شکست ناباورانه ایران برابر استرالیا، بازگشت به بازی نیمه تمام ماند

به گزارش مجله بابلسر، به گزارش خبرنگاران، هفته چهارم مرحله مقدماتی سومین دوره رقابت های لیگ ملت ها والیبال برای ملی پوشان ایران با بازی مقابل استرالیا شروع شد. تیم ملی والیبال از ساعت 14:30 روز سه شنبه رو در روی استرالیای قعر نشین نهاده شد و در نهایت با نتیجه 3 بر 2 باخت.

شکست ناباورانه ایران برابر استرالیا، بازگشت به بازی نیمه تمام ماند

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

ولادیمیر الکنو تیم ملی را با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی پور، آرمان صالحی، میثم صالحی، علی اصغر مجرد، صابر کاظمی و سید محمد موسوی مقابل استرالیا به میدان فرستاد.

ست نخست؛ 25 بر 23 به سود استرالیا

ملی پوشان ایران آغاز خوبی در ابتدای ست نخست داشتند و با نتیجه 6 بر 2 از حریف خود پیش افتادند. در ادامه استرالیا با کسب 4 امتیاز متوالی اختلاف امتیاز را کاهش داد و در نهایت نخستین زمان استراحت فنی با نتیجه 8 بر 5 به سود ایران همراه شد. حمله خوب تیم ملی ایران در ادامه منجر شد تا دومین زمان استراحت فنی هم با نتیجه 16 بر 11 به سود شاگردان الکنو همراه باشد. در ادامه استرالیایی ها با استفاده از اشتباهات ایران با کسب سه امتیاز متوالی کار را در امتیاز 22 برابر کردند و همین منجر شد تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. خطای روی تور صابر کاظمی امتیاز 23 را به استرالیا تقدیم کرد. در نهایت ست نخست با اشتباهات ایران با نتیجه 25 بر 23 به سود استرالیا همراه شد.

ست دوم؛ 25 بر 22 به سود استرالیا

نخستین امتیاز در آغاز ست دوم برای استرالیا به ثبت رسید. بازی با نتیجه 4 بر 2 به سود حریف پیش رفت تا اینکه دفاع مجرد کار را در امتیاز 4 برابر کرد و دو تیم در ادامه پایاپای پیش رفتند، نخستین زمان استراحت فنی هم با نتیجه 8 بر 7 به سود استرالیا همراه شد. اشتباهات مکرر بازیکنان ایران در ادامه منجر شد تا دومین زمان استراحت فنی با نتیجه 16 بر 14 به سود حریف به سرانجام برسد. ایران هر چند در دفاع عملکرد خوبی داشت اما اشتباهات مکرر ملی پوشان باعث شد تا استرالیا با کسب 4 امتیاز متوالی اختلاف امتیاز خوبی در بازی ایجاد کند و با نتیجه 20 بر 15 پیش افتد. در نهایت ست دوم با رجحان 25 بر 22 استرالیا همراه شد تا نخستین امتیاز برای استرالیا در جدول رده بندی رقابت های لیگ ملت های 2021 ثبت گردد.

ست سوم؛ 25 بر 23 به سود ایران

در ست سوم دو تیم بازی نزدیک و پایاپایی را به نمایش گذاشتند و نخستین زمان استراحت فنی با نتیجه 8 بر 6 به سود استرالیا به سرانجام رسید. نمایش خوب بردیا سعادت که در این ست برای ایران بازی کرد و سرویس های خوب محمد موسوی باعث شد تا دومین زمان استراحت فنی با نتیجه 16 بر 13 به سود ایران به سرانجام رسد. شاگردان الکنو در ادامه رجحان خود را حفظ کردند تا ست سوم با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران همراه گردد.

ست چهارم؛ 25 بر 18 به سود ایران

نمایش خوب محمدرضا حضرت پور و بردیا سعادت در ست چهارم باعث شد ایران اختلاف امتیاز را برابر حریش ایجاد کند و نخستین زمان استراحت فنی با نتیجه 8 بر 5 با رجحان ایران همراه گردد. سرویس خوب سعادت و دفاع محمد موسوی ایران را با نتیجه 14 بر 11 همچنان تیم برتر زمین حفظ کرد. امتیازات بی نقص سرویس بردیا سعادت در نهایت باعث شد تا دومین زمان استراحت فنی با رجحان 16 بر 12 شاگردان الکنو به سرانجام رسد. تعویض های الکنو به سود ایران جواب داد و در نهایت ست چهارم با رجحان 25 بر 18 ایران و درخشش سعادت همراه شد تا کار به ست پنجم کشیده گردد.

ست پنجم؛ 15 بر 12 به سود استرالیا

بازی نفس گیر و حساس دو تیم در ست پنجم پیگیری شد و بازهم درخشش سعادت یاری زیادی به تیم ایران کرد اما باعث پیروزی ایران نشد و ایران ناباورانه با نتیجه 15 بر 12 مغلوب شد تا نخستین برد استرالیا ثبت گردد.

تیم ملی فردا از ساعت 23:30 مقابل تیم ملی برزیل بازی سختی را در پیش خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1558

به "شکست ناباورانه ایران برابر استرالیا، بازگشت به بازی نیمه تمام ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست ناباورانه ایران برابر استرالیا، بازگشت به بازی نیمه تمام ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید