نظریه ها و مانیفست های معماری معاصر مجموعه ای از متون مهم معماری

به گزارش مجله بابلسر، احسان حنیف مترجم در گفت وگو با خبرنگاران در مورد کتاب نظریه ها و مانیفست های معماری معاصر اظهار کرد: این کتاب یک مجموعه گلچین شده از متن های مهم معماری و تا حدودی شهرسازی است؛ اولین متنی که در کتاب است به سال 1955 نگاشته شده و آثاری تا سال 2005در برمی گیرد.

نظریه ها و مانیفست های معماری معاصر مجموعه ای از متون مهم معماری

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی اضافه کرد: یعنی آثار موجود در این اثر، مربوط به متونی در یک بازه 50 ساله است که در این بازه زمانی گرایش های پست مدرنی بیشتر به چشم می خورد ولی می توان در چهارچوب عصر معاصر آن را تعریف کرد. جمع آوری متون این کتاب نیز بر عهده چارلز و جنکز بوده است. جنکز خود از نظریه پردازان مهم معماری است و به ویژه در حوزه پست مدرنیسم و پست مدرن فعالیت نموده است.

این مترجم همچنین توضیح داد: جنکز علاوه بر معماری در زمینه های دیگر نیز شناخته شده است. به عنوان نمونه ابتدا ادبیات انگلیسی خوانده و سپس سراغ معماری آمده است. از این نظر نظریه ها و مانیفست های معماری معاصر می تواند حائزه اهمینت باشد که نظریه پرداز مهمی بعضی از متون معماری 50 سال اخیر را گردآوری و انتخاب نموده است.

او در ادامه اعلام کرد: جیمز تقسیم بندی در این اثر انجام داده است که براساس مجموعه نظریه هایی است که او در حوزه پست مدرن به ویژه معماری ارائه نموده است پست مدرن، پست مدرن اکولوژیک، سنتی، نو مدرن و پارادایم پیچیدگی.

احسان حنیف در سرانجام گفت: تقریبا سیر تاریخی نسبی نیز در این اثر دیده می گردد. به واقع در دسته بندی پارادایم پیچیدگی نظریه هایی به چشم می خورد که متاخرتر و تازه تر بوده و اخیرا ارائه شدند و به اوضاع امروز ما نزدیک تر هستند.

انتشارات کتاب فکر نو کتاب نظریه ها و مانیفست های معماری معاصر اثر چارلز جنکز و کارل کروپف را با ترجمه احسان حنیف در 1000 نسخه، 475 صفحه و با قیمت 48000 تومان منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1347

به "نظریه ها و مانیفست های معماری معاصر مجموعه ای از متون مهم معماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظریه ها و مانیفست های معماری معاصر مجموعه ای از متون مهم معماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید