کشف تابوت تاریخی رومی در انگلستان

به گزارش مجله بابلسر، حین بازسازی باغ های سیدنی در شهر باث واقع در انگلستان یک تابوت سنگی رومی با قدمت 2000 سال درحالی که دو اسکلت در آن قرار داشتند کشف شد.

کشف تابوت تاریخی رومی در انگلستان

شورای این شهر با اعلام خبر کشف این تابوت از این اکتشاف به اسم فرصتی نادر برای پی بردن به روش ها و سنت های تدفین این منطقه در گذشته یاد نموده است.

گروهی از باستان شناسان با کاوش در این مکان پیروز شدند این تابوت حدودا دومتری را از دل خاک بیرون بیاروند.

این تابوت از سنگ آهک های این منطقه ساخته شده و بقایای دو انسان را در خود جای داده است. کارشناسان دریافتند با توجه به نحوه قرار دادن اجساد در تابوت این تابوت به غیرمسیحی ها تعلق داشته است.

علاوه بر این تابوت آثار تاریخی همانند مهره های شیشه ای سرخ و آبی و یک ظرف کوچک حاوی بقایای غذا هم در کنار این تابوت کشف شده اند.

کارشناسان بعلاوه با ایجاد مدل های سه بعدی از محفظه تابوت و در عظیم تر آن، ابعاد مختلف این اثر را مورد آنالیز قرار دادند تا بتوانند اطلاعات بیشتری در خصوص هویت و اصالت افراد دفن شده در آن و ارتباط آن ها با یکدیگر کسب نمایند.

شورای این شهر از برنامه هایی برای به نمایش گذاشتن تابوت خالی به همراه ارائه نتایج تحقیقات بر روی اسکلت ها اطلاع داد و بیان کرد این اکتشاف نشان دهنده اهمیت این شهر در حوزه باستان شناسی است.

منبع: گردشبان
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1574

به "کشف تابوت تاریخی رومی در انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تابوت تاریخی رومی در انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید