سئول با هشدار به آمریکا خواستار لغو رزمایش شد

به گزارش مجله بابلسر، فارس نوشت: وزیر اتحاد کره جنوبی روز یکشنبه خواستار حداکثر انعطاف پذیری در مورد تصمیم گیری در زمینه رزمایش مشترک با ایالات متحده که قرار است در ماه آگوست برگزار شود، شد.

سئول با هشدار به آمریکا خواستار لغو رزمایش شد

به نوشته خبرگزاری یونهاپ لی این یانگ وزیر اتحاد کره جنوبی گفت: چنین تمریناتی هرگز نباید فرصتی برای ایجاد تنش های بیشتر در شبه جزیره کره باشد. باید در مورد نحوه برخورد با تمرینات نظامی مشترک و در زمانی که سیاست نو ایالات متحده در مورد پیونگ یانگ شکل گرفته و درباره تمایل به گفت وگو صحبت می شود، توجه بیشتری شود.

وی گفت: واضح است که تمرینات رزمی هرگز نباید به شکلی باشد که باعث ایجاد یا تشدید تنش در شبه جزیره کره شود. دولت ما باید فرایند هماهنگی سیاست ها را با حداکثر انعطاف پذیری انجام دهد و همچنین امیدوارم کره شمالی هم از خود انعطاف پذیری نشان دهد.

کره شمالی مدت هاست که تمرین های مشترک نظامی بین ایالات متحده و کره جنوبی را محکوم می کند. در سال های اخیر ، سئول و واشنگتن برخی از تمرین ها را به دلیل همه گیر شدن کرونا و همچنین به نام بخشی از تلاش ها برای دادن فرصت بیشتر دادن به دیپلماسی، لغو کرده اند.

این مقام ارشد دولت کره جنوبی همچنین خواستار اعمال انعطاف پذیری در اجرای تحریم ها به نام کاتالیزوری برای برگرداندن کره شمالی به میز مذاکره شد.

وی گفت: فکر می کنم ما می توانیم در استفاده از تحریم ها به نام یک کاتالیزور انعطاف پذیر باشیم تا کره شمالی را دوباره به مذاکرات هسته ای سازی برگردانیم.

اواخر اردیبهشت ماه، رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با همتای کره جنوبی خود برای دیدار با کیم جونگ اون رئیس کره شمالی شرط معین کرد و گفت که مشتاق است که پیونگ یانگ هم زمان با حرکت به سمت خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، گام هایی عمل گرایانه در راستای کاهش تنش بردارد.

مقام های پیونگ یانگ اما بارها گفته اند تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ خاتمه ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1533

به "سئول با هشدار به آمریکا خواستار لغو رزمایش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سئول با هشدار به آمریکا خواستار لغو رزمایش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید