کاپیتان استقلال چطور گلزن ترین مدافع آبی ها می گردد؟

به گزارش مجله بابلسر، به گزارش خبرنگاران، بیستمین دوره رقابتهای لیگ برتر در حالی شروع شد که تیم استقلال با گل های ارسلان مطهری و وریا غفوری توانست حریف رفسنجانی اش را در استادیوم آزادی شکست دهد. وریا غفوری که یکی از مدافعان گلزن فوتبال ایران بوده، اولین گل تیمش در این بازی که اولین گل فصل آبی پوشان بود را به ثمر رساند تا آمادگی اش را به رخ سرمربی تیم ملی نیز بکشد.

کاپیتان استقلال چطور گلزن ترین مدافع آبی ها می گردد؟

گل غفوری به مس رفسنجان چهاردهمین گل او در لیگ برتر و نوزدهمین گلش با پیراهن استقلال در تورنمنت های مختلف بود. از این تعداد، 5 گل از روی نقطه پنالتی و 14 گل در جریان بازی یا از روی ضربات مستقیم ایستگاهی به ثمر رسیده است. غفوری 14 بار در لیگ برتر، 2 بار جام حذفی و 3 بار نیز در آسیا با پیراهن آبی پوشان پیروز به گلزنی شده است.

وریا غفوری با جمع 19 گل زده در کنار بعضی بازیکنان گلزن این تیم در جدول برترین گلزنان استقلال قرار گرفته است و با زدن تنها یک گل دیگر می تواند در رده 38 بهترین گلزنان تاریخ این باشگاه قرار بگیرد.

با اینکه وریا یکی از گلزن ترین مدافعان استقلال است، اما هنوز نمی توان عنوان گلزن ترین مدافع آبی ها را به او اختصاص داد چون پیش از وی بودند مدافعانی که از 19 گل بیشتر زده اند.

گلزن ترین مدافع تاریخ باشگاه استقلال یک آبی پوش نام آشناست که سال جاری در لیگ برتر به عنوان دستیار کار می نماید و او کسی نیست جز محمد نوازی.

نوازی که سالهای زیادی در پست دفاع راست و چپ با پیراهن استقلال بازی می کرد، با 29 گل، گلزن ترین مدافع تاریخ این باشگاه است. تعداد گل هایی که نوازی با پیراهن استقلال به ثمر رسانده با تعداد گل های یک مهاجم به اسم ادموند اختر برابری می نماید. البته نوازی بیشتر گل های خود را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده و با گل کردن 22 پنالتی، می توان او را پنالتی زن تر ین بازیکن تاریخ استقلال دانست.

بعد از نوازی هم یک استقلالی نام آشنای دیگر دومین مدافع گلزن آبیهاست که اتفاقاً این آبی پوش سابق بسیار هم به وریا نزدیک است چون در این فصل روی نیمکت استقلال می نشیند و این یکی کسی نیست جز حنیف عمران زاده. عمران زاده 220 بار با پیراهن استقلال به میدان رفته و 22 گل برای این تیم به ثمر رسانده و بعد از نوازی دومین مدافع گلزن تاریخ استقلال است. حنیف 12 بار در لیگ برتر، 7 بار در جام حذفی و 3 بار نیز در آسیا گلزنی نموده و هیچیک از گل های او از روی نقطه پنالتی نبوده است.

وریا غفوری که نوزدهمین گلش با پیراهن استقلال را زد، در حال حاضر بعد از نوازی و عمران زاده سومین مدافع گلزن تاریخ استقلال است که این تعداد گل را در 126 بازی برای این تیم زده است. غفوری در صورت زدن 3 گل دیگر به حنیف عمران زاده خواهد رسید و برای به دست آوردن عنوان گلزن ترین مدافع استقلال احتیاج دارد حداقل 8 بار دیگر در این فصل گلزنی کند تا در تعداد گل از محمد نوازی عبور کند که البته با توجه به پست بازی وریا، به ثمر رسیدن این تعداد گل تا انتها این فصل مشکل به نظر می رسد.

البته فرزاد مجیدی هم که مدت های زیادی در پست دفاع راست برای استقلال بازی می کرد 22 بار برای آبیها گلزنی نموده اما اساساً نمی توان مجیدی را در شمار مدافعان استقلال حساب کرد چون او غالباً در پست وینگر راست برای آبی پوشان بازی نموده می کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 950

به "کاپیتان استقلال چطور گلزن ترین مدافع آبی ها می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاپیتان استقلال چطور گلزن ترین مدافع آبی ها می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید