یک جزیره به شکل مرموزی در ژاپن گم شد

به گزارش مجله بابلسر، خبرنگاران: جزیره اسامبه هاناکیتا کوجیما در سال 1987 کشف و به قلمرو ژاپن افزوده شده بود. ارتفاع متوسط این جزیره کوچک از سطح آب حدود 1.4 متر بود و تا پیش از این از دماغه شمالی ترین جزیره ژاپن یعنی هوکایدو دیده می شد، اما مدتی است که دیگر در آن منطقه دیده نمی شود.

یک جزیره به شکل مرموزی در ژاپن گم شد

یکی از مسئولان مرزبانی ژاپن به خبرگزاری فرانسه می گوید که بعید نیست عناصر طبیعی این جزیره را تخریب کرده باشند. وی می گوید با ناپدید شدن این جزیره آب های سرزمینی ژاپن نیز به مقدار بسیار کمی تغییر می کند.

ژاپن معمولا روی جزایر کوچک خود حتی در دورترین نقاط سرمایه گذاری می کند زیرا از آنها به به عنوان پایگاه هایی برای حراست از آب های سرزمینی خود بهره می برد. در این میان جزیره مرجانی اوکینوتوری در یکی از اقصی نقاط اقیانوس آرام، برای این کشور اهمیت بسیاری دارد.

ژاپن بر سر مالکیت چند جزیره کوچک با همسایگان خود از جمله کره جنوبی و چین اختلاف دارد. اما این کشور در مجموع بیشتر به جای آن که جزیره گم کند، شاهد پیدایش جزیره بوده است. در سال 2015 یک خشکی به شکل باریکه ای به طول 300 متر در نزدیکی سواحل هوکایدو پدیدار شد. در سال 2013 نیز یک جزیره آتشفشانی در فاصله حدود هزار کیلومتری جنوب توکیو و در نزدیکی جزیره دیگری سر از آب برآورد و مساحت آن همچنان در حال افزایش است.

منبع: چمدان
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 74

به "یک جزیره به شکل مرموزی در ژاپن گم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک جزیره به شکل مرموزی در ژاپن گم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید