بالاترین قیمت نفت با رنگ باختن ورود زودهنگام ایران به بازار

به گزارش مجله بابلسر، از آنجایی که سرمایه گذاران انتظارات قبلی خود در مورد بازگشت زودهنگام نفت ایران به بازارهای بین المللی را تعدیل کرده اند، قیمت نفت برای سومین روز در معاملات امروز افزایش یافت و در نزدیکی بالاترین رقم یک هفته گذشته در نوسان است.

بالاترین قیمت نفت با رنگ باختن ورود زودهنگام ایران به بازار

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرنگاران، از آنجایی که سرمایه گذاران انتظارات قبلی خود در مورد بازگشت زودهنگام نفت ایران به بازارهای بین المللی را تعدیل کرده اند، قیمت نفت برای سومین روز در معاملات امروز افزایش یافت و در نزدیکی بالاترین رقم یک هفته گذشته در نوسان است.

قیمت نفت روز گذشته بیش از 3 درصد افزایش قیمت را ثبت کرده بود.

هر بشکه نفت برنت 68.60 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا 66.13 دلار فروخته شد. نفت برنت دیروز 3 درصد و نفت خام آمریکا 3.9 درصد افزایش ارزش را ثبت کردند.

نگرانی ها در مورد اینکه ایران در صورت لغو تحریم ها به زودی بتواند فروش نفت را از سر بگیرد، قیمت نفت را پایین آورده بود.(جزئیات بیشتر)

به نوشته رویترز، هنوز فرایند بهبود جهان از شیوع کرونا متغیر است و چشم انداز نامشخصی در مورد تقاضا برای نفت وجود دارد.

بخش هایی از اروپا و آمریکا، ابتلاها و مرگ های کمتری را گزارش می کنند که دولت ها را بر آن می دارد تا محدودیت ها را کمتر کنند، اما در مناطق دیگر نظیر هند، سومین مصرف کننده بزرگ نفت، این نرخ هنوز بالاست.

نفت 80 دلاری با وجود بازگشت نفت ایران

به گزارش فارس، این درحالی است که بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکز پیش بینی کرده است، تقاضا برای نفت در جهان تا خاتمه سال به 4.6 میلیون بشکه در روز می رسد که بیشتر این افزایش در 3 ماه آینده خواهد بود.

علی رغم بازگشت نفت ایران به بازار، نفت 80 دلار می شود

تحریم، سایه ای که علی رغم لغو باز هم بر سر فروش نفت می ماند

بنا بر اعلام این بانک، تقاضا در بازارهای پیشرفته، صدمه ناشی از شیوع کرونا به مصرف نفت و احتمال فرایند کندتر بهبودی در آسیای جنوبی و آمریکای لاتین را جبران خواهد کرد.

همچنین این بانک بیان نمود حتی اگر نفت ایران به بازار بازشود، به علت افزایش تقاضا و تلاش اوپک پلاس برای جبران ورود نفت ایران، قیمت نفت در سه ماهه چهارم امسال به 80 دلار در هر بشکه افزایش می یابد.

تحریم ها هم برداشته شود، خریداران نفتی برای ایران طاقچه بالا می گذارند

درحالی که چند روز پیش، قیمت نفت در بازارهای جهانی بر اثر احتمال بازگشت نفت ایران کاهش یافته بود، اما حقیقت این است مشتریان اصلی پیشین نفت کشور در ژاپن، کره جنوبی و تایوان می گویند، پیش از بررسی شرایط احتمال خرید دوباره نفت از ایران، منتظر چراغ سبز آمریکا خواهند ماند.

یک خریدار کره ای گفت: خوب است بشود، نفت ایران را وارد کرد... اما اگر هم نشد، تاثیر چندانی بر ما ندارد.

در تایوان، سخنگوی فورموسا پتروکمیکال گفت: قیمت های نفت ایران برای جذابیت باید در برابر گریدهای عربستان رقابتی باشند.

یک مسئول تدارکات در یک پالایشگاه ژاپنی که نخواست هویتش فاش شود، گفت: حتی اگر تحریم ها برداشته شود، خریداران باید اطمینان حاصل کنند که بانک ها قادر به انتقال پول هستند، شرکت های کشتیرانی توانایی اعزام نفتکش به ایران را دارند و بیمه گران توانایی تامین پوشش بیمه را دارند.

وی اضافه نمود: من فکر می کنم که برای غلبه بر این موانع هنوز زمان زیادی لازم است.

خریداران هندی هم شرط و شروطی دارند که همه اینها نشان می دهد، هنوز موانعی بر سر خرید نفت ایران وجود دارد.(جزئیات بیشتر)

خاتمهی پیام/ب

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 خرداد 1400 بروزرسانی: 25 خرداد 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1476

به "بالاترین قیمت نفت با رنگ باختن ورود زودهنگام ایران به بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاترین قیمت نفت با رنگ باختن ورود زودهنگام ایران به بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید