ارتباط با گراساعامل گرفتن میزبانی بود، اجازه موفقیت بیشترراندادند

به گزارش مجله بابلسر، به گزارش خبرنگاران، ندادن میزبانی رقابتهای لیگ ملت های 2022 به ایران نقطه تاریکی در عملکرد روابط بین الملل فدراسیون محمدرضا داورزنی است که البته در دوره های گذشته این میزبانی به ایران تعلق می گرفت اما این بار میزبانی به پنج کشور دیگر رسیده است.

ارتباط با گراساعامل گرفتن میزبانی بود، اجازه موفقیت بیشترراندادند

رقابت های لیگ ملت های والیبال از سال 2018 جایگزین مسابقات لیگ جهانی شد و فرمت رقابت ها تغییر یافت. ایران در سال 2018 با ریاست احمدضیایی پیروز شد برای نخستین بار میزبانی هفته پنجم مسابقات را بر عهده گیرد.

رایزنی ها و مدیریت احمد ضیایی، رئیس سابق فدراسیون والیبال باعث شد تا والیبال ایران در سال 2019 نیز دو هفته میزبانی را بگیرد. هفته های سوم و چهارم مسابقات درحالی به میزبانی ایران برگزار گردید که درخواست کشورهای روسیه، کانادا و لهستان برای دو هفته میزبانی از سوی FIVB رد شد.

در سال 2020 لیگ ملت ها به علت شیوع ویروس کرونا لغو شد و در سال 2021 نیز مسابقات به صورت متمرکز در ریمینی ایتالیا برگزار گردید.

فدراسیون جهانی والیبال به تازگی میزبانان لیگ ملت های 2022 را اعلام نموده است و کشورهای برزیل، فیلیپین، روسیه، بلغارستان و ژاپن به عنوان میزبان معرفی شدند. ندادن میزبانی به ایران نشان می دهد محمدرضا داورزنی و فدراسیون تحت مدیریتش نتوانسته نفوذ لازم برای گرفتن آن را داشته باشد.

احمد ضیایی در مصاحبه با خبرنگاران درباره دلایل کسب میزبانی های ایران در لیگ ملت های والیبال در سال های 2018 و 2019 گفت: ارتباطات خوبی با فدراسیون جهانی گرفته بودیم و سنگ بنای خوبی گذاشته شده بود. نگاه رئیس فدراسیون جهانی به والیبال ایران مثبت بود. حتی در جلسه یک ساعته ای که با گراسا داشتم، قول حضورش در ایران را داده بود اما متأسفانه بحث بازنشستگی پیش آمد و من برکنار شدم.

رئیس اسبق فدراسیون والیبال تأکید کرد: گراسا علاقه زیادی به ملاقات با رئیس جمهور وقت ایران داشت و من قول داده بودم در زمان حضورش در ایران این ملاقات را محقق کنم. گراسا قرار بود در بخش والیبال ساحلی مربی خوبی به ایران معرفی کند و ارتباطات ما با او خوب بود.

میزبانی ارومیه در لیگ ملت های والیبال 2019

وی اضافه نمود: رئیس فدراسیون جهانی والیبال دنبال این موضوع بود که والیبال در بخش تماشاگران تنه به تنه فوتبال حرکت کند و به این منظور در پی کشورهایی بود که تماشاگران پرتعدادی داشتند. ما توانستیم دو هفته میزبانی را در سال 2019 کسب کنیم که شهرهای ارومیه و اردبیل به خوبی از پس این موضوع برآمدند اما متأسفانه در داخل با این موضوع مخالفت می شد.

رئیس اسبق فدراسیون والیبال گفت: برای فدراسیون جهانی والیبال به ویژه گراسا، مهم است والیبال تنه به تنه فوتبال حرکت کند. شهرستان های ایران این زمینه را دارند و در واقع گراسا در پی این بود که تماشاگران والیبالی را به رخ جهان بکشد که والیبال چیزی از فوتبال کم ندارد و برای همین دنبال احداث سالن های 40 - 50 هزار نفری در کشورهای مختلف است که لهستان به خوبی این کار را انجام می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: babalaser.ir شناسه مطلب: 1748

به "ارتباط با گراساعامل گرفتن میزبانی بود، اجازه موفقیت بیشترراندادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط با گراساعامل گرفتن میزبانی بود، اجازه موفقیت بیشترراندادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید