تولید 9.2 میلیون تن شمش فولادی در 5 ماهه اول امسال

به گزارش مجله بابلسر، واحد های تابعه سازمان ایمیدرو و شرکت های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در پنج ماهه امسال 9 میلیون و 238 هزار و 503 تن شمش فولادی تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال هفت درصد افزایش عملکرد را نشان می دهد.

تولید 9.2 میلیون تن شمش فولادی در 5 ماهه اول امسال

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، بر پایه آمار عملکرد فولاد مبارکه (هرمزگان+سبا)، فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد بردسیر، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، آهن و فولاد ارفع، فولاد بناب، جهان فولاد سیرجان در مرداد ماه در مجموع یک میلیون و 756 هزار و 676 تن شمش فولادی تولید داشتند که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته دو درصد رشد عملکرد را نشان می دهد.

همچنین تولیدات فولادی نیز در پنج ماهه امسال به رقم 6 میلیون و سه هزار و 980 تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال 98 افزایش از بازدهی دو درصدی حکایت دارد.

میزان تولیدات فولادی واحد های فولاد مبارکه، ذوب آهن، آذربایجان، خراسان، آلیاژی ایران، جهان فولاد سیرجان، نورد و لوله اهواز، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، فولاد اکسین، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری و فولاد بناب در مرداد ماه به رقم یک میلیون و 207 هزار و 81 تن رسید و نسبت به ماه مشابه پارسال چهار درصد رشد دارد.

ایران دهمین فولادساز جهان در افق چشم انداز 1404 دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد را هدف گذاری کرده که از این رقم 30 تا 35 میلیون تن برای مصرف داخلی و بقیه برای صادرات پیش بینی شده است.

آمار های صادرات بخش معدن و صنایع معدنی گویای آن است که سهم فولاد از ارزش کل صادرات این بخش 40 تا 45 درصد است.

ایران در اوایل دهه 90 سالیانه بطور متوسط پنج تا هفت میلیون تن واردات فولاد داشت و اکنون حدود چند صد هزار تن فولاد های مخصوص وارد می کند و بقیه نیاز در داخل تامین می شود و سال 1398 حدود 10 میلیون تن صادرات فولاد ثبت شد.

بررسی آمار های پارسال نشان می دهد که حدود هفت میلیون تن شمش و سه میلیون تن تولیدات فولادی به ده ها کشور بازار هدف صادر شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 843

به "تولید 9.2 میلیون تن شمش فولادی در 5 ماهه اول امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید 9.2 میلیون تن شمش فولادی در 5 ماهه اول امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید