چگونه پولدار شویم؟! (پولدار شدن به کمک 5 روش اصولی)

به گزارش مجله بابلسر، پولدار شدن برای هرکسی معنا و مفهوم خاصی دارد اما به طور کلی رسیدن به ثروت از طریق پنج راه اصولی ممکن است و می توان با توجه به این نکات، آرام آرام به سمت ثروت حرکت کرد و زندگی اقتصادی مناسبی را رقم زد.

چگونه پولدار شویم؟! (پولدار شدن به کمک 5 روش اصولی)

ثروت بیشتر از این که از مربوط به مقدار پول موجود در حساب بانکی باشد، مربوط به نحوه تفکر افراد است. درست می گویند که انسان فقیر می تواند ثروتمند باشد و انسان ثروتمند فقیر! به عنوان مثال ثروت می تواند در یک خانواده 5 نفره ای در جهان سوم باشد که با عشق یک تکه نان را با یکدیگر تقسیم می کنند. در مقابل، خانواده 5 نفره دیگری ممکن است دارای یک خانه متشکل از 12 اتاق خواب زندگی کنند، اما هنوز برای برگزاری یک جشن نامشخص پر زرق و برق و با شکوه با هم دعوا می کنند.

شرایط ایده آلی را تصور کنید که در آن خانواده ای خوشبخت یک خانه بزرگ و زیبا دارند و دور یک میز به خوردن غذا مشغول می شوند. لازمه بدست آوردن چنین ثروتی علاوه بر آزادی مالی، آرامش و شادی نیز هست.

شما باید از ثروتتان لذت ببرید. برخی افراد صدها ساعت در ماه را به کار اختصاص می دهند و خانواده خود را عملا فراموش می کنند. از سوی دیگر کسانی هستند که فقط بر روی خانواده شان تمرکز می کنند و از کار فاصله می گیرند و همین باعث می گردد عملکرد کاری مطلوبی نداشته باشند. بدون شک، ایجاد یک تعادل در این دو حالت می تواند به شما در بدست آوردن ثروت و لذت بردن از آن کمک شایانی کند.

اگر شما نیز به دنبال بدست آوردن چنین ثروتی هستید، از نظر من 5 راه اصولی را پیش رو دارید.

1. ذهنیت تولید را اتخاذ کنید

شما باید در زندگی از یک مصرف کننده به یک تولید کننده تبدیل شوید. به عنوان مثال یک مصرف کننده پیتزا را میل می کند اما یک تولید کننده، پیتزا را درست می کند. مصرف کننده تلویزیون را تماشا می کند اما تولید کننده آن را می سازد. مصرف کننده به دنبال کار می گردد اما تولید کننده کارآفرین می گردد. بیشتر پولدارها تولید کننده هستند و می توانند به ثروت برسند. البته تولید کنندگان نیز مانند هر کسی در جاهای خاصی مصرف کننده می شوند اما مصرف گرایی هدف اصلی آنان نیست.

منظور از تهیه کننده و یا تولید کننده، ارائه دهنده محصول و خدمات است. این تولید کننده چه جراح قلب باشد، چه نویسنده کتابی پرفروش باشد و یا چه به ساختن آسمان خراش ها مشغول باشد، به خوبی یاد گرفته است که چگونه محصولات و خدماتش را برای کمک به دیگران ارائه دهد. اگر زندگی ثروتمندان و انسان های بزرگ را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که آنان محصولات و خدمات ارزشمندی را برای میلیون ها انسان در سراسر جهان فراهم می کنند. اگر شما ذهنیت یک تولید کننده را داشته باشید، شما نیز به ثروت خواهید رسید.

2. به آمار درآمد روزانه خود توجه کنید

آیا تا کنون به ارزش کاری روزانه تان فکر کرده اید؟ درآمد روزانه شما از چقدر است؟ 100 دلار؟ 500 دلار؟ 1000 دلار؟ در سال حدود 250 روز کاری وجود دارد. آیا می دانید با وضع کنونی چقدر باید تلاش کنید تا به یک میلیونر تبدیل شوید؟ اگر شما روزانه 4000 دلار درآمد کسب کنید، می توانید تا انتها سال یک میلیون دلار درآمد داشته باشید.

اگر شما اکنون روزانه 100 دلار دریافت می کنید، باید تلاش کنید تا درآمدتان را دوبرابر کنید. تصور کنید اگر دوبرابر الان تلاش کنید، می توانید دوبرابر نیز درآمد کسب کنید. به عنوان مثال روزی که من کسب و کار خودم را شروع کردم روزانه 200 دلار درآمد داشتم. مسلما من از این مقدار درآمد رضایت نداشتم و به همین دلیل به دنبال راه هایی برای جلب رضایت بیشتر مشتریانم رفتم که باعث می شد تا درآمد من تا حد چشمگیری افزایش یابد. برای افزایش درآمد چه کار هایی باید انجام داد؟ اگر به دنبال شغل جدیدی هستید، ارسال رزومه خود به مکان های کاری مختلف را دوبرابر کنید. اگر شما برای بازاریابی محصول و یا سرویستان روزانه 10 تماس برقرار می کنید، تعداد آن را به 20 افزایش دهید. اگر شما پرستار یک کودک هستید، راهی را برای پرستاری از 50 کودک در یک روز بیابید. به هرحال اتفاق بسیار خوبیست که شما بتوانید تواناییتان را در شغل خودتان با تلاش و جدیت افزایش دهید.

موفقیت دستیابی به چیزی است که میخواهی. شادمانی خواستن چیزی است که به آن میرسی. (دیل کارنگی)

3. برای موفقیتتان فداکاری کنید

بسکمک از افراد نمی توانند برای موفقیتشان فداکاری کنند چرا که تصور می کنند چیز هایی که در دست دارند را از دست می دهند. یک مادر تنها، هیچ موقع حاضر نیست 20 دلار برای کتابی هزینه کند که به کمک آن بتواند بعد ها 20000 دلار درآمد کسب کند درحالی که این فرد همان مادریست که برای شادکردن پسرش بازی رایانه ای را بدون توجه به قیمت آن تهیه می کند.

قبل از آنکه به ثروت برسید، باید فقر را تجربه کنید. اگر از برندگان قرعه کشی و یا کسانی که ارث زیادی به آنها می رسد بگذریم، در حالت عادی شما باید هزینه کنید و در راه ثروتمند شدن فداکاری کنید. شما باید توانایی کنترل بدترین شرایط را برای بدست آوردن بهترین شرایط داشته باشید. مواقع زیادی در زندگی هستند که شما باید در آن از لذایذ بسکمک گذر کنید تا بتوانید به هدف بزرگتر یعنی ثروت برسید.

برای این که بتوانید با قاطعیت ریسکی را بپذیرید از خودتان بپرسید که در صورت پذیرفتن این خطر، بدترین اتفاق ممکن چه می تواند باشد؟ همچنین از خودتان بپرسید که در عین حال چه اتفاقی می تواند بهترین اتفاق ممکن پس از قبول این خطر باشد؟ معمولا نگرانی از پذیرفتن ریسک های بزرگ دخیل بودن پول است. به هرحال شما باید همه چیز را برای ثروتمند شدن فدا کنید حتی اگر تنها دلار باقیمانده در جیبتان باشد.

4. مانند ثروتمندان باشید!

شاید اولین چیزی که شمارا از ثروتمند شدن باز می دارند، رفت و آمد در مناطق سطح پایین شهر است. بسکمک از اوقات افراد به محله های سطح پایین شهر می فرایند و توسط افرادی با کلاس اجتماعی پایین احاطه می شوند. اگر می خواهید از فقر جلوگیری کنید، از رفت و آمد به چنین محل هایی اجتناب کنید. رفت و آمد زیاد در چنین مناطقی از ثروتمند شدن شما جلوگیری می کند.

زمانی که نوجوان بودم، معمولا در مناطق نامناسب و با افراد نا مناسب به بازی بسکتبال مشغول می شدم. از این رو، به طور مدام شاهد اعتیاد، بددهنی، و رفتار های ناشایست دیگران در هر لحظه از بازی بودم. اگرچه من در کارهای آنان شریک نمی شدم اما حضور در جمع آنان باعث می شد تا فضای منفی در ذهن من ایجاد گردد که عملکرد کلی مرا در زندگی عمیقا تحت تأثیر قرار می داد.

خیلی از انسان ها اتمسفر منفی مشابه را تحمل می کنند اما متوجه نیستند که چگونه بدگویی و خشونت می تواند تأثیرات نامحسوس و در عین حال جدی و بلندمدتی روی آنان داشته باشد. علاوه بر این، وقتی شما نتوانید خودتان در شرایط رفاه تصور نکنید، فقیر هستید! من بعدها تصمیم گرفتم به جای بازی کردن با چنین افرادی، به زندگی های مرفه نگاه کنم و از تماشای ماشین های لوکس را در نمایشگاه های خودرو لذت ببرم. این کار زندگی مرا تکان داد.

5. از استعداد هایتان بهره ببرید

همه افراد در حوزه های خاصی به طور طبیعی مستعد هستند. ممکن است افرادی استعداد های گوناگونی داشته باشند در حالی که دیگران در یک حوزه خاص مستعد اند. با این وجود شما باید استعداد هایتان را بشناسید و از آنها بهره ببرید. بیشتر مواقع افراد استعداد هایشان را نادیده می گیرند و حتی به دیگران اجازه می دهند تا از آن استفاده کنند. به هرحال شما باید از استعدادتان بهره ببرید و اطراف خودرا با کسانی که می توانند شمارا حمایت کنند پر کنید. در سال های انتهای زندگی، شما باید به خودتان پاسخگو باشید که چگونه از استعداد هایتان بهره برده اید.

من به شخصه بسیارعلاقه مند بودم تا داستان زندگیم را برای دیگران تعریف کنم اما نمی دانستم چگونه باید این کار را انجام دهم. از این رو، آرام آرام شروع به نگارش مقاله های گوناگون کردم و سخنرانی های رایگان برگزار کردم. به همین دلیل بود که توانستم میلیون ها انسان را به خودم جذب کنم در حالی که شاید باور نکنید من بارها در کلاس های انگلیسی مدرسه ام مردود شده بودم و ادبیات ضعیفی داشتم. هرچه از استعدادهایتان بیشتر بهره ببرید، شادتر و ثروتمندتر خواهید بود. استعداد شماست که جایگاه شمارا در آینده می سازد.

پول ها بی وقفه در حال چاپ شدن هستند. تلاش کنید تا سهم خودتان را از این پول های چاپ شده بگیرید. پول ابزاری است که به شما اجازه را می دهد تا بیشتر از آنچه هستید باشید. از درآمد های بخور و نمیر دست بکشید و تلاش خودرا شروع کنید. ثروت مزایای بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. آمادگی به دست آوردن خانه، خودرو، لباس، غذا و دوستان بهتر را داشته باشید. وقتی به ثروت می رسید قدرت بسیار بیشتر و بهتری خواهید داشت.

برگرفته از: businessinsider

منبع: setare.com
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1042

به "چگونه پولدار شویم؟! (پولدار شدن به کمک 5 روش اصولی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه پولدار شویم؟! (پولدار شدن به کمک 5 روش اصولی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید