سرمایه گذاری روی یک استارت آپ برای تجاری سازی گرافن

به گزارش مجله بابلسر، دولت بریتانیا و یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر روی یک استارت آپ مستقر در کمبریج با هدف تجاری سازی گرافن در دستگاه های الکتریکی سرمایه گذاری مشترک انجام داده است.

سرمایه گذاری روی یک استارت آپ برای تجاری سازی گرافن

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، شرکت پاراگراف (Paragraf) که از دانشگاه کمبریج نشات گرفته است، مواد گرافن را با ضخامت یک اتم توسعه داده که می تواند در طیف وسیعی از دستگاه های پزشکی، الکترونیکی و حوزه انرژی استفاده شود. گرافن از طریق دانشمندان و مهندسان به دلیل خواص خارق العاده اش، از رسانایی بالا گرفته تا استحکام و انعطاف پذیری مورد تحسین قرار گرفته است.

شرکت پاراگراف از این ماده استفاده می کند، تا محصولات بسیار سریع تر و کارآمدتر کار کنند. در حال حاضر این ماده از طریق محققان آزمایشگاه تحقیقاتی فیزیک ذرات اروپایی CERN در سوئیس و از طریق شرکت هایی مانند رولز رویس استفاده می شود.

پاراگراف ادعا می کند که اولین شرکتی است که فناوری مقیاس پذیر را برای تولید انبوه گرافن برای صنعت نیمه هادی توسعه داده است. این شرکت 60 میلیون دلار برای کمک به ایجاد عملیات تجاری سازی گرافن در سراسر جهان در سال جاری جمع آوری کرده است. در میان سرمایه گذاران تازه می توان به طرح صندوق آینده دولت بریتانیا اشاره کرد. یکی از سرمایه گذاران پاراگراف، شرکت In-Q-Tel است، شرکتی که در پی شناسایی فرصت ها و سرمایه گذاری در شرکت هایی است که فناوری های پیشرفته ای را توسعه می دهند و می توانند به منافع امنیت ملی آمریکا کمک کنند. سرمایه گذاران پیشین شرکت پاراگراف شرکت هایی نظیر Molten Ventures هستند. ارزش این شرکت پس از این دوره مالی حدود 170 میلیون دلار خواهد بود.

سیمون توماس، مدیر اجرایی پاراگراف گفت: سازندگان و توسعه دهندگان ادوات الکترونیک برای اولین بار می توانند از دستگاه های الکترونیکی مبتنی بر گرافن کم مصرف و با کارایی بالا استفاده کنند.

گرافن ماده ای است که صنعت میکروالکترونیک را به فراتر از نیمه هادی های معمولی سوق می دهد. در آینده قابل پیش بینی، تولیدکنندگان با حجم بالا می توانند از تراشه های پاراگراف استفاده کنند که عملکرد بسیار بهتری را با مصرف انرژی بسیار کمتری نسبت به هر دستگاه مبتنی بر سیلیکون ارائه می دهند.

سیمون توماس به استفاده از گرافن در بازار های خودرو، پزشکی، هوافضا، مخابرات، محاسبات و سایر بازار ها اشاره کرد. این بودجه به پاراگراف امکان می دهد تا فروش خود را در آمریکا، آسیا و سراسر اروپا افزایش دهد.

توماس گفت: چالش گرافن چگونگی تبدیل آن به یک قالب قابل استفاده بوده است. ما گرافن را تولید می کنیم و سپس دستگاه ها را از گرافن می سازیم. همه این ها در داخل شرکت است، ما توانایی تولیدی داریم که از تولید مواد تا تحویل محصول نهایی به صورت زنجیره است.

پاراگراف یک حسگر میدان مغناطیسی با استفاده از موادی ایجاد کرده است که می توان آن را روی دستگاه هایی مانند لپ تاپ و خودرو نصب کرد، که از آن ها برای اطلاع راننده از سرعت حرکت خودرو یا حتی بسته شدن کمربند ایمنی استفاده می کند. این بدان معناست که حساسیت حسگر به دلیل وجود گرافن بسیار بالا است.

این شرکت همچنین در حال توسعه یک حسگر زیستی است که با توجه به ماهیت رسانایی گرافن، امکان آزمایش تقریباً فوری کووید-19 را دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 خرداد 1401 بروزرسانی: 21 خرداد 1401 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1881

به "سرمایه گذاری روی یک استارت آپ برای تجاری سازی گرافن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری روی یک استارت آپ برای تجاری سازی گرافن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید