امکانات نو جست و جوی گوگل در راه است

به گزارش مجله بابلسر، گوگل در کنفرانس سرچ آن که به صورت زنده پخش شد، قابلیت جدیدی را معرفی کرد که به کاربران اجازه می دهد ترکیبی از تصاویر و متن را در تقاضاهای جست و جوی گوگل استفاده نمایند.

امکانات نو جست و جوی گوگل در راه است

به گزارش خبرنگاران، گوگل در کنفرانس سال جاری طراحان Googles I/O فناوری هوش مصنوعی جدیدی را با نام اختصاری MUM معرفی کرد. این فناوری می تواند همزمان اطلاعات را در فورمتهای مختلف شامل متن، تصاویر و ویدیو درک کند و ارتباط بین موضوعات، مفاهیم و ایده ها را پیدا کند. اکنون گوگل با آپدیت جست و جوی تصویری Google Lens، یکی از راههای استفاده از MUM در محصولاتش را گفت.

جست و جوی تصویری Google Lens فناوری تشخیص تصویر گوگل است که به کاربر اجازه می دهد از دوربین گوشی خود برای انجام کارهای مختلفی مانند ترجمه فوری، شناسایی گیاهان و حیوانات، کپی و چسباندن عکسها، یافتن آیتمهای مشابه با آنچه در ویو فایندر دوربین وجود دارد، یاری گرفتن برای مسائل ریاضی و موارد دیگر استفاده نمایند.

گوگل گفت به زودی از قابلیتهای MUM استفاده خواهد نمود تا Google Lens را ارتقا داده و قابلیت افزودن متن به جست و جوهای تصویری را اضافه کند و به کاربران اجازه دهد درباره آنچه می بینند سوال بپرسند.

این قابلیت در عمل به این شکل کار می نماید: کاربر می تواند عکس پیراهن مورد علاقه اش را از سرویس Google Search پیدا کند و سپس روی آیکن Google Lens کلیک کند و گوگل همان طرح را در یک جفت جوراب پیدا می نماید. با تایپ کردن واژه هایی مانند جورابهایی با همین طرح می توانید گوگل را به یافتن تقاضاهای جست و جوی مرتبط راهنمایی کنید که با استفاده از جست و جوی متنی به تنهایی یافتن آن بسیار سختتر بود.

این قابلیت برای آن دسته از تقاضاهای جست و جویی که گوگل برای پاسخگویی به آنها مشکل دارد، مفید است. ممکن است کاربران در جست و جوی موردی باشند که توصیف آن با کلمات سخت است یا ممکن است به شکلهای مختلفی توصیف گردد. با استفاده ترکیبی از تصویر و کلمات در یک تقاضای جست و جو، گوگل ممکن است نتایج جست و جوی مرتبط تری را نشان دهد.

بر اساس گزارش تِک کرانچ، گوگل بعلاوه گفت از MUM به اشکال دیگر در Google Search و جست و جوهای ویدیو استفاده خواهد نمود. به روزرسانی Google Lens در ماههای آینده عرضه می گردد زیرا همچنان به تست و ارزیابی احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 مهر 1400 بروزرسانی: 23 مهر 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1648

به "امکانات نو جست و جوی گوگل در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکانات نو جست و جوی گوگل در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید