عوامل موثر در مهاجرت به کانادا

به گزارش مجله بابلسر، بیشتر مردم به دلایل مالی مهاجرت می نمایند. آنها معمولا به فکر ترک مکانهایی هستند که فرصت های شغلی محدودی در اختیارشان قرار می دهد و در مقابل میل به مهاجرت به مناطقی دارند که از شرایط اشتغال بهتری بخوردار هستند.

عوامل موثر در مهاجرت به کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

مردم به دلایل مختلفی تصمیم به مهاجرت به کانادا یا هر کشور دیگری را می گیرند که این دلایل به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: علل دافعه و علل جاذبه.

عوامل دافعه باعث می شوند که افراد مکان فعلی خود را ترک نمایند، در حالی که عوامل جاذبه افراد را به نقل مکان به یک مقصد جدید ترغیب می نماید. از آنجایی که مهاجرت برای بیشتر اشخاص یک گام اساسی است که بدون فکر انجام نمی گیرد می توان گفت که به طور معمول هر دو عامل دافعه و جاذبه نقش مهمی را در این امر ایفا می نمایند. در مهاجرت، دیدگاه مهاجرین نسبت به محل سکونت فعلی آنچنان منفی است که گویی ناگزیر به هجرت هستند و از طرفی، مقصد جدید چنان وسوسه انگیز است که گویی آنها را به سوی خود فرا می خواند.

ما می توانیم سه نوع عامل جاذبه و دافعه را شناسایی کنیم: مالی، فرهنگی و محیطی.

1. عوامل دافعه و جاذبه مالی

بیشتر مردم به دلایل مالی مهاجرت می نمایند. آنها معمولا به فکر ترک مکانهایی هستند که فرصت های شغلی محدودی در اختیارشان قرار می دهد و در مقابل میل به مهاجرت به مناطقی دارند که از شرایط اشتغال بهتری بخوردار هستند. البته به دلیل تغییر ساختار مالی، امکانات شغلی اغلب از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

کانادا مقصد محبوبی برای مهاجران مالی بوده است. این کشور به اروپایی ها وعده پیشرفت مالی داده و این امید مشابه اکنون مردم را از آمریکای لاتین و آسیا به کانادا جذب نموده است.

2. عوامل دافعه و جاذبه فرهنگی

عوامل فرهنگی می توانند عوامل دافعه قانع نماینده ای باشند و مردم را مجبور به مهاجرت نمایند. از لحاظ تاریخی، مهاجرت اجباری بین المللی به دو دلیل اصلی اتفاق افتاده است: برده داری و بی ثباتی سیاسی.

برده داری اکنون دیگر دلیل مهاجرت نیست، اما مهاجرت بین المللی اجباری به دلیل بی ثباتی سیاسی که ناشی از تنوع فرهنگی است هم چنان ادامه دارد. شرایط سیاسی نیز می تواند یک عامل جاذبه باشد به طوریکه جذب کشورهای دموکراتیکی می شوند که به انتخاب های فردی در زمینه تحصیل، اشتغال و محل زندگی احترام می گذارند.

3. عوامل دافعه و جاذبه محیطی

مردم به دلایل محیطی نیز مهاجرت می نمایند. آنها جذب مکان ها دلپذیر می شوند و از مناطق پر مخاطره دوری می نمایند. محیط های جذاب برای مهاجران اغلب شامل کوه ها، سواحل و آب و هوای گرم است. ناگفته نماند که جایی که مهاجران به آن نقل مکان می نمایند همواره مقصد ایده آل آنها نیست و دلیل این امر آن است که مهاجران ممکن است با موانع باز دارنده ای روبرو شوند. از جمله این موانع می توان به لزوم داشتن ویزا برای مهاجرت به کشور دیگر اشاره نمود.

چرا بیشتر مهاجران کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند؟

دلایل بیشماری در مورد استقبال مردم سراسر دنیا از مهاجرت به کانادا وجود دارد. کانادا فرصت های بهتری برای پیشرفت شغلی، اشتغال عمومی، رشد شخصی و تعامل اجتماعی فراهم می نماید. به طور خلاصه، در این کشور مهاجران می توانند کیفیت بهتری از زندگی را تجربه نمایند. از دیگر دلایلی که کانادا را به مقصدی محبوب تبدیل نموده است می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کانادا طیف گسترده ای از برنامه های مهاجرتی را به مهاجران جدید ارائه می دهد. نه تنها برنامه های ویژه ای برای افراد خود اشتغال و سرمایه گذاران خارجی در کانادا تعریف شده است، بلکه برای اشخاصی که به دنبال مجوز کار و یا تحصیل در کانادا هستند نیز تدابیری اندیشیده شده است.

به طور کلی، در مقایسه با کشورهای دیگر، قوانین مهاجرت در کانادا آنچنان سختگیرانه نیست. در واقع، کانادا یکی از معدود کشورهایی است که سهمیه پذیرش مهاجران جدید را کاهش نداده است.

بازار نیروی کار ماهر در کانادا، با داشتن فرصت های بی شمار برای کارگران ماهر و متخصص، با تقاضای بسیار بالا رو به رو است. علاوه بر این کانادا نسبت به سایر کشورهای دنیا از شرایط کار، حقوق و مزایا بهتری برخوردار است.

صحبت از مزایای خدمات اجتماعی و حمایت از مهاجران جدید که می گردد، کانادا حرف اول را می زند. هر نوع خدماتی، از آموزش گرفته تا بهداشت، رفاه اجتماعی و یارانه دولت در اختیار مهاجران و خانواده های آنها قرار می گیرد.

عوامل جاذبه در کانادا چیست؟

عواملی که مهاجران را به کانادا جذب می نماید می تواند همه و یا یکی از موارد زیر باشد:

فرصت های شغلی

کیفیت بالاتر زندگی

آزادی سیاسی / مذهبی

تحصیلات

مراقبت های پزشکی بهتر

امنیت

صنعت

درآمد بالاتر

از میان موارد ذکر شده، کیفیت بالای زندگی و در آمد بالاتر مهم ترین عوامل جاذبه کانادا هستند.

برنامه های مهاجرتی کانادا

کانادا برای ادامه رشد مالی قابل توجهی که طی چند سال گذشته تجربه نموده، نیازمند مهاجران است. برای ادامه این فرایند، این کشور هر ساله ظرفیت پذیرش مهاجران را افزایش می دهد و در این راستا فهرستی از برنامه های مهاجرتی متنوع و انعطاف پذیر را ارائه می دهد. ناگفته نماند که با بیش از 70 روش متفاوت برای اخذ ویزا و مهاجرت، این فرایند می تواند بسیار پیچیده باشد، از این رو در ادامه محبوب ترین راه های مهاجرت به کانادا را ذکر نموده ایم تا راه را برای شما آسان تر کنیم.

برنامه نیروی کار ماهر و متخصص کانادا

کانادا در مشاغل مختلف دچار کمبود نیروی کار است. برای مقابله با این بحران، اداره مهاجرت کانادا سه زیرمجموعه برای جذب نیروی کار ماهر تعریف نموده است تا مهاجرت به کانادا را برای کارگران متخصص بین المللی آسانتر کند.

1. برنامه نیروی کار ماهر و متخصص کبک

2. برنامه نیروی کار ماهر و متخصص فدرال

3. برنامه های استانی نیروی کار ماهر و متخصص

برنامه انتخاب استانی کانادا

برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP)، یکی از روش های سریع و مهم برای اخذ اقامت دائم کانادا هستند. برنامه های استانی (PNPها) این امکان را برای استان ها و مناطق کانادا فراهم می نمایند تا افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و علاقمند به سکونت و زندگی در استان خاصی هستند را انتخاب نمایند. نا گفته نماند که هر یک از استان ها برنامه های انتخاب استانی منحصر به فردی دارند.

برنامه سرمایه گذاری کانادا

چنانچه یک برنامه تجاری عالی برای پیاده سازی در کانادا دارید، در راستا درستی قرار گرفته اید. کانادا در سال گذشته شاهد رشد صنایع مختلف خود بوده است. از این رو برای مهاجران خارجی که می خواهند با سرمایه گذاری در کانادا کسب و کار خود را راه اندازی نمایند، برنامه های سریع و کارآمدی را طراحی نموده است.

منبع: آفتاب
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 380

به "عوامل موثر در مهاجرت به کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوامل موثر در مهاجرت به کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید