ونگر: می خواهیم قانون آفساید را تغییر دهیم، بینی نباید یک بازیکن را در موقعیت آفساید قرار دهد!

به گزارش مجله بابلسر، سرمربی سابق تیم فوتبال آرسنال از آمادگی هیئت قانون گذاران فوتبال دنیا برای تغییر قوانین مربوط به آفساید اطلاع داد.

ونگر: می خواهیم قانون آفساید را تغییر دهیم، بینی نباید یک بازیکن را در موقعیت آفساید قرار دهد!

به گزارش مجله بابلسر، آرسن ونگر سرمربی پیشین آرسنال که اکنون کارمند فیفا است و عضو هیئت فنی اتحادیه بین المللی فوتبال بر لزوم تغییر قوانین مربوط به آفساید برای انتها دادن به جنجال ها درباره دریافت آفساید های میلیمتری تأکید کرد.

در فصل جاری جنجال های فراوانی به خاطر حساسیت به خرج دادن بیش از اندازه VAR در تشخیص موقعیت های آفساید صورت گرفت، چرا که بعضاً داوران برای تشخیص درست مجبور می شوند و بارها و زوایای مختلف صحنه های مشکوک را تماشا نمایند که این از یک سو باعث گرفته شدن زمان بازی و افت هیجان آن شده و از سوی دیگر نارضایتی هایی را به خاطر سختگیری بیش از اندازه به همراه داشته است.

طبق قوانین فعلی هر بخشی از بدن، سر یا پای یک بازیکن که در لحظه ارسال توپ برای او از آخرین مدافع حریف به دروازه حریف نزدیک تر باشد در موقعیت آفساید قرار گرفته است. این موضوع سبب شده که یاری داوران ویدئویی بیش از اندازه سختگیری نمایند. به عنوان مثال در یکی از بازی های این فصل لیگ برتر انگلیس میان تیم های لیورپول و ستون ویلا، داور گل رحیم استرلینگ را به خاطر قرار داشتن زیر بغل او در موقعیت آفساید مربوط کرد که این اتفاق با واکنش طعنه آمیز یورگن کلوپ در انتها آن بازی همراه بود.

ونگر در این خصوص گفت: سخت ترین مسئله ای که یاری داوران ویدئویی با آن روبرو هستند، قانون آفساید است. شما باید آفسایدهایی میلیمتری را هم تشخیص دهید و اعلام کنید. این سبب شده که عملاً بینی یک بازیکن هم باعث قرار دریافت او در موقعیت آفساید گردد. وقتش شده است که هرچه زودتر فکری به حال این موضوع کنیم. شرایط لازم برای تغییر این قانون به وجود آمده و شرایط دیگر نباید طوری باشد که قرار داشتن بینی یک بازیکن در موقعیت آفساید، گل او را باطل کند بلکه زمانی باید آفساید اعلام گردد که او با آن عضو از بدنش گل زده باشد. حال اگر دیگر اعضای بدن او جلوتر از مدافع حریف واقع شده باشد هم مهم نیست.

ونگر اضافه نمود: اگر این قانون تصحیح گردد، مشکل آفساید هم رفع می گردد و در آن صورت دیگر تشخیص های میلیمتری که نتیجه جلوتر قرار دریافت بخشی از بدن بازیکن مهاجم جلوتر نسبت به آخرین مدافع حریف، انجام نمی گردد.

اتحادیه بین المللی فوتبال به عنوان نهاد قانونگذار این رشته ورزشی قرار است جلسه سالانه خود را در انتها ماه فوریه در شهر بلفاست پایتخت ایرلندشمالی برگزار کند و در آن به موضوع آفسایدهای میلیمتری هم رسیدگی خواهد شد. تغییر قوانین فوتبال به کسب رأی از سوی سه چهارم اعضای این اتحادیه احتیاج دارد و در صورت تصویب، قانون جدید از ابتدای رقابت های یورو 2020 اعمال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 408

به "ونگر: می خواهیم قانون آفساید را تغییر دهیم، بینی نباید یک بازیکن را در موقعیت آفساید قرار دهد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ونگر: می خواهیم قانون آفساید را تغییر دهیم، بینی نباید یک بازیکن را در موقعیت آفساید قرار دهد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید