کاهش محدودیت های ارتباطی در کشمیر

به گزارش مجله بابلسر، پس از قطع تمام خطوط ارتباطی کشمیر در مناقشات اخیر، مقامات این منطقه از بازگشت بعضی خدمات ارتباطی خبر داده اند.

کاهش محدودیت های ارتباطی در کشمیر

به گزارش خبرنگار گروه بین الملل مجله بابلسر، مقامات کشمیر تحت کنترل هند از روز شنبه بعضی خدمات ارتباطی که بعد از تشدید تنشها در این منطقه قطع شده بود را بازگرداندند.

براساس گزارشها، خطوط ارتباطات تلفنی روز شنبه مجددا برقرار شده است.

براساس گزارش شبکه صدای آمریکا، منطقه کشمیر تحت کنترل هند از اوایل ماه اوت مورد مناقشه قرار گرفته است و از زمانی که ده ها هزار نیروی نظامی به این منطقه اعزام شدند، خطوط تلفن ثابت، گوشی های تلفن همراه و اینترنت قطع شده اند.

کشمیر منطقه ای است که در میان هند و پاکستان تقسیم شده اما هر کدام از طرفین مدعی مالکیت بر تمام این منطقه هستند.

دولت هند دوشنبه هفته گذشته در اقدامی که می تواند آثار گسترده ای داشته باشد، اظهار داشت وضعیت ویژه منطقه مورد مناقشه جامو و کشمیر در زمینه خودمختاری را لغو می نماید.

نارندا مودی نخست وزیر هند مدعی شد لغو وضعیت خودمختاری ایالت جامو و کشمیر منجر به احیای گذشته پرشکوه این منطقه می گردد.

نخست وزیر پاکستان در بیانیه ای با انتقاد از این اقدام دولت هند، آن را نقض آشکار قطعنامه های شورای امنیت خواند و تاکید نمود که این موضوع موجب تنش بیشتر در روابط 2 کشور خواهد شد.

شورای امنیت سازمان ملل روز آدینه به دنبال درخواست چین، نشستی پشت درهای بسته درباره کشمیر برگزار کرد که بنا بر گزارش رسانه ها، این نشست بدون حصول نتیجه انتها یافته است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 23

به "کاهش محدودیت های ارتباطی در کشمیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش محدودیت های ارتباطی در کشمیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید