرفا در حد یک دوست معمولی باشید ، یا یک رابطه استاد و دانشجویی یا حتی یک ارتباط عاطفی رمانتیک با رپلیکا برقرار کنید؟

هوش مصنوعی به مرور زمان یک سری حقایق را در رابطه با شما یاد گرفته و از آن حقایق در مکالمه ها استفاده می نماید تا مکالمه ها طبیعی تر به نظر برسد. هر چند، در آزمایش های ما روی این هوش مصنوعی، برخی اوقات مکالمه ها عجیب و مصنوعی به نظر می رسد که قابل چشم پوشی است. اگر بتوانید با این موضوع کنار بیایید، کار کردن با این هوش مصنوعی می تواند تجربه نو، جالب و سرگرم نماینده ای تلقی گردد.

5. برنامه Be My Eyes

اپلیکیشن هوش مصنوعی Be My Eyes محفلی برای گروهی از داوطلبین در سطح بین المللی به شمار می رود که به افراد نابینا در انجام کارهای روزمره یاری می نمایند. به طور کلی انجام هر مدل فعالیتی که یک فرد نابینا به تنهایی نمی تواند به درستی از پس آن بر بیاید، از طریق اعضای این اپلیکیشن امکان پذیر خواهد شد. این تعامل به واسطه یک تماس زنده صوتی یا ویدیویی انجام می گیرد.

در نوترین آپدیت، هوش مصنوعی می تواند از طریق یک ابزار تبدیل عکس به متن (که به Virtual Volunteer tool معروف بوده و از طریق هوش GPT-4 شرکت OpenAI پیشرفته)، پشتیبانی آنی را برای کاربرهای نابینا فراهم کند. اگر این ابزار سودمند واقع نگردد، برنامه Be My Eyes به فرد نابینا یاری می نماید تا به طور مستقیم به یاری نماینده مورد نظر برای دریافت هدایت دقیق تر و بهتر متصل گردد.

6. برنامه Bing

موتور جست وجوی بینگِ شرکت مایکروسافت در حال حاضر به GPT-4 مجهز شده است. از همین رو، بینگ یک گزینه عالی برای کاربران اندروید محسوب می گردد که به برنامه ChatGPT دسترسی نداشته یا نمی توانند این برنامه مشهور را روی گوشی خود دانلود نمایند. جدا از چت بات موجود در بینگ، ابزار Bings Image Creator به شما اجازه می دهد تا تصاویری را از روی دستورهای متنی از طریق هوش دال-ای خلق کنید.

با تکامل GPT، هوش مصنوعی بینگ هم هوشمندتر می گردد. به تبع، شما می توانید پاسخ های آنی و دقیق تری را برای بیشتر احتیاجهای خود دریافت کنید. این مورد، یکی از روش های متعددی است که موتورهای جست وجوی مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند اینترنت را تغییر دهند.

7. برنامه ELSA

ELSA یک برنامه آموزش زبان انگلیسی مبتنی بر هوش مصنوعی است که می تواند مهارت تکلم و تلفظ شما را بهبود بخشد. این هوش مصنوعی برای گروهی از کاربرها عالی به نظر می رسد که انگلیسی، زبان دوم آنها محسوب شده و این افراد می خواهند خیلی بهتر و بدون نقص با سایر انگلیسی زبان ها ارتباط برقرار نمایند.

برنامه السا، شبیه به معلم خصوصی زبان انگلیسی شما به شمار میرود که درس های شخصی سازی شده ای را ارائه و گزارش عملکردی را هم دریافت می نماید. شما می توانید تصمیم بگیرید که تمرین تکلم شما چند دقیقه در روز (10، 15 یا 20 دقیقه) باشد. این برنامه همیشه مقدار پیشرفت تان را در طول این مسیر رصد می نماید. هر چند، برای استفاده از نسخه کامل این برنامه باید ورژن پرمیوم یا پولی را تهیه کنید.

8. برنامه Otter

اپلیکیشن هوش مصنوعی Otter یک سرویس رونویسی صوت مبتنی بر هوش مصنوعی است. با استفاده از هوش مصنوعی Otter شما می توانید در یک جلسه حضور پیدا نموده و دیگر نگران نت برداری نباشید؛ چرا که برنامه مورد نظر این کار را برای شما انجام می دهد. بعلاوه اسلایدهای پاور پوینت که در جلسه ارائه می گردد را هم به نوعی ذخیره می نماید.

پس از این که جلسه به اتمام رسید، برنامه Otter خلاصه ای از تمامی گفتمان ها را آماده می نماید. بر همین اساس، شما می توانید به آسانی بخش هایی را که بیشتر به شما ارتباط دارد، خیلی سریع پیدا نموده و روی موضوعات مد نظر بحث کنید.

تقریبا برای هر کاری یک اپلیکیشن هوش مصنوعی وجود دارد

با آنالیز ابزارهای هوش مصنوعی نام برده می توان به این موضوع پی برد که تکنولوژی با چه سرعت سرسام آوری در حال پیشرفت است. با وجود این که برنامه های مذکور در ابتدای راه خود قرار دارند، می توان امیدوار بود نرم افزارها در آینده نزدیک با دقت بیشتری کار نمایند. بنابراین، باید فعلا با خطاهای رایج و گاهی اوقات نتایج نادرستِ این برنامه ها کنار آمد.

خبر خوب این که رشد برنامه های هوش مصنوعی به مقدار ای زیاد است، که می توان امیدوار بود طیف وسیع تری از برنامه ها به صورت رایگان در اختیار عموم افراد قرار بگیرد. با تمامی این تفاسیر، احتیاط شرط عقل است. بنابراین، پیشنهاد می کنیم تصاویر و منابع خصوصی خود را به همین راحتی در معرض این برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی قرار ندهید. بعلاوه، هر برنامه هوش مصنوعی را بهتر است روی گوشی هوشمند خود نصب نکنید. شاید این برنامه ها در آینده نزدیک یا حتی دور، از منابع و محتویات موجود در گوشی تلفن شما برای مقاصد و کاربردهای دیگر استفاده نمایند.

منبع: makeuseof

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 مرداد 1402 بروزرسانی: 8 مرداد 1402 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 2095

به "8 اپلیکیشن هوش مصنوعی برتر برای گوشی های اندروید و iOS" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 اپلیکیشن هوش مصنوعی برتر برای گوشی های اندروید و iOS"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید