عربستان میخواهد بلندترین آسمان خراش دنیا را به ارتفاع 2 کیلومتر بسازد

به گزارش مجله بابلسر، صندوق حاکمیت عربستان سعودی میخواهد آسمان خراش جدیدی که ارتفاع آن بیش از دو برابر بلندترین ساختمان دنیا برج خلیفه دبی خواهد بود را بسازد.

عربستان میخواهد بلندترین آسمان خراش دنیا را به ارتفاع 2 کیلومتر بسازد

به گزارش اسپوتنیک، مجله خبری خاورمیانه MEED با اعلام این خبر نوشت، PIF در حال آنالیز طرح هایی برای ساخت یک ساختمان 18 کیلومتر مربعی به ارتفاع 2 کیلومتر در شمال ریاض است.

پیمانکاران هزینه پروژه ساخت این پروژه بزرگ معماری را حدود 5 میلیارد دلار برآورد می نمایند. به گفته منابع این نشریه، در این مرحله مناقصه ای با هزینه مشارکت یک میلیون دلاری در حال برگزاری است.

از جمله پیمانکاران شرکت نماینده در این رقابت می توان به شرکت های آمریکایی Skidmore، Owings & Merrill (SOM)، Adrian Smith & Gordon Gill Architecture، Kohn Pedersen Fox (KPF) و Gensler اشاره نمود.

ماه گذشته ساخت کلان شهر Mirror Line به طول 120 کیلومتر و ارتفاع 490 متر و ظرفیت 5 میلیون نفر در شمال غربی عربستان شروع شد. مغز متفکر این پروژه جاه طلبانه یک تریلیون دلاری، ولیعهد سعودی محمد بن سلمان آل سعود است.

در حال حاضر بلندترین ساختمان این کشور برج ساعت سلطنتی است که بخشی از مجموعه ساختمان های مرتفع ابرج البیت در مکه (601 متر) است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 آذر 1401 بروزرسانی: 23 آذر 1401 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1994

به "عربستان میخواهد بلندترین آسمان خراش دنیا را به ارتفاع 2 کیلومتر بسازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان میخواهد بلندترین آسمان خراش دنیا را به ارتفاع 2 کیلومتر بسازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید