لزوم تسریع عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام

به گزارش مجله بابلسر، معاون حمل و نقل، ترافیک شهرداری تهران با اشاره به ضرورت توسعه ناوگان ریلی پایتخت به عنوان یک مد حمل ونقلی پاک بر لزوم تسریع عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام تاکید نمود.

لزوم تسریع عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، صبح امروز نشست آنالیز بازگشایی ایستگاه مترو قیام که با حضور سید مناف هاشمی معاون شهردار تهران، علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12، علی امام مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه و محمد نادر محمدزاده مدیر عامل سازمان املاک و مستغلات شهرداری و همچین مجری خط 7 مترو تهران در محل معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار گردید.

در این نشست سید مناف هاشمی با اشاره به اینکه ایستگاه میدان قیام (H7) یکصد و سی امین ایستگاه متروی تهران و چهاردهمین ایستگاه خط 7 مترو می باشد که وعده بهره برداری از آن را تا انتها سال داده ایم گفت: این ایستگاه در محدوده میدان قیام و خیابان های مولوی و ری و بلوار قیام در منطقه 12 شهرداری تهران واقع شده است.

معاون شهردار تهران این ایستگاه در عمق حدود 30 متری از سطح زمین واقع شده از این رو جهت سهولت بهره مندی افراد کم توان و ناتوان جسمی همزمان با افتتاح ایستگاه، آسانسور ورودی شمالی مرتبط با ورودی ایستگاه به همراه پله برقی های آن به بهره برداری خواهند رسید.

هاشمی در ادامه با تاکید بر ضرورت توسعه ناوگان حمل ونقل ریلی شهر تهران گفت: اگر می خواهیم بر مسائلی مانند ترافیک و آلودگی هوا فائق شویم باید توسعه حمل و نقل عمومی را با عزم جدی و در سایه مشارکت همگانی ادامه دهیم.

معاون شهردار تهران بر لزوم تسریع عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام تاکید نمود و گفت: با دستورات اخیر شهردار محترم تهران، سازمان املاک و مستغلات می تواند به این موضوع ورود نموده و همانطور که وعده داده ایم باید ایستگاه ها را تا انتها امسال به شهروندان تحویل دهیم.

در ادامه علی محمد سعادتی به زمانبر بودن فرایند تملک املاک به لحاظ حقوقی اشاره نمود و گفت: ما تمام کوشش خود را برای تسریع عملیات اجرایی خط 7 و ایستگاه قیام و برطرف مسائل خواهیم کرد تا هرچه زودتر به بهره برداری برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1288

به "لزوم تسریع عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تسریع عملیات اجرایی ایستگاه مترو قیام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید