خبرنگاران مردم سودان خواستار سرنگونی دولت انتقالی شدند

به گزارش مجله بابلسر، تهران-خبرنگاران- مردم سودان امروز شنبه در دومین سالگرد انقلاب 19 دسامبر(29 آذر) در خارطوم و سایر ایالت های این کشور با برگزاری تظاهراتی خواستار سرنگونی دولت انتقالی و تحقق اهداف انقلاب شدند.

خبرنگاران مردم سودان خواستار سرنگونی دولت انتقالی شدند

به گزارش خبرگزاری آناتولی، شاهدان عینی در این باره گفتند که مردم امروز در مناطق مختلفی در پایتخت و سایر ایالت ها تظاهرات کردند و خواستار سرنگونی دولت کنونی شدند.

معترضان در منطقه الصحافه در جنوب خارطوم با آتش زدن لاستیک های خودروها شعار دادند که مردم خواستار سرنگونی نظام حاکم هستند.

هواداران حزب کمونیست سودان در منطقه الفتیحاب در محله ام درمان در کرانه باختری رودخانه نیل نیز با برگزاری تظاهراتی خواستار سرنگونی نظام حاکم شدند.

معترضان شعار می دادند که انقلاب 19 دسامبر 2020 برای حل مسائل اقتصادی به وقوع پیوست.

معترضان در منطقه حلفا در ایالت کسلا نیز با در دست داشتن پارچه نوشته هایی خواستار سرنگونی دولت و برکناری همه سیاستمداران شدند.

چند روز گذشته نیز همزمان با سالروز تظاهرات میلیونی در سودان در سال 2018، فراخوان ها از سوی طرف های مختلف برای برگزاری تظاهرات میلیونی ضد دولت کنونی این کشور در روز 19 دسامبر جاری افزایش یافته بود.

حزب کمونیست سودان و برخی از کمیته های مقاومت این کشور با هدف لغو سند قانون اساسی و براندازی دو بخش مدنی و نظامی دولت انتقالی خواستار برگزاری این تظاهرات هستند.

اعتراض های مردمی سودان از 19 دسامبر 2018 (28 آذر 97) به علت افزایش قیمت نان و سوخت آغاز شد، اما این اعتراض ها بسرعت رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و معترضان خواستار سرنگونی دولت البشیر شده بودند که سه دهه بر این کشور حکومت کرد.

البشیر در آوریل گذشته (اواخر فروردین ماه 1398) پس از تظاهراتی که چند ماه طول کشید و چندین کشته نیز در پی داشت و در اعتراض به بیکاری و فساد برگزار می شد، از قدرت کنار زده شد.

اما نظامی ها به جای تن دادن به مطالبات معترضان از آغاز یک حکومت دو ساله موقت به سرپرستی یک شورای نظامی خبر دادند و مقررات حکومت نظامی از جمله منع رفت وآمد را در این کشور برقرار کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1032

به "خبرنگاران مردم سودان خواستار سرنگونی دولت انتقالی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مردم سودان خواستار سرنگونی دولت انتقالی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید