درد مقطعی قفسه سینه به چه معنا است؟

به گزارش مجله بابلسر، 1. دردی که در ناحیه قفسه سینه می آید و می رود توجه کنید

درد مقطعی قفسه سینه به چه معنا است؟

ما اغلب از درد قفسه سینه به نام نشانه ای از حمله قلبی یاد می کنیم. با این حال درد قفسه سینه به طور اتوماتیک به این معنی نیست که مشکل قلبی داریم. سوزش سر معده و به طور کلی درد در ناحیه قفسه سینه به دلیل ورزش و دیگر موارد مشابه ممکن است با حمله قلبی اشتباه گرفته شود. مگان کامات، متخصص قلب و استادیار بالینی پزشکی در دانشکده پزشکی دیوید گفن، می گوید: درد قفسه سینه از هر نوع را نباید نادیده گرفت. شما همیشه باید در پی مراقبت های پزشکی در هنگام درد ممتد و مقطعی در ناحیه قفسه سینه باشید. دانیل کانتالون، متخصص قلب و بخش کاردانی رئیس الکتروفیزیولوژی قلب در کلینیک کلیولند، می گوید: احتیاط و احساس خطر کردن در این دسته موقعیت ها بهتر از بی اهمیتی است. شرایط خود را یک شرایط خطرناک و علائم را تهدیدی برای جان خود بدانید که ممکن است به نام مثال، سندرم کرونری حاد، آمبولیسم ریوی یا سکته مغزی مشکوک پیش بیاید.

2. انواع درد قفسه سینه

درد قفسه سینه شامل سنگینی سینه، تیر کشیدن و سوزش در منطقه قفسه سینه می شود. نوع درد نوع دلیل را مشخص نمی کند ولی موضوع حائز اهمیت این است که نباید بی اهمیت به شرایط کنونی خود باشید. دکتر کانتالون می گوید: در واقع گاهی درد قفسه سینه بسیار شدید می شود مانند اسپنام (گرفتگی عضلات) مری یا آسیب عضلانی اسکلتی که می تواند بسیار شدید باشد در حالی که درد قفسه سینه مربوط به قلب، می تواند بسیار ظریف باشد.

3. درد قفسه سینه در زنان

درد قفسه سینه از سوزش سر معده یا سرفه بیش از حد، در زنان و مردان مشابه است. اما با حمله قلبی، زنان ممکن است برخی علائم غافلگیرکننده را تجربه کنند. تجربه زنان با علائمی که مردان تجربه می کنند فرق دارد. دکتر کانتالون می گوید: زنان در هنگام حمله قلبی کمتر دچار درد قفسه سینه می شوند. علائم می تواند برای بیماران زن ظریف تر عمل کند. درد در هنگام سکته در زنان می تواند مانند فشار ضعیف یا فقط مسئله ای در تنفس باشد. به همین دلیل بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند. زنان باید همیشه باید به غرایز خود اعتماد کنند و زمانی که احساس درستی ندارد به پزشک خود مراجعه کنند تا معاینه شوند. زنان تا حدودی بیشتر از مردان احتمال دارد که دچار کوتاهی نفس، تهوع و درد پشت کمر یا فک (به نام علائم حمله قلبی) شوند. به گزارش انجمن قلب آمریکا، این ها نشانه های حمله قلبی هستند.

4. درد قفسه سینه مربوط به قلب نیست

دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است احساس درد قفسه سینه را به وجود آورد و به قلب ربطی نداشته باشد. عضلات، بافت های همبند، استخوان ها، پوست، ریه ها، مری، معده و رگ های عصبی زیادی در منطقه قفسه سینه دارند. درد قفسه سینه که مربوط به قلب نیست به نام درد ارجاعی شناخته می شود؛ یعنی شما درد را در یک مکان احساس می کنید، اما منبع درد در منطقه دیگری است. مثلا سوزش سر دل را در نظر بگیرید. اغلب در منطقه قفسه سینه احساس می شود. دکتر کانتلون می گوید: منصفانه است که بگوییم علل غیر قلبی در درد قفسه سینه بسیار شایع تر از علل قلبی است؛ اما مشکل این است که چنین علائمی هم نیاز به یک ارزیابی کیفی و زمینه ای دارند تا بررسی شوند تا بفهمیم محتمل ترین دلیل چیست. به همین دلیل، فرض نکنید که درد قفسه سینه جدی نیست فقط به این دلیل که ممکن است قلب را درگیر نکند. چه مربوط به قلب باشد و چه نباشد باید در اسرع وقت برای تشخیص و درمان به پزشک خود مراجعه کنیم.

در این باره بخوانید:

10 نشانه مخفی ابتلا به بیماری تیروئید!

با 10 عادت سالم شبانه، راحت تر لاغر شوید

5. رگ به رگ شدن قفسه سینه یا کرنش عضلانی

شما ممکن است درد قفسه سینه که می آید و می رود را پس از بلند کردن وزنه یا آسیب به منطقه قفسه سینه، احساس کنید. درمان به طور معمول شامل استراحت، سرما یا گرما، مسکن یا قرص های ضد التهاب می شود.

منبع: د هلثی

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 شهریور 1400 بروزرسانی: 9 شهریور 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1600

به "درد مقطعی قفسه سینه به چه معنا است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درد مقطعی قفسه سینه به چه معنا است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید