پشیمانی السائرون و النصر از حمایت از الزرفی

به گزارش مجله بابلسر، ایرنا نوشت: برخی خبرها حاکی است که ائتلاف سائرون (مقتدی صدر) و النصر (حیدر العبادی) از حامیان عدنان الزرفی نخست وزیر مکلف عراق حمایت خود را از او پس گرفتند.

پشیمانی السائرون و النصر از حمایت از الزرفی

به گزارش امروز (سه شنبه) پایگاه خبری المسله، حیدر العبادی و نصار الربیعی، رئیس هیات سیاسی سائرون به برهم صالح رئیس جمهوری عراق اعلام کرده اند که دیگر از الزرفی حمایت نمی کنند و از نامزدی مصطفی الکاظمی رئیس اداره اطلاعات این کشور برای نخست وزیری عراق حمایت خواهند کرد.

در همین حال، خبرهای دیگر حکایت از این دارد که سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق به تازگی در دیدار با صالح نامه جریان های سیاسی شیعه که در آن مصطفی الکاظمی برای نخست وزیری معرفی شده را تحویل رئیس جمهوری عراق داده است.

در همین حال، روز یکشنبه در نشستی که در خانه هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح برگزار گشت جریان های سیاسی شیعی عراق برای معرفی مصطفی الکاظمی به جای عدنان الزرفی، نخست وزیر مکلف عراق به توافق رسیدند.

گروه های اصلی شیعه عراق موافقت خود را برای معرفی مصطفی الکاظمی رییس سرویس اطلاعات این کشور به جای عدنان الزرفی نخست وزیر مامور تشکیل دولت عراق، گفتند.

در نشست خانه رییس ائتلاف الفتح عراق، نوری المالکی رهبر ائتلاف دولت قانون و سید عمار الحکیم رییس جریان حکمت ملی عراق و حضور داشتند.

در این نشست، بیت شیعی عراق توافق کردند که الکاظمی رییس سرویس اطلاعات عراق را به پیشنهاد مقتدی صدر به عنوان نخست وزیر این کشور معرفی کنند و الزرفی نیز انصراف خود را اعلام کند.

عدنان الزرفی 27 اسفند ماه گذشته با حکم برهم صالح رییس جمهوری عراق بدون توجه به حق قانونی جریان های شیعه عراق در معرفی نخست وزیر، مامور تشکیل دولت انتقالی شد.

معرفی الزرفی از سوی صالح خشم و اعتراض شدید بیت شیعی را برانگیخته و مخالفت ها با وی همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که الزرفی جمعه گذشته در بیانیه ای گفت که قصد کناره گیری از تشکیل دولت ندارد و کابینه خود را برای رای اعتماد به مجلس معرفی می کند.

الزرفی همچنین روز شنبه در نامهای به محمد الحلبوسی، برنامههای دولت خود را به رئیس مجلس عراق گفت.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 554

به "پشیمانی السائرون و النصر از حمایت از الزرفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پشیمانی السائرون و النصر از حمایت از الزرفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید