چگونه با پدر زن یا پدر شوهرم درست رفتار کنم؟

به گزارش مجله بابلسر، رفتار صحیح و رعایت کردن باید نبایدهای مهم رفتار با پدر زن و پدر شوهر بسیار حائز اهمیت است، نحوه درست رفتار با پدر زن و پدرشوهر چگونه است؟

چگونه با پدر زن یا پدر شوهرم درست رفتار کنم؟

چگونه با پدر زن یا پدر شوهرم درست رفتار کنم؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ،نقش خانواده در ازدواج بسیار زیاد است و شما نمی توانید نقش خانواده را در ازدواج نادیده بگیرید زیرا خانواده ها فرایند ازدواج فرزندانشان را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تحت تاثیر قرار می دهند. نحوه ارتباط شما با خانواده همسرتان بعد از ازدواج به میزان زیادی کیفیت ارتباط با همسرتان را تحت تاثیر قرار می دهد. فرقی نمی نماید که شما یک مرد باشید و یا یک خانم آنچه مهم است، نحوه مدیریت روابطتان با خانواده همسرتان است.

به هیچ عنوان نباید بگذارید کار به تنفر و قطع رابطه با خانواده همسر برسد زیرا اینگونه روابط شما با همسرتان آسیب می بیند. این بخش را به این موضوع مهم اختصاص داده ایم تا زوجین بتوانند با مطالعه این مقاله بهتر بیاموزند که چگونه با پدر شوهر و پدر زنشان رفتار نمایند.

نحوه درست رفتار با پدر زن و پدرشوهر

بسیاری از افراد می پندارند رفتار با پدر شوهر و پدر زن آسان است و فقط اختلاف ها مربوط به رابطه بین عروس و مادر شوهر و یا داماد و مادر زن می گردد. باید بدانید که رفتار و مدیریت نکردن روابطتان با پدر زن و پدرشوهر ممکن است برایتان درد سرساز گردد، در ادامه نحوه درست رفتار با پدر زن و پدر شوهر را می خوانید.

کلیشه های ذهنیتان را کنار بگذارید:

بسیاری از افراد قبل از ازدواج تصویر خاصی را از خانواده همسر در ذهن خود شکل می دهند. داشتن کلیشه ها و تصویرهای ذهنی از پیش معین شده سبب می گردد شما نتوانید شخصیت حقیقی افراد را بشناسید و با خود واقعی آن ها ارتباط برقرار کنید.

از اخلاق والدین همسرتان شناخت به دست آورید:

بعد از ازدواج و وارد شدن به خانه همسر سعی کنید که از اخلاق والدین همسرتان شناخت به دست آورید.پس از این کار شما بهتر می توانید علل رفتارها را درک کنید و از بعضی رفتارهایی که پدر و مادر همسر را تحریک می نمایند، اجتناب کنید.

انتظار بیش از حد نداشته باشید:

اگر از خانواده همسرتان انتظار بیش از حد داشته باشید ممکن است به مشکل برخورید . شما نباید انتظار داشته باشید پدرشوهرتان یا پدر زنتان همواره از نظر مالی همسرتان را حمایت کند.

گذشته را فراموش کنید:

یادآوری اتفاقات تلخ گذشته نه تنها تغییری در هیچ چیز ایجاد نمی نماید بلکه کدورت، دلخوری و آزردگی خاطر زن و شوهر را نیز به دنبال دارد. پس اگر خانواده همسرتان در زمان عقد و عروسی شما رفتاری انجام داده اند که شما دلخور و ناراحت شده اید، ببخشید و بگذرید و گذشته را به میان نکشید.

والدین خودتان را با والدین همسرتان مقایسه نکنید:

ازدواجی پیروز است که خانواده ها از نظر فرهنگی، اجتماعی، مالی و... نزدیک تر باشند. اگر به دلایل مختلف انتخاب همسر طوری است که خانواده ها شباهت کمتری به هم دارند بعد از ازدواج باید تفاوت های بین والدین خودمان و همسر مان را بفهمیم و بپذیریم تا بتوانیم زندگی خوب و پیروزی داشته باشیم.

رفتارهایی که پدر همسرتان روی آن حساسیت دارد را انجام ندهید:

بعضی افراد روی بعضی رفتارها حساسند و انتظار ندارند عروس یا دامادشان این رفتارها را انجام دهد پس اگر از رفتارهایی که حساسیت طرف دیگر را بر می انگیزد، مطلع باشیم و برای لحظاتی که در کنار هم هستیم این رفتارها را انجام ندهیم، خیلی از مسائل رفع می گردد. می دانیم که همه شما آزادی را دوست دارید و دوست ندارید از کسی اطاعت کنید اما احترام گذاشتن، مدارا کردن و توجه کردن با اطاعت کردن متفاوت است.

هر بار فکر کنید اولین باری است که والدین همسرتان را می بینید:

گذشته با همه خوبی ها و بدی هایش تمام شده است. اگر می خواهید زندگی مشترک خوبی داشته باشید هر دفعه که قرار است مادر و پدر همسرمان را ببینید، ذهنتان را از رفتار ها و حرف های آنها پاک کنید و فکر کنید هر بار اولین باری است که آنها را می بینید.

پای والدین را به مسائلتان باز نکنید:

حضور نفر سوم در مسائل زناشویی بدترین راهکار است. اگر از همسرتان گله دارید و یا مسئله ای در زندگیتان وجود دارد، با سیاست و آنالیز دقیق مسائل و شرایط، حل هر مشکل و مسئله ای را به زمانی که با همسرمان تنها هستید، موکول کنید.

با والدین برنامه ریزی نکنید:

هرگز برنامه ای را زمانی که والدینتان حضور دارند، برنامه ریزی نکنید. مثلا اگر دوست ندارید والدین همراهتان به مسافرت بیایند، هرگز زمانی که آنها حضور دارند، برنامه نچینید. هر برنامه دسته جمعی فقط باید با موافقت همسر و آن هام به صورت یک پیشنهاد مطرح بگردد.

سیاستمدار باشید:

هرگز نباید دلخوری تان را پیش پدر و مادر همسرتان نشان دهید. قهر، بی توجهی، بی تفاوتی، جر و بحث و.. با همسر به دلیل رفتار نادرست والدین اش رفتار بسیار اشتباهی است. هر حرکت نابجای شما، گله کردن، کم محلی و... جرقه یک آشوب عظیم است که بازنده اصلی این آشوب شما هستید.

آنها را حذف نکنید :

کوشش نکنید پدر و مادر و خانواده همسر تان را از او دور کنید زیرا این حرکت، ضربه روحی - روانی شدیدی به او و در نتیجه به زندگی مشترکتان می زند.حذف تدریجی والدین همسرتان از زندگی، کم شدن رفت و آمدها و ارتباط های تلفنی و کم کردن علاقه فرزندانتان به خانواده همسر رفتاری خطرناک است که به زندگی مشترک آسیب می زند.

بگذارید همسرتان هر کاری می تواند برای والدینش انجام دهد:

نباید جلوی آزادی عمل همسر خود را بگیرید. اجازه بدهید همسر شما آزادانه آنچه را دوست دارد، برای والدین اش انجام بدهد زیرا مادر و پدر همسرتان منحصربه فردترین افراد زندگی او هستند و توهین و بی احترامی به پدر و مادر او، توهین به اوست.

خودتان باشید :

از اولین روزهای نامزدی که شما باید در خصوص همسر و خانواده خود بدانید، نقش بازی نکنید و خودتان باشید. اگر شما برای والدین همسرتان نقش یک داماد یا عروس عالی را بازی کنید، برای همواره نمی توانید به بازی کردن این نقش بپردازید و زمانی که خود واقعیتان شوید آنها از شما انتظار بیشتری خواهند داشت.

خودمانی نشوید :

احترام قاطع تان را برای خانواده همسر خود حفظ کنید و سعی کنید آنها را با استفاده از صفت ها و کلمات زیبا صدا کنید و هرگز بیش از حد خودمانی نشوید که موجب بی احترامی به آنها خواهد شد و فاصله خود را در برخورد با خانواده همسر خود حفظ کنید.

والدین همسرتان را در همان نقش ببینید:

بسیاری می گویند پدر شوهر یا پدر زن همانند والدین ما هستند، اما بهتر است که والدین و همسرتان را در همان موقعیت والدین همسر خود بدانید.

دخالت نکنید:

سعی کنید در رابطه شریک زندگی خود با خانواده اش دخالت نکنید. هنگام جر و بحث خانوادگی آنها بهتر است بحث و مبارزه نکنید و هیچ واکنشی نشان ندهید و چیز دیگری را انجام دهید.

بعضی از مسائل خود را خصوصی کنید:

بعضی از مسائل شخصی خود را خصوصی و شخصی قرار دهید و با خانواده های همسر خود مطرح شان نکنید. مشکل مالی خود را در حضور والدین مطرح نکنید و اگر خانواده همسر سعی می نماید از لحاظ مالی از شما حمایت کند، عاقلانه است که موضوع را تغییر دهید زیرا اینگونه آنها ممکن است شما را برای صرف پول و یا صرفه جویی در آن یا حتی درآمد ماهانه خود بازخواست نمایند.

نگذارید فرزندتان را خانواده همسر نگه دارد:

اگر پدرعظیم و مادرعظیم در نقش مراقب کودک باشند و از او نگهداری نمایند علاوه بر مسائلی که برای شما پیش می آید، می توانند رفتارهای شخصی خود را به فرزند آموزش دهند ، بچه ها دو والد داشته و خانواده ها حق دخالت در آموزش و توسعه شخصیت فرزند را دارند.

از والد همسرتان تشکر کنید:

والدین همواره نگران فرزندان خود هستند بنابراین همانگونه که در این بخش از سبک زندگی نمناک اشاره شده است اگر والدین همسرتان با کنجکاوی در زندگی شما باعث ناراحتیتان می شوند، این کنجکاوی را دلیل نگرانی آنها بگذارید و در چنین مواردی بهترین راه این است که از آنها تشکر کنید.

قولی ندهید که نتوانید عملی اش کنید:

هرگز قولی ندهید که نتوانید عملی اش کنید. اگر نمی توانید کاری برای خانواده همسرتان انجام دهید، قول هم ندهید.

بر سر مواضع تان محکم بایستید:

کوتاه آمدن در مقابل دیگران به منظور حفظ آرامش و صلح، به ندرت مسائل را حل می نماید پس بر سر مواضع تان محکم بایستید. برای مثال اگر نمی خواهید اقوام همسرتان سرزده به خانه تان بیایند، رک وراست به آنها بگویید ترجیح می دهید قبل از آمدن تماس بگیرند و نمی توانید پذیرای مهمان سرزده باشید.

خودتان مستقیما صحبت کنید :

برای رساندن حرف تان از سوم شخص استفاده نکنید و خودتان مستقیما صحبت کنید. اگر مسئله ای با خانواده همسرتان پیدا کردید از همسر خود نخواهید با آنها صحبت کند بلکه خودتان حرف بزنید.

سکوت کنید:

بعضی مواقع سکوت بهتر از حرف زدن است. اگر درگیری شدیدی رخ داد، اگر ساکت ماندن برای تان سخت است، سعی کنید همچنان مؤدبانه رفتار کنید.

شرایط را از دریچه نگاه خانواده همسرتان ببینید:

یاد بگیرید شرایط را از دریچه نگاه خانواده همسرتان ببینید و اگر موافق چیزی نبودید، پخته رفتار کنید.

شوخی نکنید:

همواره احترام والدین همسرتان را حفظ کنید و در شوخی کردن با او حد و مرز خاصی داشته باشید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 بهمن 1399 بروزرسانی: 20 بهمن 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1175

به "چگونه با پدر زن یا پدر شوهرم درست رفتار کنم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با پدر زن یا پدر شوهرم درست رفتار کنم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید