نسل تازه اتوبوس های یورو 6 وارد مرکز شدند

به گزارش مجله بابلسر، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از تردد آزمایشی اتوبوس با استانداردهای یورو 6 و پایه گازسوز خبر داد.

نسل تازه اتوبوس های یورو 6 وارد مرکز شدند

مهندس سنندجی صبح امروز در حاشیه مراسم معاینه فنی اتوبوس های شرکت واحد که در اولین روز اجرای طرح کاهش برگزار شد با بیان اینکه این اتوبوس تمام استانداردهای یورو 6 را دارد، گفت که این اتوبوس CNG سوز است و تمام استانداردهای لازم برای تردد را دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مسائل اتوبوسرانی ایمنی مسافران در حین سوار و پیاده شدن بود که عمدتا این افراد میان درها می ماندند و تا متوجه شدن راننده برای باز کردن مجدد درها زمان طولانی صرف می شد، بیان کرد:

درهای این اتوبوس به مانند درهای مترو طراحی شده و به محض آنکه مانعی در مقابل بسته شدن درها ایجاد شود مجددا درها باز خواهد شد.

سنندجی با بیان اینکه ظرفیت اتوبوس یورو 6، 23 نفر نشسته و 97 نفر ایستاده است گفت که یکی از ویژگی های این اتوبوس آن است که دارای رمپ ویژه معلولان است که افراد معلول و ناتوان با فشردن زنگ هایی که در درون اتوبوس تعبیه شده به راننده اطلاع می دهند که باید رمپ اتوبوس را باز کند که با باز شدن رمپ ویژه معلولان تردد این افراد به سهولت انجام می گیرد.

وی با اشاره به طراحی جایگاه ویژه معلولان در این اتوبوس گفت: چراغ هایی بر روی جایگاه ویژه معلولان طراحی شده که مشخص می شود جایگاه هایی که ارتفاع کمتری دارند برای معلولان است.

سنندجی با بیان اینکه این اتوبوس دارای سیستم سرمایش و گرمایش استاندارد است، ادامه داد که این اتوبوس به گونه ای طراحی شده که تا به طور کامل درها بسته یا باز نشده اند نمی تواند حرکت کند.

وی با بیان اینکه این اتوبوس از طریق یکی از شرکت های داخلی از کشور ایتالیا وارد شده است، گفت:

این اتوبوس به طور آزمایشی در خط هفت BRT تهران مشغول به فعالیت است و تا 15 روز الی یک ماه آینده کلیه تست ها بر روی این اتوبوس انجام می گیرد و در صورت پیروز بودن تست ها، نسبت به خرید انبوه آن اقدام خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه افزود که هزینه هر دستگاه اتوبوس 800 میلیون تومان است که شهرداری تهران در راستای توسعه حمل و نقل عمومی و همچنین کاهش آلودگی هوا این اتوبوس ها را خریداری خواهد کرد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1758

به "نسل تازه اتوبوس های یورو 6 وارد مرکز شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل تازه اتوبوس های یورو 6 وارد مرکز شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید