وزارت خارجه آمریکا شمشیر را برای مسکو از رو بست

به گزارش مجله بابلسر، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای در مورد اعتراضات روز شنبه در مسکو، آن چیزی را که سرکوب معترضان توصیف نموده، محکوم کرد.

وزارت خارجه آمریکا شمشیر را برای مسکو از رو بست

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شنبه شب بهوقت تهران در بیانیه ای با عنوان اعتراضات در روسیه گفت: آمریکا شدیدا استفاده از تاکتیک های خشن علیه معترضان و روزنامه نگاران در تعطیلات آخر هفته در شهر های سرتاسر روسیه را محکوم می نماید.

در ادامه این بیانیه آمده است: پیش از رویداد های امروز، دولت روسیه به دنبال سرکوب حق تجمع مسالمت آمیز و آزادی بیان به وسیله آزار سازمان دهندگان اعتراضات و دستگیری مشارکت کنندگان احتمالی بوده است. این رویداد ها در پی سال ها تشدید محدودیت ها و اقدامات سرکوبگرانه علیه جامعه مدنی، رسانه مستقل و مخالفان سیاسی بوده است.

وزارت خارجه آمریکا در ادامه بیانیه خود اضافه کرد: ادامه کوشش ها در سرکوب حقوق شهروندان روس برای تجمع مسالمت آمیز و آزادی بیان و دستگیری الکسی ناوالنی نماد معترضان و سرکوب اعتراضات، نشانه های نگران کننده ای از محدودیت های بیشتر درباره جامعه مدنی و آزادی های اساسی است.

همزمان با بروز بعضی ناآرامی ها در روسیه در شنبه بعد از ظهر به وقت تهران، سفارت آمریکا در مسکو از پایش کامل اوضاع و حمایت از معترضان به دولت روسیه اطلاع داد. ربکا راس سخنگوی سفارت آمریکا در روسیه در این زمینه گفت: گزارش تظاهرات در روسیه و دستگیری معترضان و روزنامه نگاران را نظاره گر هستیم. (جزئیات بیشتر)

وی در ادامه گفت که آمریکا از حقوق معترضان حمایت نموده و هرگونه اقدام علیه آن ها را محکوم می نماید. طرفداران آلکسی ناوالنی، منتقد دولت این کشور بعد از ظهر شنبه به وقت تهران در حمایت از وی به خیابان ها آمدند.

ناوالنی روز 20 اوت 2020 هنگام پرواز از شهر تومسک در روسیه به سمت مسکو، علائم بیماری از خودش نشان داد و بعد از فرود اضطراری هواپیما در شهر امسک به بیمارستانی در این شهر منتقل شد و سپس به آلمان انتقال یافت. ناوالنی هفتم سپتامبر، چند روز بعد از آن که دولت آلمان ادعای مسمومیت وی را مطرح نمود از کما خارج شد. روسیه این ادعا را رد و گفت آزمایش ناوالنی هیچ شواهدی از وجود این سم را نشان نداده است.

ناوالنی که تحت مجازات تعلیقی است، یکشنبه 17 ژانویه توسط ماموران فدرال در فرودگاه شرمتیوو مسکو بازداشت شده است. وی از 29 دسامبر 2020 به دلیل نقض مکرر مقررات مشروط در فهرست افراد تحت تعقیب پلیس فدرال روسیه قرار داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1274

به "وزارت خارجه آمریکا شمشیر را برای مسکو از رو بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا شمشیر را برای مسکو از رو بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید