تهیه یک غذای ساده چقدر آب می خورد؟

به گزارش مجله بابلسر، تهران (پانا) - اگر فرض کنیم یک خانواده چهارنفره برای تهیه یک وعده غذایی به دو قوطی کنسرو ماهی، دو عدد نان سنگک نیاز داشته باشند

تهیه یک غذای ساده چقدر آب می خورد؟

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران هر قوطی کنسرو ماهی 180 گرمی مهرماه امسال نسبت به مهر سال گذشته 38.2 درصد افزایش قیمت داشته است. سوالی که در این میان مطرح می شود این است که یک خانواده چهارنفره برای تهیه یک غذای ساده با کنسرو ماهی چقدر باید هزینه کنند؟

سال های قبل کنسرو ماهی غذای ساده و ارزان قیمتی محسوب می شد و برای بسیاری از خانواده ها به علت قیمت مناسب جایگزین گوشت قرمز و سفید شده بود اما مدتهاست که به علت افزایش قیمت آن در یک مرحله به بیش از 20 هزار تومان و در مرحله دوم به بیش از 30 هزار تومان این کالا از سبد غذایی مردم حذف یا در سفره های آنها بسیار کمرنگ شده است.

سوالی که در اینجا مطرح می شود و در این گزارش قصد داریم به آن پاسخ دهیم این است که افزایش قیمت کنسرو ماهی چه تاثیری بر سفره های مردم گذاشته است و تهیه یک غذای ساده با این کالا چقدر هزینه دارد؟

گفتنی است که قیمت های درج شده در جدول زیر حدودی بوده و ممکن است قیمت ها در منطقه ها مختلف تهران اندکی کمتر با بیشتر باشد.

کالا قیمت
کنسرو ماهی(180 گرمی) هر قوطی 28 تا 32 هزارتومان
نان سنگک هر عدد4000 تا 6000تومان
نان لواش هر عدد 500 تا 600 تومان
نان بربری هر عدد1500 تا 2000 تومان
نوشابه(یک و نیم لیتری) حدود 14 هزارتومان
گوجه فرنگی کیلویی12 تا 14هزارتومان

اگر فرض کنیم یک خانواده چهارنفره برای تهیه یک وعده غذایی به دو قوطی کنسرو ماهی، دو عدد نان سنگک نیاز داشته باشند بنا بر جدول بالا بدون در نظر گرفتن مخلفات باید برای آن حداقل 64 هزارتومان و حداکثر 76 هزارتومان هزینه بپردازد که با احتساب مخلفات ساده ای چون یک عدد نوشابه یک و نیم لیتری و نیم کیلو گوجه فرنگی قیمت تمام شده این غذا به حدود 84 تا96 هزارتومان خواهد رسید.

گفتنی است قیمت های به دست آمده ممکن است بسته به تعداد نان، نوع نان و نوع و اندازه مخلفات کمتر یا بیشتر هم باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1843

به "تهیه یک غذای ساده چقدر آب می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهیه یک غذای ساده چقدر آب می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید