قیمت گوشت ارزان شد

به گزارش مجله بابلسر، به گزارش خبرنگاران، رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی از احتمال کاهش قیمت گوشت طی هفته آینده خبر داد.

قیمت گوشت ارزان شد

اخیرا قیمت گوشت به دلیل افزایش میزان تقاضا و گرانی قیمت نهاده های دامی و علوفه گران شد؛ به طوری که براساس مشاهدات میدانی قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی 145 هزار تومان فروخته می شد. از سوی دیگر برخی فعالان بازار معتقدند که علاوه بر افزایش میزان تقاضا در شش ماهه نخست امسال واردات کنجاله سویا 57 درصد و سویا و جو هم تا 25 درصد کاهش یافته است.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی قیمت گوشت روز چهارشنبه حدود 15 تا 20 هزار تومان ارزان شد و پیش بینی می شود در آینده قیمت گوشت گوسفندی همین فرایند نزولی را داشته باشد؛ چرا که مجددا تقاضا برای خرید گوشت کاهش یافته است. اکنون قیمت هر کیلو گوشت بدون دنبه با احتساب سود واحدهای صنفی بین 120 تا 125هزار تومان است.

مردم برای خرید گوشت شتاب زده عمل نکنند

علی اصغر ملکی به چرایی افزایش قیمت ها و شرایط ذخایر گوشت اشاره کرد و به خبرنگاران گفت: کمبودی در حوزه تامین گوشت نداریم. یکی از دلایل افزایش قیمت گوشت تعطیلی های هفته گذشته بود که مردم برای خرید گوشت شتاب زده عمل کردند. از طرف دیگر دامداران نیز به دلیل کمبود نهاده های دامی دام های خود را به سازمان امور پشتیبانی عرضه نکردند. چنانچه نهاده های دامی به موقع از گمرک ترخیص شود سازمان امور پشتیبانی دام نیز گوشت مورد نیاز مردم را در سردخانه ها ذخیره خواهد کرد.

او همچنین درباره قیمت دام زنده اظهار کرد: قیمت هر کیلو دام زنده در تهران بین 50 تا 52 هزار تومان است. چنانچه نهاده ها به موقع به دست دامداران برسد قیمت گوشت ارزان خواهد شد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 937

به "قیمت گوشت ارزان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت گوشت ارزان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید