غافلگیری مستاجرها در بازار پاییزی اجاره

به گزارش مجله بابلسر، بازار اجاره مسکن در حالی هم اکنون به لحاظ فصلی در یکی از آرام ترین مقاطع زمانی از نظر میزان تقاضا برای جابه جایی مستاجران در واحدهای مسکونی استیجاری به سر می برد که مستاجرانی که هم اکنون قصد اجاره مسکن دارند با شرایط غافلگیر کننده ای روبرو شده اند.

غافلگیری مستاجرها در بازار پاییزی اجاره

بررسی ها و تحقیقات میدانی دنیای اقتصاد درخصوص شرایط بازار اجاره مسکن در فصل پاییز و در میانه این فصل نشان می دهد اگر چه تعداد فایل های رهن کامل در این بازار در مقایسه با پاییز سال های قبل نسبتا بیشتر است اما هم اکنون مستاجران از ناحیه اعلام نرخ های پیشنهادی اجاره بها به خصوص در واحدهایی که با شرایط رهن کامل به بازار عرضه شده اند، به مشکل برخورد کرده اند.

رقم اعلامی از سوی بخشی از موجران به خصوص در فایل های رهن کامل با تصور مستاجران و همچنین توان مالی آنها از بابت پرداخت رهن و اجاره مسکن فاصله قابل توجهی دارد و هم اکنون تعداد قابل توجهی از آنها در جست و جو و یافتن واحد مسکونی مورد نظر خود دچار سردرگمی شده اند.

همین موضوع منجر به داغ تر شدن بازار اجاره واحدهای مسکونی کوچک متراژتر در محلات پایین تر شهر شده است. هم اکنون و براساس آخرین تحقیقات به عمل آمده به طور متوسط مبلغ رهن کامل هر مترمربع آپارتمان مسکونی واقع در مناطق معمولی و مصرفی شهر تهران مانند مناطق 4 و 5 حدود 5/ 2 تا 3 میلیون تومان است که البته این رقم در فایل های مختلف متغیر است و بعضا می تواند از این میزان کمتر یا بیشتر باشد. همین موضوع تقاضا برای اجاره مسکن در محلات پایین تر را افزایش داده است و مشاهده می شود که حجم تقاضا برای اجاره مسکن در این محلات به نسبت سال های قبل بیشتر شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 909

به "غافلگیری مستاجرها در بازار پاییزی اجاره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غافلگیری مستاجرها در بازار پاییزی اجاره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید