حذف برنامه های برگزاری مهمانی های مخفیانه از فروشگاه اپل

به گزارش مجله بابلسر، اپل برنامه هایی را که برای سازماندهی و برگزاری مهمانی های یواشکی و مخفی در ایام شیوع ویروس کرونا مورد استفاده قرار می گیرند، از فروشگاه آنلاین اپلیکیشن های خود حذف کرد.

حذف برنامه های برگزاری مهمانی های مخفیانه از فروشگاه اپل

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

طولانی شدن شیوع ویروس کرونا باعث شده بسیاری از مردم کشورهای غربی به برگزاری مهمانی های مخفیانه و غیرقانونی روی آورند. این اقدام بر خلاف مقررات قرنطینه در این کشورهاست. با این حال بعضی افراد به این مقررات اهمیتی نداده و به دنبال قانون شکنی هستند.

تعدادی از این قانون شکن ها حتی اپلیکیشن هایی برای تسهیل برگزاری مهمانی های خود ابداع نموده اند. از جمله این برنامه ها که با سیستم عامل آی او اس سازگار است، می توان به برنامه وایب اشاره نمود. اپل اعلام نموده که با شناسایی هدف از فراوری این برنامه آن را از اپ استور حذف نموده است.

پیش از این حساب کاربری برنامه یادشده در اپلیکیشن تیک تاک نیز حذف شده بود. در عین حال وب سایت این برنامه نیز از دسترس خارج شده است. بعد از برنامه ریزی برگزاری یک مهمانی به وسیله برنامه یادشده آدرس برگزاری آن تنها دو ساعت قبل از شروع برای شرکت کنندگان ارسال می شد.

برنامه یادشده که بیشتر برای استفاده کاربران آمریکایی عرضه شده بود، خدماتی را ارائه می نماید که بر اساس قوانین فعلی آمریکا غیرقانونی تلقی می گردد. برای کسب اطمینان از عدم نفوذ پلیس به این برنامه تمامی کاربران باید عکس خود و اطلاعات دقیق هویتی خود را در آن وارد می کردند. برنامه یادشده تا قبل از از دسترس خارج شدن دارای چند هزار کاربر بوده و چندهزار کاربر دیگر نیز در مرحله تأیید اطلاعات هویتی بودند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1217

به "حذف برنامه های برگزاری مهمانی های مخفیانه از فروشگاه اپل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف برنامه های برگزاری مهمانی های مخفیانه از فروشگاه اپل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید