عوارض تازه جانبی واکسن کرونا؛ تپش قلب را جدی بگیرید

به گزارش مجله بابلسر، سازمان تنظیم کننده مقررات دارویی و محصولات بهداشتی بریتانیا اعلام کرده است هر کس پس از دریافت واکسن در قفسه سینه احساس درد، تنگی نفس یا تپش قلب داشت، باید فورا به پزشک مراجعه کند.

عوارض تازه جانبی واکسن کرونا؛ تپش قلب را جدی بگیرید

عارضه جانبی تازهی به فهرست رسمی عوارض واکسن های کووید-19 اضافه شده است؛ با این حال متخصصان پزشکی اخطار می دهند که، چون موارد بروز این عوارض بسیار نادر است، وقتی از افراد خواسته می شود واکسن بزنند، باید آن را تزریق کنند؛ مگر آنکه پزشکشان توصیه دیگری داشته باشد.

سازمان تنظیم کننده مقررات دارویی و محصولات بهداشتی بریتانیا بین تزریق واکسن کووید-19 و التهاب عضله قلب ارتباطی تازه پیدا کرده است.

پس از تحقیق بر روی کمتر از 100 مورد در بریتانیا، این نهاد دولتی به این نتیجه رسیده است که واکسن های فایزر و مدرنا ممکن است با این بروز این عارضه مرتبط باشند.

بر اساس برآورد این تحقیق، مردان جوان بیشتر از سایرین به این عارضه دچار می شوند؛ به ویژه پس از تزریق دوز دوم واکسن.

سازمان تنظیم کننده مقررات دارویی و محصولات بهداشتی بریتانیا اعلام کرده است هر کس پس از دریافت واکسن در قفسه سینه احساس درد، تنگی نفس یا تپش قلب داشت، باید فورا به پزشک مراجعه کند.

این سازمان در عین حال افزوده است که شرایط یاد شده به ندرت در میان دریافت کنندگان واکسن بروز می کند و علائم مشاهده شده در میان همین تعداد بسیار کم هم معمولا خفیف است. به گفته دکتر جون رین، مدیرعامل این سازمان، فایده تزریق واکسن های فایزر/ بایون تک و مدرنا همچنان بیش از عوارض احتمالی آن ها است.

بر اساس آخرین اطلاعات موجود، 79 میلیون و 800 هزار و 224 دوز واکسن کووید-19 در بریتانیا تزریق شده است؛ حدود 45 میلیون نفر دوز اول و بیش از 35 میلیون نفر هم هر دو دوز را دریافت کرده اند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1569

به "عوارض تازه جانبی واکسن کرونا؛ تپش قلب را جدی بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض تازه جانبی واکسن کرونا؛ تپش قلب را جدی بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید