ضرورت ارائه خدمات مشاوره در اختلال سوگ به دانشجویان ، تقویت مراکز مشاوره بودجه می خواهد

به گزارش مجله بابلسر، مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: از آنجا که بعضی از دانشجویان یکی از نزدیکان خود را به علت کرونا از دست داده اند، ارائه خدمات مشاوره در اختلال سوگ لازم است.

ضرورت ارائه خدمات مشاوره در اختلال سوگ به دانشجویان ، تقویت مراکز مشاوره بودجه می خواهد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از سازمان امور دانشجویان، مجید صفاری نیا مدیر کل مشاوره سازمان دانشجویان در شصت و هشتمین اجلاس سراسری معاونان دانشجویی دانشگاه ها که به صورت آنلاین برگزار گردید، گفت: پروتکل های بهداشتی محیط های آموزشی باید به وسیله وزارت بهداشت و درمان بازنگری گردد و شرایط حضور در کلاس، خوابگاه، سالن های ورزشی و رستوران ها تعیین گردد.

وی تاکید نمود: از آنجا که بازگشایی محدود و تدریجی دانشگاه ها در دستور کار وزارت علوم بود؛ دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با بهره گیری از نظر متخصصان، نکات مهم بهداشتی را به دانشگاه ها ابلاغ کرد، ولی بازنگری اساسی به وسیله مراجع ذیصلاح یک ضرورت است.

مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: انجام واکسیناسیون 70 درصدی جامعه و بازنگری پروتکل های بهداشتی موجود یک ضرورت است.

استاد روان شناسی دانشگاه پیغام نور گفت: در یک آمارگیری از 19000 دانشجو تعیین شد یک سوم دانشجویان در ایام کرونا، تعدادی از اعضای خانواده خود را در کرونا از دست داده اند که این نتیجه، ارائه خدمات مشاوره در اختلال سوگ را به دانشجویان ضروری می نماید.

وی با اشاره به فعالیت دائمی مراکز مشاوره و بهداشت دانشگاه ها در ایام سال حتی در ایام تعطیل گفت: تقویت مراکز مشاوره و بهداشت و درمان از نظر نیروی انسانی و امکانات و بکارگیری نیرو های متخصص در این شرایط حساس، نیازمند بودجه و اعتبار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1628

به "ضرورت ارائه خدمات مشاوره در اختلال سوگ به دانشجویان ، تقویت مراکز مشاوره بودجه می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت ارائه خدمات مشاوره در اختلال سوگ به دانشجویان ، تقویت مراکز مشاوره بودجه می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید