داورزنی: رفتن به جمع 10 تیم برتر دنیا احتیاج به برنامه ای 8 ساله دارد، شرایط تیم بانوان امیدوارکننده است

به گزارش مجله بابلسر، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال اعتقاد دارد راهیابی به جمع 10 تیم برتر دنیا نیازمند داشتن برنامه ای هشت است.

داورزنی: رفتن به جمع 10 تیم برتر دنیا احتیاج به برنامه ای 8 ساله دارد، شرایط تیم بانوان امیدوارکننده است

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در حاشیه بازدید مریم کاظمی پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش از تمرینات تیم ملی والیبال بانوان ایران گفت: استراتژی فدراسیون والیبال این است که در جهت رشد والیبال کشور، نگاه ویژه تری به بانوان داشته باشد، همان نگاهی که ما 15 سال پیش به آقایان داشتیم. ما در آن مقطع کشور بیست وهفتم جهان را در جمع 10 کشور برتر رنکینگ جهانی قرار داریم. این کار انرژی و وقت زیادی را از ما گرفت. ما می خواهیم چنین حرکتی را برای والیبال بانوان نیز انجام دهیم.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: کوشش ما این است که با برنامه ریزی بهتر، رفع کردن نقاط ضعف، ایجاد امکانات مناسب تر و توسعه والیبال در اقصی نقاط کشور به وسیله برگزاری مسابقات مختلف، بسترسازی مناسبی انجام دهیم.

داورزنی خاطر نشان کرد: آخرین باری که تیم ملی والیبال بانوان ایران در بازی های آسیایی شرکت کرد، سال 1353 به میزبانی ایران بود. بعد از آن تیم ملی بانوان ایران به مدت 38 سال در هیچ رویداد مهمی شرکت نکرد. زمانی که به فدراسیون آمدم در خصوص پوشش بانوان پیگیری های لازم را انجام دادیم و فدراسیون جهانی را مجاب کردیم که این پوشش را بپذیرد و آغاز کردیم به حضور در مسابقات آسیایی. هدف ما نیز سکو و مقام نبود، اما در حال حاضر با توجه به شناختی که از بانوان ایران دارم اعلام می کنم این تیم چیزی از مردان ایران کم ندارد و می تواند در بین تیم های خوب جهان قرار بگیرد. ما برای اینکه به هدف مان برسیم امکانات بیشتری برای تیم های خود در نظر گرفتیم و تیم ملی والیبال بانوان تنها تیمی است که کمپ اختصاصی دارد.

وی ادامه داد: مذاکراتی با وزارت ورزش داشتیم و از وزیر خواستم در این دوره از بازی های آسیایی، نتیجه محور نباشیم و اجازه بدهند که بعد از حدود 50 سال تیم ملی والیبال بانوان به بازی های آسیایی اعزام و انگیزه بانوان والیبالیست بیشتر گردد. تیم بانوان اگر در گام نخست در بین چهار تیم برتر آسیا قرار بگیرد حرکت خوبی اجرا شده است و در مرحله بعدی می توانیم به سراغ چین، کره جنوبی و ژاپن برویم تا از پس آنها هم بر بیایم. شرایط تیم بانوان امیدوارکننده است، ولی احتیاج به حمایت جدی دارد.

داورزنی گفت: ما به وزارتخانه اعلام نموده ایم که احتیاج به یاری اقتصادی نداریم و اگر قرار است یاریی گردد به شهرستان ها پرداختی داشته باشند. ما بیش از پول احتیاج به حمایت معنوی داریم و اینکه زنان و دختران ما را باور داشته باشند. تیم ملی مردان ایران تمام تیم های جهان را شکست داده است. تیم ملی بانوان نیز می تواند با خودباوری چنین کاری را انجام دهد.

رئیس فدراسیون والیبال در سرانجام گفت: از زمانی که ما تصمیم گرفتیم جزو 10 تیم برتر جهان قرار بگیریم حدود 10 سال طول کشید. ما المپیک های پکن و لندن را از دست دادیم، ولی در نهایت و در گام سوم بعد از 52 سال کسب سهمیه المپیک کردیم. رفتن به جمع 10 تیم برتر جهان احتیاج به برنامه ای هشت ساله دارد و نباید این طور باشد که سال آینده در خصوص حرف های امروزم مورد بازخواست قرار بگیرم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 خرداد 1401 بروزرسانی: 13 خرداد 1401 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1872

به "داورزنی: رفتن به جمع 10 تیم برتر دنیا احتیاج به برنامه ای 8 ساله دارد، شرایط تیم بانوان امیدوارکننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: رفتن به جمع 10 تیم برتر دنیا احتیاج به برنامه ای 8 ساله دارد، شرایط تیم بانوان امیدوارکننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید