تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی برای کاخ گلستان

به گزارش مجله بابلسر، رئیس کاخ جهانی گلستان همزمان با رونمایی از 31 تصویر کمتر دیده شده از آلبوم خانه این کاخ جهانی، از تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی با هدف نمایش بخش هایی از گنجینه کاخ گلستان اطلاع داد.

تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی برای کاخ گلستان

به گزارش مجله بابلسر، همزمان با روز جهانی میراث دیداری و شنیداری، نمایشگاهی از تک عکس های آلبوم خانه کاخ گلستان با نام نظاره بر نادیده ها در حوض خانه کاخ گلستان افتتاح شد.

این عکس ها نمایشگاهی از تک عکس هایِ اصل آثار تصویری چاپ شده در زمان قاجار است که تاکنون در معرض نمایشِ عمومی قرار نگرفته اند.

آفرین امامی - مدیر پایگاه میراث جهانی کاخ گلستان - که از حدود یک ماه قبل به جای مسعود نصرتی در این سمت، منصوب شده است، نیز در سخنانی درباره رویکرد و برنامه های پیشِ روی فرهنگی کاخ گلستان اظهار کرد: با توجه به وجود آثار ارزشمند تاریخی در مخازنِ نگهداری آلبوم خانه و کتابخانه نسخ خطی و سایر مخازن نگهداری اشیا و آثار در مجموعه کاخ گلستان، تقویم رویدادهای فرهنگی با برگزاری نمایشگاه های موضوعی و فصلی برای بخشی از گنجینه های کاخ گلستان تهیه و تدوین می گردد.

او با اشاره به ظرفیت های بسیار بالا و برنامه ریزی های پیشِ رو برای معرفی هر چه بیشتر داشته ها و اندوخته های موجود این مجموعه که تاکنون در معرض دید مردم و علاقه مندان قرار نگرفته است، اضافه کرد: بر اساس سیاست گذاری صورت گرفته با تمهیداتِ پیشِ رو، قصد داریم مردم را با نادیده ها و ناشناخته های کاخ گلستان آشناتر نموده و به جذابیت گردشگری این مجموعه اضافه کنیم.

وی هچمنین از تهیه و تدوین تفاهم نامه های فرهنگی با سایر ارگان های مرتبط و مشارکت اماکن تاریخی، سایر موزه ها و مراکز پژوهشی و حوزه های فرهنگی در آینده ای نزدیک و با هدف اجرایی کردن این طرح اطلاع داد و گفت: در حوزه دیپلماسی فرهنگی - بین المللی نیز قصد داریم تا با نام فعالیت های مشترک، امکان برگزاری نمایشگاه هایی از این دست به صورت مستمرو با هدف شناساندن کاخ گلستان و آثار ارزشمند موجودِ آن برگزار کنیم.

نمایشگاهِ نظاره بر نادیده ها از 14 تا 17 آبان در حوض خانه کاخ گلستان از ساعت 9 تا 16:30 پذیرای علاقه مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 152

به "تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی برای کاخ گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین تقویم رویدادهای فرهنگی برای کاخ گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید